nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Алкохолът заздравява костите

+2
apoklistika
BONBOLINKA
6 posters

Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Алкохолът заздравява костите

Писане  BONBOLINKA Нед Окт 12, 2008 10:41 am

Алкохолът заздравява костите
Споровете за вредите и ползите от алкохола в международната медицинска общност не спират. Американски лекари издигат хипотезата, че консумацията на една чашка алкохол ежедневно може да укрепи костите и да предотврати вероятността от счупвания, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БГНЕС.
Изследване на Медицинския център Montefiore и Медицинския колеж „Алберт Айнщайн” в Ню Йорк показва, че ежедневната чаша алкохол намалява с 20% риска от счупване на бедро. Но терапевтите са установили, че превишаването на тази доза /над две чаши алкохол на ден/ води до обратния ефект, повишавайки с 40% риска от счупвания.
Установено е, че алкохолът в малки количества увеличава плътността на минералите в костите и блокира изтъняването на костната структура на скелета. Човек, който пие редовно по чашка вино или друга алкохолна напитка, е предпазен от остеопорозата, артрита и костни заболявания. Медиците твърдят, че благоприятните свойства на алкохола се състоят в неговото влияние върху циркулацията на нивата на хормона естроген, който подобрява здравината на костите.

БГНЕС

Момичета, аз според тая статистика трябва определено да имам костна ситема като от стомана Laughing (с вечерята си пийвам по чашка вино) Нищо, че имам ревматоиден артрит и не ми се връзва много написаното.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 2:16 pm

Хаха, що кила водка съм изпила, жалко, че не ми се излекуваха всичките костни болести Laughing Може би трябва да пия още повече Laughing

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  BONBOLINKA Пон Окт 13, 2008 10:20 pm

Да тикажа честно аз много уважавам народната медицина Laughing За ниско кръвно пия червено вино, за болки в стомаха- ракийка по възможност на гладно, за менстурални болки- малка мастичка, при настинка- греяна ракийка, а ако нямам от посоченте питиета то водка"абсолют" лекува абсолютно всичко. Laughing Laughing Laughing Така, че пръщя от здраве Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  neli4ka Вто Окт 14, 2008 4:48 am

BONBOLINKA написа:Алкохолът заздравява костите
Ейййй,мамка му. Twisted Evil Не се научи да пазиш тайни. haha
П.П.Повече няма да си споделям с теб нищо. ne4uvam haha

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  Sunny max Вто Окт 28, 2008 11:45 am

BONBOLINKA написа:Да ти кажа честно аз много уважавам народната медицина Laughing За ниско кръвно пия червено вино, за болки в стомаха- ракийка по възможност на гладно, за менстурални болки- малка мастичка, при настинка- греяна ракийка, а ако нямам от посоченте питиета то водка"абсолют" лекува абсолютно всичко. Laughing Laughing Laughing Така, че пръщя от здраве Laughing

BONBOLINKA започвам да си мисля, че имаме някаква роднинска връзка или сме някакъв вид близначки
Laughing Всичко написано по-горе все едно аз съм го писала. Да не говорим, че и на мен любимата ми водка е абсолют Shocked изумена съм от съвпаденията.
Искам само да добавя, че за настинка много добра работа върши греяно вино с цитрусови плодове и подправки.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 30, 2008 2:20 pm

АААаааааа, да и греяно винце Laughing Бях го пропуснала ама и то е в списъка с народната медицина Laughing Sunny max, можем да заформим някой ден едно общо лечение Laughing Laughing Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty алкохолът заздравява костите

Писане  diva Чет Окт 30, 2008 3:41 pm

Греяната ракийка с медец ли я правите?Индрише слагате ли,защото снощи и ние се замислихме за това велико средство на народната медицина и решихме направо една саксия с индрише да приготвяме,че то време не остана,зимата се е задала,пък тази вечер ще се пробва другото винце. kef Абе като гледам добре си се грижим за костните системи funn

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 30, 2008 6:59 pm

С медец, със захар.....с каквото дойде Laughing . Моя понякога хаква малко черен пипер ако сме "много заболяли" Laughing Laughing Laughing Та с черния пипер така започва да ти пари, че се чудиш дали е от ракията, че топла или от него. После започват да ти избиват капки под по челото, после идва музата да попеем като два развалени грамофона. Да си настроим и гласните струни. После вече нищо не ни пари- ни ракията, ни пипера Laughing На другия ден обикновенно ни питат на какъв език сме пяли, защото моя започва с някоя българска песен, после мечим като котки на някоя сръбска класика и обикновенно завършваме със : "Вставай страна огромная......" и да ме пита някой що с тая песен приключваме незнам, ама я пеем с голям патост Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  Sunny max Чет Окт 30, 2008 8:39 pm

BONBOLINKA написа:АААаааааа, да и греяно винце Laughing Бях го пропуснала ама и то е в списъка с народната медицина Laughing Sunny max, можем да заформим някой ден едно общо лечение Laughing Laughing Laughing

Може, може от мен приготвянето на греяното винце, цар съм там Embarassed
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  baby_an Сря Ное 05, 2008 1:40 am

Аз съм с руски произход и обожавам водчица Laughing Скелетът ми вече трябва да е от стомана Laughing
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Алкохолът заздравява костите Empty Re: Алкохолът заздравява костите

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите