nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Имате ли хоби?

+5
Roksana
*_pretty_love_*
apoklistika
BONBOLINKA
neli4ka
9 posters

Go down

Имате ли хоби? Empty Имате ли хоби?

Писане  neli4ka Чет Окт 09, 2008 5:06 pm

Имате ли хоби и какво е то?

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  BONBOLINKA Съб Окт 11, 2008 11:51 am

Фотография и графичен дизаин. Много обичам да снимам. Въпреки, че работя с фотошоп, никога не обработвам свои снимки. Харесвам ги неподправени. Снимам всичко наред, което ми харесва- от буболечки до тревички Very Happy Иска ми се да запиша някакъв курс по фотография, но все не ми остава време. Искам и нов дигитален фотоапарат. Моя е полупрофесионален. Хубав е, но не може да прави много кадри в секунда, а за някой неща е необходимо. Снимам например някое птиче и докато го щракна то взело , че отлетяло Very Happy и на снимката само дървото останало.
МНого обичам да готвя и понеже не го чувствам като задължение, мога да кажа, че ми е хоби. Експериментирам с рецепти. "Подкарвам" си ги по свой вкус. Измислям си мои и т.н. Обичам и да украсявам блюдата си.
Ами май това са ми хобитата :scratch:

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  apoklistika Съб Окт 11, 2008 1:18 pm

Еха, още една фотографка мераклийка smile
И на мен фотографията ми е хоби, откакто почнах да снимам, започна да ми се изкривява съзнанието, всичко само в кадри виждам lol!
На който му е интересно, ето малко снимки : http://www.flickr.com/photos/apoklistika/
Бонболинка, пускай твои снимки да гледаме Smile

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  BONBOLINKA Съб Окт 11, 2008 5:17 pm

Ами аз съм абсолютен непрофесионалист. Ще пусна мои снимки ама след като видях твоите- моите са къде, къде не до там професионални като твоите. Ама ще пусна. Аз и в един друг форум пуснах няколко мои. Аз снимам за удоволствие. Харесва ми да "запечатвам" всичко видяно. Ти с какъв фотоапарат снимаш? Ходила ли си на курсове ( или може би си завършила фотография)?
Имате ли хоби? 008171912 Имате ли хоби? 008171876 Имате ли хоби? 007164008 Имате ли хоби? 007164315 Имате ли хоби? 007811499 Имате ли хоби? 007837107 Имате ли хоби? 007838924 Имате ли хоби? 007839259 Имате ли хоби? 008152145
За сега толкова. Ще пускам по нататък още. Приеамам всякакви критики и препоръки. Наистина ми харесва да снимам и всеки съвет би ми бил от полза. За това, че има дати на повечето снимки знам, че е кофти ама така си ги сортирам и по- лесно помня от кога са снимките.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  apoklistika Съб Окт 11, 2008 6:11 pm

На курсове не съм ходила, може да се каже, че съм чисто самоука, повечето е от четене на книжки, много гледане на чужди снимки и много снимане, съветва ме от време на време един много добър фотограф, каквото не научих от книгите, научих от него. Съвети и критики мога да дам много, чак да ти се отще от моите критики fun кво да направя като вярвам, че критиката е начин да се усъвършенстваш в нещо... аз и към себе си съм много критична Laughing
Снимам с пентакс к10д, с тенденция да сменя скоро марката, ама все още обмислям с какво. Не че е лош апарат, ама като го купувах не знаех толкова, колкото сега, сега вече знам почти точно какво искам и защо.
Хубави снимки имаш, с няколко малки трика можеш да ги направиш още по- хубави.
Когато снимаш, гледай линиите да са ти винаги точно хоризонтални/вертикални (като тук тези водните), освен ако не е нарочно търсен ефект. Гледай също така да обмисляш композицията още, докато снимаш (аз отначало снимах без никакъв смисъл за композиция, след това редовно режех оттук- оттам нещо Laughing )- мислено си разделяй кадъра на еднакви правоъгълници Имате ли хоби? Ruleofthirds и гледай центъра на снимката да ти се пада в една от точките, където се пресичат линиите. При морските пейзажи също - в зависимост кое искаш да изпъкне повече, небето или водата, едното да заема 1/3, а другото 2/3- третата, четвъртата и последната снимка са точно по правилото, само да е прав хоризонта. Това май са двете най- важни правила, естествено, могат и да бъдат нарушавани Very Happy Седмата снимка много ми харесва, само да имаше малко повече небе- виждат се прекрасни лъчи- бих снимала вертикално, тогава и небето щеше да хванеш Smile
Ама като гледам и без много правила имаш нюх ok
За датите, можеш и по друг начин да ги сортираш- аз за всяка дата си правя нова папка с по една две думи описание да знам какво е, освен това във фотошопа се вижда на всяка снимка exif- там пише и дата, и настройки на апарата, всичко.
С какво снимаш? За курс, какво да ти кажа, аз на такъв общ курс не бих се записала, само на такъв например конкретно за осветление, в момента това ме вълнува. Общият курс, който въвежда във фотографията, може перфектно да се замести от ей тази книга http://www.scribd.com/doc/4886968/National-Geographic-
Свали си я, много е хубава.
Ако нещо друго те интересува и мога да помогна, питай, ще отговарям с удволствие :flower:

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  BONBOLINKA Съб Окт 11, 2008 6:27 pm

Веднага побързах да си сваля книжката. Довечера ще има какво да чета до късно. Благодаря. Благодаря ти и за честния отговор. Аз точно това исках- някой който разбира да ми даде съвети. Ще има още много въпроси от мен Laughing Снимам с едно полупрофесионално Сони (7.2 мега пиксела). За точния модел трябва да видя книжката, че не помня. Имаме и един пентакс. Прави страхотни снимки, но не е дигитален. Ветеран е, но си снима все още перфектно. Аз съм много далеко от фотографската терминология. Сонито е първия дигитален фотоапарат, който съм си купила. И аз нищо не разбирах (не че сега разбирам повече), та затова се хвърлих на най- скъпия от този клас. Обмислям закупуването на нов, но този път ще проуча малко повече нещата и тогава ще си купя.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  apoklistika Съб Окт 11, 2008 6:53 pm

Aх, благородно ти завиждам за лентовия Пентакс, това е апарат Very Happy Друг чар имат лентовите машинки, ама и по- трудно се снима с тях- не е като на дигиталния- снимаш, гледаш, триеш, ако не ти харесва и така до безкрайност Laughing
Това с купуването на най- скъпия е добра тактика, ако не знаеш много, обикновено за апаратите съвсем точно си важи- колкото по- скъпо, толкова по- хубаво. А високия клас компактни апарати на сони са много хубави. Щом ти е мерак обаче, сменяй го и с две ръце препоръчвам огледално рефлексен апарат (тези със сменяеми обективи)- съвсем друго измерение са, а хванеш ли му цаката, ще се влюбиш окончателно в снимането. Единственият недостатък е, че апетита идва с яденето и колкото повече купуваш, толкова повече искаш Laughing - повече обективи, повече филтри, па после и външна светкавица, след нея и още лампи... lol! винаги има какво да се купува Twisted Evil а ако живееш с някой като моя мъж, който хич не е впечатлен от твоите творчески пориви, всяка нова покупка става повод за нов скандал boi Laughing

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  *_pretty_love_* Съб Окт 11, 2008 11:54 pm

Моето хоби са кучетата,обожавам да чета всичко за тях,найл art-а,много обичам да рисувам и също фотографията.Изобщо нямам общо със снимките на apoklistika ,но с огромен интерес чета постовете ти.ще се радвам да науча още неща от човек по-навътре в нещата като теб.Тук има много за снимане,а аз все не мога да направя това което искам-имам идеята представям си я,композирам и като взема апарата все нещо не уцелвам настройките.Ама тове е тема за \\\какво е нашето хоби\\\' и дайте да направим тема за фотография и там да пишем.Та айде там ще продължа с въпросите си.
*_pretty_love_*
*_pretty_love_*

Брой мнения : 16
Местожителство : Plovdiv,Bulgaria/Westport,Ireland
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 12:04 am

Какви красоти....невероятни. ok
Браво момичета!
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  Sunny max Вто Окт 28, 2008 2:21 pm

Обожавам кучета в часност сибирски самоеди, а още по точно моя си самоед, разходките сред природата, обичам да правя снимки, ама нещо с тия дигитални машинки не се справям много добре, иначе снимам всичко наред, като гледам мен да ме няма по снимките Laughing Обичам да готвя, ама ако времето е приятно разходките са с предимство, обичам да шия, предимно разни неща за в къщи, не дрехи, а неща от типа на пуфовете, съвсем наскоро си намерих пълнеж на много прилична цена.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  gradushka Пет Окт 31, 2008 7:11 pm

Моето хоби е да рисувам нокти си nokti . Обичам и да снимам и то много, да запаметявам моментите, но не ме бива въобще във фотографията. За рожденния ми ден получих цифрово апаратче - много съм доволна, вече снимам само с него, до преди това правих снимки с телефони ... Разгледах ви снимките - apoklistika, bonbolinka - buket buket много красиви brravo
gradushka
gradushka

Брой мнения : 20
Age : 36
Местожителство : Fox River
Registration date : 12.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  BONBOLINKA Сря Фев 04, 2009 9:16 am

Гледам тук не е писано отдавна. 4udise2 Момичета няма те ли си някаква занимавка ? Аз ако не разтоварвам с нещо сигурно ще изперкам. Като ме стегне шапката и за да не си го изкарвам на другите се захващам с любимите си неща. Може и да е за мъничко, ама гледам да се съсредоточа върху нещо.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  mal4o_vasil4o Сря Фев 04, 2009 12:35 pm

Бонбон,фотографиите ти са страхотни.И аз обичам да снимам-най-вече пейзажи(и малкия ми).Само едно не мога-да се науча да боравя с пустия фотошоп.Не че е трудно,но явно аз не мога да се справям,а и тук в нашите торент сайтове няма нито подробни уроци,нито обяснения.А как иначе да се науча 4udise2
mal4o_vasil4o
mal4o_vasil4o

Брой мнения : 164
Age : 37
Местожителство : Варна
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  drumata Сря Фев 04, 2009 8:24 pm

BONBOLINKA написа:Гледам тук не е писано отдавна. 4udise2 Момичета няма те ли си някаква занимавка ? Аз ако не разтоварвам с нещо сигурно ще изперкам. Като ме стегне шапката и за да не си го изкарвам на другите се захващам с любимите си неща. Може и да е за мъничко, ама гледам да се съсредоточа върху нещо.

Аз шия гоблени и плета на една кука. Миналата година си купих гоблен с размер на чаршаф, дето 5 години ще го шия. И като си купих компютъра в къщи повече бод не съм сложила по него. И това ако е хоби...

А хоби ли е да си шия панталона до колан и да го зарязвам? Или скроявам дрешка и бутам в кашонче, но винаги с намерението да го довърша някой ден?

Значи сега като почнах да се обяснявам си изясних картинката- имам хоби да давам мнение по всякакви въпроси, нищо, че не ги разбирам изобщо. Това го прая редовно, както сте ме забелязали smileee

drumata

Брой мнения : 108
Age : 52
Местожителство : София
Registration date : 09.01.2009

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  BONBOLINKA Чет Фев 05, 2009 8:19 am

Друма, аз за тия ти занимавки хич нямам търпение. Мога и гоблени да шия и на една и на две куки да плета. Обаче хващам се и като теб зарязвам всичко с намерението да дойдат по- добри времена и да си довърша нещата, ама тия времена хич не идват Laughing Виж последната ти занимавка я докарвам до края. Laughing Ама то така трябва да бъде- човек трябва да си има лично мнение по всички въпроси Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  Sunny max Чет Фев 05, 2009 9:26 am

Аз напоследък шия и то доста усилено. А котката доста усилено се опитва да ми "подреди" всички платове и принадлежности, явно това е нейното хоби Laughing
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  BONBOLINKA Пет Фев 06, 2009 11:53 am

Хе, Съни, котето ти голямо хоби си е намерило Laughing
Аз се чудя на моята половинка какво хоби да намеря, че да разпуска с нещо. Много ми се вижда напрегнат напоследък. Преди и той много снимаше ама сме с една камера и от мен от доста време насам не може да се вреди една снимка да направи. А пък го изтормозих горкия с тая фотография. Като сваля снимките на компа и започвам да го занимавам да ги гледа . Горкия как ме понася още не знам. На Дива мъжа и ходи на лов- това при нас отпада. Моя е запален по риболова- тук са малко местата където може да лови и хвърля въдиците с децата за кеф в морето. И това отпада. Като се замисля май остава ходенето по барчета и дългите разходки. Laughing Ще взема да намеря две готини барчета далеко едно от друго, че да съчетаем двете му удоболствия Laughing Отиваме в първия бар.......после дълга разходка до втория............ Laughing
Вашите мъже интересуват ли се от нещо? Като махнем заглеждането по жени и някой други чести мъжки занимавки Laughing остава ли им време за нещо свое си?

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  Sunny max Пет Фев 06, 2009 1:07 pm

Моя обича да ходи на туризъм, то и аз обичам де. Ама сега с тази негова безработица сташно се е изнервил и направо незнам какво да го направя.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Имате ли хоби? Empty Re: Имате ли хоби?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите