nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните

4 posters

Go down

Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните Empty Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните

Писане  neli4ka Пет Дек 12, 2008 5:12 am

Модно сред днешните подрастващи се оказва слагането на наркотици в тестени изделия или инхалация на твърда дрога.
В Клиниката по токсикология към варненската Военноморска болница вече са регистрирани няколко случая на 12-13-годишни деца, които са яли баница с хероин. Това заяви шефът на Клиниката за интензивно лечение на остри отравяния и токсикоалергии д-р Снежа Златева, цитирана от Днес+.
Въпреки модата обаче токсиколозите отчитат като тенденция употребата на марихуана и леки наркотици от децата на тази възраст. Според подготвения от д-р Златева доклад на тема “Интоксикации, свързани с употреба на психоактивни вещества, Варна 2003 – 2008”, през тази година се наблюдава чувствителен спад на всички случаи на интоксикация с психоактивни вещества.
Според д-р Златева в практиката са имали случаи, в които деца са си инхалирали афродизиаци, докато са били на дискотека. Така в детското отделение са попаднали двама тийнейджъри с тежка хемолиза. Макар че марихуаната е най-често употребяваната дрога сред 12-13-годишните, д-р Златева уточни, че в клиниката постъпват и деца, които са взимали други наркотици. От 2003 г. до 2006 г. не сме наблюдавали случаи на интоксикации на непълнолетни, които са взели амфетамини, кокаин, психостимуланти, но в последните години интересът към тях нараства значително, заяви тя.
Според доклада на д-р Златева момичетата в тийнейджърска възраст са много по-склонни да вземат наркотици от момчетата. Причината е, че представителките на нежния пол се развиват по-бързо от младежите, поясни д-р Златева.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните Empty Re: Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните

Писане  baby_an Пет Дек 12, 2008 7:40 am

Тия какво се правят бе iad Във Варна коката,амфетите и марихуаната са си ежедневие-всеки втори взема.Вечер пред тоалетните в дискотеките има опашки iad Като вземат да ми вадят такива смешни статистики побеснявам iad Много добре знаят,че всичко живо се друса,щото е "гъзария" iad Аз поне съм нон стоп по заведенията и го виждам с очите си
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните Empty Re: Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните

Писане  BONBOLINKA Пет Дек 12, 2008 12:57 pm

Ами днес баница с хероин, утре пак баница с хероин и в други ден започват вече да шмъркат и да се бодат .Отвратителна история. И това деца по на 12. Няма значение дали са намаляли мъничко или не са като статистика. факта, че го има си е факт. За мен всичките тия неща тръгват от безхаберието на много родители. Как детето ти на 12 ще се тъпче с тия " банички" и ти няма да разбереш? Ами да се светнем малко и като се знае, че наркотиците са гадоста навлизаща все по- масово сред младите, да се научим да разбирме симптомите. Ама даже и до това е вече късно ако се стигне. С децата трябва да се говори. да им се обяснява на разбран детски език какво представляват наркотиците и колко вредят. Абе може и да съм строга ама аз съм за това, че родителя е тоя който командва парада и трябва да си има някакъв ред и децата да се научат на отговорности. На това, което е добро и което е лошо. Не се знае какво ще стане с едно дете като порасне, но докато е в нашите сили да контролираме нещата сме длъжни да го правим. Щом сме допуснали да отиде и да си плати за баничка с хероин , значи ние сме им тикнали многото пари в джоба и сме им дали пълна свобода да се оправят сами. От къде 12 годишни ще имат пари да си плащат за тия боклуци? ами от родителите естествено. Я да им се дават, точно толкова, колкото са необходими за закуска и обяд. На 12 не са на възраст да миткосват по кафета, затова джобните им не трябва да предвиждат пари за хойкане. На 12 са във възраста, когато им се купува всичко от родителите- дрехи , обувки и т.н. Може и да греша, но защо са им много пари в тая възраст. Не може без някакви ограничения. Всяко едно увеличение на правата на детето идва с възраста. Порастват, правата им за излизане и свободно време малко по малко се увеличават и т.н. Ама да не се превръща в слободия и хайманосване.
Уф............набрах нещо инерция и може да пиша до утре Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните Empty баница с хероин

Писане  diva Пет Дек 12, 2008 1:21 pm

И според мен всичко допира до родителите,как може 11-12 годишни хлапета да се мотаят нощем по улиците пияни и надрусани no В близост до кръчмата има дискотека,всяка сряда и петък правят детска дискотека от 17 до 20 часа.Казвам ви,уплашиха ми коня no понеже вътре не им сервирали нищо освен малка бира/представяте ли си за тях това е нормално 4udise2 /излизат навън и си купуват от магазина БУТИЛКИ водка и текила и като ударят по 2-3 глътки келешите са готова конфекция Crying or Very sad като ги гледам едни такива мънички и слабички да въртят шишето ми се доревава.И хайде кажете ми, що за майка трябва да си,когато 12 годишното ти дете се прибере макар и в 19 часа в това състояние и да не го забележиш 4udise2 Според мен това,че му е дала пари,защото то има, щом си купува водка за 10лв.е бягство от родителска отговорност,граничещо с престъпление,така си купува спокойствието.И никой не може да ме убеди,че за държанието на децата не са виновни родителите ne4uvam

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните Empty Re: Баница с хероин е новият хит сред 12-годишните

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите