nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Целулитът

5 posters

Go down

Целулитът Empty Целулитът

Писане  neli4ka Чет Окт 09, 2008 6:38 pm

Да поговорим за тази напаст и да обменим опит.Аз досега нищо не съм правила за да го премахна,но от известно време "портокаловата кожа"почна да ме дразни ужасно много и мисля да почня някакви антицелулитни програми в някое студио.

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Целулитът Empty Re: Целулитът

Писане  apoklistika Чет Окт 16, 2008 10:04 pm

Досега за съжаление не е открита още процедура, която да премахва целулита трайно. След много дадени пари, вече се отказах от тия глезотии. От моя скромент опит какво помага:
- спиране на цигарите- цигарите влошават кръвообръщението, а една от причините за поява на целулита е малкия приток на кръв- именно и затова се появява най- често по дупето и краката- все места, на които няма много кръвоносни съдове
- пиене на много вода
- масажи- независимо с какво- може и с евтино бебешко олио да е, важното е да са силни и продължителни, за да се подобри кръвообръщението на засегнатите места
- спорт
- правилно хранене
И да кажа защо съм скептична към антицелулитните процедури. Почти всички действат така, че източват това, което е в масните клетки и такак изчезват неравностите. Да, ама самите клетки остават. Представете си едни прасни балончета- като им се източи съдържанието, прилепват едно към друго и повърхността е долу горе загладена. Обаче ако не се прави нищо друго, след известно време балончетата пак почват да се пълнят и целулита е на лице. В зависимост от процедурата, резултатите ми са варирали- от трайност едва седмица, до почти 2 месеца. Но вечно няма.

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Целулитът Empty Re: Целулитът

Писане  Nefertiti Сря Мар 04, 2009 2:04 pm

Моя приятелка от известно време си прави маска с кафе и трябва да ви кажа че резултата е невероятен.Кожата се изглажда.Аз почти нямам целулит,но от 2 дни и аз започнах да си правя такава маска и дупето ми е супер гладко mackaАко не сте пробвали -пробвайте!
Nefertiti
Nefertiti

Брой мнения : 31
Registration date : 31.10.2008

Върнете се в началото Go down

Целулитът Empty Re: Целулитът

Писане  mal4o_vasil4o Съб Май 30, 2009 7:57 pm

Как се прави тази маска с кафе?Аз имам малко целулит,резултат от бременността,ако може да споделиш smileee
mal4o_vasil4o
mal4o_vasil4o

Брой мнения : 164
Age : 37
Местожителство : Варна
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Целулитът Empty Re: Целулитът

Писане  Nefertiti Чет Юни 04, 2009 11:37 am

Ами то не е точно маска,а може би е по-добре да се нарече масаж.Кожата се масажира с утайка от кафе.Още първия път има ефект,кожата става по-гладка.
Кафето внася разнообразие в Спа индустрията. Освен, че действа срещу застаряването на кожата, кафето ексфолира, почиства, стяга и ароматизира кожата. Също така помага при слънчево изгаряне. Кафените зърна съдържат силни антиоксиданти и използвани като скраб, помагат за стимулиране на клетъчната циркулация, разрушават мастните депа, които причиняват целулита.
Nefertiti
Nefertiti

Брой мнения : 31
Registration date : 31.10.2008

Върнете се в началото Go down

Целулитът Empty целулита

Писане  diva Чет Юни 04, 2009 4:25 pm

Аз ползвам един крем на Дева-съдържа много кофеин,свърших една туба вече,ефект има осезателен,но мисля да пробвам и това с утайката-така и така и изхвърлям по 1кг,поне да уползотворя част Laughing

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Целулитът Empty Re: Целулитът

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите