nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пушите ли?

+10
artnokti by nanndi
stelenceto
sasy
apoklistika
marianka
vesi
*_pretty_love_*
BONBOLINKA
Roksana
neli4ka
14 posters

Go down

Пушите ли?

Пушите ли? Vote_lcap36%Пушите ли? Vote_rcap 36% 
[ 5 ]
Пушите ли? Vote_lcap43%Пушите ли? Vote_rcap 43% 
[ 6 ]
Пушите ли? Vote_lcap14%Пушите ли? Vote_rcap 14% 
[ 2 ]
Пушите ли? Vote_lcap7%Пушите ли? Vote_rcap 7% 
[ 1 ]
 
Общо гласове : 14
 
 

Пушите ли? Empty Пушите ли?

Писане  neli4ka Чет Окт 09, 2008 8:13 pm

Ясно става за какво става въпрос.
Аз пуша, с което не се гордея. :evil:

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  Roksana Чет Окт 09, 2008 8:24 pm

Отказах ги :cheers:
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  BONBOLINKA Съб Окт 11, 2008 10:54 am

Пуша не , ами как да има и от ушитеш ми да излиза дим angry3 По 2 кутийки борце 100's на ден. Когато взема да ги намалям се оказва, че ги увеличавам. Сутрин с кафето съм стигала до 7 цигари. Хич не е за гордост. Сега съм в период на отказване. Казват, че от "раз" трябва да се откажат, ама при толкова много цигари на ден изпитвам страшен никотинов глад и затова сега пуша само по няколко цигарки на ден. На края пак нищо няма да излезе ама да видим.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  Roksana Съб Окт 11, 2008 11:13 am

BONBOLINKA написа:Пуша не , ами как да има и от ушитеш ми да излиза дим angry3 По 2 кутийки борце 100's на ден. Когато взема да ги намалям се оказва, че ги увеличавам. Сутрин с кафето съм стигала до 7 цигари. Хич не е за гордост. Сега съм в период на отказване. Казват, че от "раз" трябва да се откажат, ама при толкова много цигари на ден изпитвам страшен никотинов глад и затова сега пуша само по няколко цигарки на ден. На края пак нищо няма да излезе ама да видим.

Успех! Аз ги отказах от раз с дъвки, солети, чай, ядки и вафлички.
Беше трудно така ми се искаше да си пална една цигарка Smile
Дълго време опипвах бюрото около монитора, където ми седяха вечно цигарите. Smile
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  BONBOLINKA Нед Окт 12, 2008 10:51 am

Roksana, благодаря ти. Никак не е лесно. Аз си знам - сутрин кафе, цигарки и бягам към "WC"- то. Сега явно си разбутах нещо биологичния часовник и като пуша само една цигарка с кафенцето после останалата част от сутрешния ритуал отпада. И ми е малко нервно. Незнам къде да си дяна ръцете. Нали все съм свикнала да вадя цигари от кутията и сега докато пия кафе все изваждам и прибирам цигари. Дъвча дъвки и близалки Laughing От лепенките ми става лошо, ама ще си купя пак.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  *_pretty_love_* Нед Окт 12, 2008 4:34 pm

Аз не пуша и не сятам да го правя и като порастна.Но за съжеление много от приятелите ми го правят-и тук и в България.Говорила съм с тях и всички казавт че го правят за "гъзария" тц тц..много лошо..Имаше период миналата година където от 31 човека в класа ми само аз и още една съученичка не пушехме..
*_pretty_love_*
*_pretty_love_*

Брой мнения : 16
Местожителство : Plovdiv,Bulgaria/Westport,Ireland
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  BONBOLINKA Нед Окт 12, 2008 4:45 pm

Браво! Не се и изкушавай да ги почваш. Остави ги гъзарите. Ти си по - гъзарче от тях. Щом от 31 човека 29 пушат, то те са масовост. Е каква "гъзария" тогава. Аз пропушух като студентка. Съквартирантката ми пушеше и постоянно ми тикаше цигари. И аз един ден реших да запаля. Първо пуших по 4-5 цигари на ден, после ги увеличих. Най- добре беше да си покажа рогата и като ми дава цигари да и отказвама ама.........глупава работа.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  vesi Нед Окт 12, 2008 10:09 pm

Аз се опитвам да ги откажа,за сега успешно.Лепя си лепенки,е не че по някой път не ми се иска да си запаля,но сам си инат и за това мисля,че ще успея.
vesi
vesi

Брой мнения : 6
Age : 47
Местожителство : Germania/BG Plovdiv
Registration date : 12.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  marianka Пон Окт 13, 2008 1:42 pm

И аз пуша, но само от време на време. Преди си пушех постоянно, но сега от самосебеси ми станаха гадни пустите цигари. Пуша повече от лиготия, от колкото от нужда. Но пък немога да ги спра изцяло.
А отказването от раз е противопоказно, особено при хора които пушат много (напр.BONBOLINKA ). При тях отказването трябва да стане постепенно или поне с дъвки или лепенки, съдържащи никотин.
marianka
marianka

Брой мнения : 20
Registration date : 12.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  apoklistika Пон Окт 13, 2008 2:19 pm

Марианка, със сигурност отказването от раз НЕ Е противопоказно, гарантирам ти го. Напротив- то е единственото възможно отказване за хора, които пушат по много. Аз съм човек, за който 2-3 кутии (точно червено боро 100) бяха нормална доза- петък и събота, когато се излиза- 4-5 кутии дори понякога и една кутия Moods.И така от 15 годишна, отказах ги на 26. За мое голямо съжаление, на мен цигарите никога не са ми били отвратителни, никога не ми е ставало лошо от тях, не съм се задъхвала, не съм кашляла, нищо, никакви противопоказания- напротив- пушех с наслада, чак вкусни ми бяха. Просто нямах причина да ги откажа, което правеше началото още по- трудно. Все си мислех, че ще му мисля, когато забременея... е да, ама и за бебе почнахме да говорим, а аз продължавах да си пафкам кутиите, докато в един момент не си дадох сметка, че аз сигурно и да забременея, едва ли ще ги откажа. И това ме стресна. Защото съм виждала последици при дете, заради слабохарактерността на майка му да спре цигарите.
И тогава започнах да мисля как най- лесно и най- сигурно и гарантирано да ги спра. Започнах да чета и затова как влияе и на какво никотина, как се привиква и как се отвиква от него. И стигнах до извода, че единственият начин да ги спра е... просто да ги спра. Без да замествам с дъвки, хапчета, лепенки, електронни цигари и други глупости. Ще обясня защо- всички гореизброени функционират на следния принцип- помагат ти да намалиш цигарите, защото те самите съдържат никотин- демек пушиш една цигара, гладът за никотин ти се изостря и веднага ти се приисква да запалиш втора. Вместо да палиш втора, лапаш дъвка например и след 2-3 минути... о, радост- не ти се пуши. И няма как да ти се пуши, като си си приела никотиновата доза от дъвката. Реално погледнато наистина намаляваш цигарите и може би дори ги спираш, нооо..... не намаляват количествата никотин, които приемаш. А докато приемаш никотин, независимо под каква форма, ти си оставаш пристрастен.
Абстинентният период при цигарите (никотина въобще- слагам в това число всички помощни дъвки, лепенки и електронни цигари) е приблизително 3 седмици- никак не е много. Като наистина критичният период е първата седмица- както при всяка зависимост, гладът за никотин може да те подлуди- при мен първите 3 дни имаше ужасно главоболие, световъртеж, треперене, обливаха ме топли и студени вълни, имах чувството, че се разкъсвам отвътре. Белият дроб започва да фантазира и произвежда сигнали, че нещо му липсва, които мозъкът грешно разпознава като глад- ето от там прословутото качване на кила след спирането на цигарите. Но ако сте наясно предварително с процесите, които протичат в организма по време на спирането на цигарите, ще избегнете казването на кила- аз не чаких нищо, защото си знаех, че каквото и да ми казва мозъка, не е вярно Laughing Постепенно тези моменти станаха все по- рядки и към края на третата седмица наистина съвсем изчезнаха. Не е задължително при всички да протича така тежко обаче. Зависи на колко никотин на ден сте привикнали и от колко време.
И накрая ще препоръчам и една книга "Не пуша вече" на Алън Кар. Идеалният старт за отказване на цигарите и както казва една моя дружка, най- хубавото й е, че докато я четеш, можеш да пушиш колкото си искаш- по изричен съвет на автора Laughing Обяснява точно как протича пристрастяването и как отвикването от цигарите, човека описва и сам преживявянията си по време на опитите си да спре.
Та така, аз като една бивша пушачка от най- пристрастените имам своите основания да твърдя, че най- лесният и безболезнен вариант е да ги откажеш от раз. Естествени, това не значи, че и по- другия начин няма да успееш- например всеки ден с една цигара по малко, докато ги сведеш на нула, но простата ми математика показва- че ти 1. Мъчиш се всеки ден в продължение на един месец примерно с ограничен брой цигари и 2. След като изгасиш и последната цигара, пак те чакат онези 3 седмици абстиненция. Та затуй ако можеш, спести си поне едните мъки. Те и без това са само отлагане на края, което допълнително изнервя.

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  sasy Вто Окт 14, 2008 12:33 pm

не surditka
sasy
sasy

Брой мнения : 25
Age : 36
Registration date : 14.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  stelenceto Вто Окт 14, 2008 9:11 pm

и аз не.. пробвах веднъж в 7 клас да изпуша една кутия, но само се убедих колко не ми харесват цигарите
никога не са ме привличали Rolling Eyes
stelenceto
stelenceto

Брой мнения : 35
Age : 34
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  artnokti by nanndi Чет Окт 16, 2008 2:26 am

спирането от раз води до депресия, знам го от опит Rolling Eyes много е неприятно, качването на килограми също е факт, но когато нещата отминат се чувстваш много удовлетворен и щастлив. струва си да го направиш за себе си и аз лично много подкрепям хората, който са се решили да ги откажат. дразня се на хора, които демотивират с изказвания от типа на: пак ще пропушиш или няма да ги спреш изобщо, защото е невъзможно, защо изобщо се мъчиш сега и т.н. Twisted Evil това така обезкуражава хората, които са решили да променят нещо в живота си и то толкова трудно като да се откажеш от един порок вреден за здравето
artnokti by nanndi
artnokti by nanndi

Брой мнения : 15
Местожителство : София
Registration date : 11.10.2008

http://www.artnokti.com

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  Nefertiti Съб Ное 22, 2008 11:52 pm

Не,но съм пушила.
Nefertiti
Nefertiti

Брой мнения : 31
Registration date : 31.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  таня Пет Дек 05, 2008 4:24 pm

Аз ли съм единствената която пуши с удоволствие? Не се гордея с това , но признавам, че са ми много сладки.... Все казвам, че трябва да ги отказвам, ама желание имам, намерение нямам!
Да ми се чуди човек на акъла...
таня
таня

Брой мнения : 60
Age : 49
Местожителство : София
Registration date : 04.12.2008

http://bgbaby.net/niki

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  drumata Съб Фев 07, 2009 5:54 pm

Аз ги отказах. Пушех като BONBOLINKA по 2 кутии на ден и ако нямам вечер цигари (поне 5) за кафето сутрин, обикалям махлите, докато си намеря- не лягам! После като ги бях отказала и след примерно година и половина без цигари запалих една. Като дръпнах силно по стари навици и ми се запали всичко отвътре! Беше по-зле от лошо. Кашлях, плюх, все едно не съм пипала. Сега понякога си запалвам по цигара-на 2-3 месеца веднъж, ама не гълтам дима- нахитряла съм. Но като ги отказвах имаше периоди, в които сънувах, че съм се провалила и съм запалила цигара и пак съм се пристрастила. По-ужасен кошмар ми е само тоалетна без врата като сънувам. Изглежда мозъка ми се опитваше да ме убеди, че пак пуша, ама от сънищата по-далеч не стигна.

drumata

Брой мнения : 108
Age : 52
Местожителство : София
Registration date : 09.01.2009

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  mal4o_vasil4o Съб Май 30, 2009 8:00 pm

И аз пуша,за съжаление май.Но не мога с тези нерви да се откажа,това е моето спасение surditka
mal4o_vasil4o
mal4o_vasil4o

Брой мнения : 164
Age : 37
Местожителство : Варна
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Пушите ли? Empty Re: Пушите ли?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите