nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Градината- идеи и предложения

+2
Roksana
apoklistika
6 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Градината- идеи и предложения Empty Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 3:45 pm

Има ли фенки градинарки?
Аз не че съм такава, но ще ми се наложи поне минимални познания да придобия, защото догодина напролет ме чака оформяне на двор от около 450м2, та започвам от сега да събирам идеи. Идеята ми е да е хем хубаво, хем да няма изгъзици, които да изискват много постоянни грижи.
Давайте предложения, снимки, каквото ви дойде на ума Very Happy

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 5:04 pm

Ето нещо, после ще потърся още. Smile

http://www.udoma.com/?view=list&cat=10&itype=37

А тука, ще седиме аз и сестра ми, като станеме бабетки Smile хи хи

Градината- идеи и предложения Carved-wooden-garden-seat
Градината- идеи и предложения Fgafter
Градината- идеи и предложения Artificiallawn
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 5:34 pm

Ах, чудни са, мерси radost Последната точно би ми пасвала, точно такъв ни е двора- разделен с пътека по средата... само не знам с овошките си кво ще правя- в тия две разделения има общо 4 ябълки баш по средата, които хем ми се иска да останат, щото са много плодородни и хубави, а и ми е жал да отрежа дървета, хем пък ме втриса като почнат да падат ябълките... става такава свинщина по земята... изприщвам се, докато събера всичко... въобще на тоя малък двор имаме толкова много дървета...от лявата част до оградата пак има едно зад друго около 4-5, зад къщата пак... ама зад къщата не смятам да барам почти нищо, там всъщност е слънчевата част и може би там ще направим една беседка и малка детска площадка (за нероден Петко Laughing ). Отпред трябва да сгъча барбекю, пак място за сядане, евентуално може и малко китки...

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 5:39 pm

Да и мене последната много е радва.
Красиво е, от където и да го погледнеш.
При това е и уникално, не е като другите обикновенни дворове.
Има нестандартна подредба на мраморните плочи.

Аз ако имам градина, искам малко водопадче, такова декоративно Smile
На вас не ви ли допада като идея?

Още снимки на градини :

Градината- идеи и предложения After1
Градината- идеи и предложения Family-garden-grill
Градината- идеи и предложения Matured-Garden
Градината- идеи и предложения Garden1%20copy
Градината- идеи и предложения Garden-lawn
Градината- идеи и предложения Fgafter
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 5:56 pm

Мм, първата от тези също е добра идея- едната половина да я облицовам с дъски или нещо подобно и там да си наредя всичките джаджи- рарбекю, масички... даже се чудя дали няма да е добре да се покрие с истински покрив, някаква дървена конструкция... обаче това пак води ро рязане на дървета Rolling Eyes
За фонтан нямам желание, щото няма да ми се вмести във финансовия план засега Laughing
Иначе и за него съществува далечна идея, барабар с басейн, на съседния до нас парцел, който е също наш, ама... туй евентуално след 10 години като гледам цените Laughing

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  BONBOLINKA Нед Окт 12, 2008 10:10 pm

Да знаеш как само ти завиждам ( съвсем приятелски), че ще си правиш градинка. Аз освен да взема лопатата и да разкопая плажа пред нас Laughing Laughing Laughing Ох , винаги съм искала градина и съм си мечтала да си я направя с различни алпинеумчета.
Ето няколко снимки на алпинеумчета. Можеш пак да си облицоваш с нещо половината двор и само тук таме зелени петна (алпинеумчета)
Градината- идеи и предложения 002684062 Градината- идеи и предложения 017p0203ll Градината- идеи и предложения Copy%20of%20P1000427bb_jpg
Градината- идеи и предложения Landscaping5full
Градината- идеи и предложения Landscaping6 Градината- идеи и предложения Med

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 10:27 pm

BONBOLINKA написа:
Градината- идеи и предложения Landscaping6
Еха, ей това ако се обърне обратно, мога идеално да го приложа. Тая пътека, която сега е вдясно, ще трябва да я оставя като пътека към гаража (по- широка де), а отляво ще трябва да измисля още една, която да води към задния двор.
Офф, големи красоти са тия алпинеумчета, обаче сама не знам дали ще имам време и нерви да ги направя. А фирма да викам хич не ми влиза в плановете, щото и за ремонта на самата къща ще хврънкат толкова много пари, че свят ми се завива :cry2:
Ще взема утре да направя един чертеж на двора, че така трудно се умува като не е онагледено.
Мерси много за линковете, наистина са прекрасни.
П.п. Ти ми завиждаш за градината, ама да знайш, че аз ти завиждам за морето lol!

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 10:39 pm

Наистина утре вземи да снимаш дворчето, та да го видиме.
На бързо ще го измайсториме Smile
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 10:53 pm

Имам снимки, ама на тях не се добива много ясна представа, ще ги пусна и тях за всеки случай Very Happy

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  BONBOLINKA Пон Окт 13, 2008 12:01 am

apoklistika, веднага намирам решение. Laughing Аз идвам за някой ден през лятото да наглеждам градинката, а ти идваш у нас да се радваш на моренцето. Laughing Laughing Laughing Квартирата ни е едва ли не е на самия плаж. (отваряш входната врата на блока и си на пясъка) Аз обещавам да се грижа за градината, да поливам и да скубя разни буренчета, а ти се забавлявай и лудей в апартамента Laughing Laughing Laughing ААААААААА, и ще ми поливаш петуниите, щото си мъкна семената от Бг и на тоя климат съхнат бързо Laughing Laughing Laughing После ще вземем и останалите съфорумки и ще издивеем в края на сезона Laughing Laughing Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  Roksana Пон Окт 13, 2008 1:19 am

Докато Апоклистика даде снимки на нейната градина gradina.......ти покажи пейзажа пред блока си, много ми е любопитно Smile Сигурно е много красиво. sunny
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Пон Окт 13, 2008 2:05 am

Да знаеш, че аз съм луда за връзване и малко ми трябва да яхна метлата car lol!
Само като видиш отчайващите снимки да не се откажеш от смяната fun Все още нищо не сме подхващали, тепърва ще почваме ремонти, а за ремонтиране бол, само да има кой пари да ми дава Twisted Evil
Сега ходим общо взето само през уикенда, събираме приятели, врътваме мръвки на скара, домашно вино, лаф до късно вечерта, ей такива хубавинки. През седмицата имаме наематели- разни строителни работници, които бачкат наблизо и им е по- лесно да си наемат нещо там, отколкото да си пътуват по къщите...с две думи, пълна мизерия и запуснатост, ама ги търпим, щото кредит има да се плаща. Офф, айде стига съм философствала, ето един аматьорски чертеж, във фотошопа го надрасках, колкото да добиете бегла представа. Къщата е 9 на 11м, на двора не помня точните размери, трябва да погледна в документите, ама е към 450м2 общо предната и задната част
Градината- идеи и предложения Plan10
Сивото е циментирано, зеленото са сегашните "градинки" (разбирай просто обраснали с трева участъци, щото още са много далеч от градинки Laughing ), тъмнозеленото е съществуващ жив плет, който ще си остане засега, а на по- късен етап вляво ще се махне (до него е парцелът предвиден за басейн в далечното бъдеще), а от дясната страна ще оградя сигурно. Кръгчетата са ми ябълките, май колкото и да не ми се иска, тези по средата ще трябва да ги махнем... означила съм и вратата на гаража и входната врата. Ето и снимки, ама казвам пак, не е за показване на сегашния етап Laughing
http://farm4.static.flickr.com/3194/2936496332_a723016b81_b.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3011/2936486610_209db3bfa8_b.jpg - всъщност чак на тая снимка забелязвам, че в дясната градинка имало три дървета fun офф, не знам кво ще ги правя тия дървета... самата градинка там не е разделена от съседите, но и на това ще му дойде реда. Оградата трябва да минава там, където се виждат трите по- малки успоредни а къщата дръвчета- от там надясно е тяхно.
Зад къщата не съм снимала, ама за там имам приблизително ясна представа какво искам.

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  neli4ka Пон Окт 13, 2008 2:50 am

Много си е хубава къщата.Мечтата ми е един ден да имам СОБСТВЕНА къща с красива градина,басейн,джакузи и 2 коли последни модели на някоя извесна марка в гаража.
fun Та съм много скромна,а? bravo1 на Нелииии.

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Пон Окт 13, 2008 10:18 am

Ай ся, естествено, че си скромна Cool Който мечтае, той постига нещо, тъй че продължавай :flower:
КАто каза джакузи, и аз си мечтая на тавана за такова (даже вече е купено, още къщата като купихме funn)- мечтая си там да направя една баня като от списанията- от поне 20м2, да си направя стая гардероб и всичко друго да е една огромна спалня...
Аз всъщност съм объркала и размерите на къщата.... Rolling Eyes не може да е 9х11, щото цялата е 394 м2, това поне го знам със сигурност. И неоправения таван, който не е преграждан още на стаи е 130м3, значи толкова трябва да е и всеки етаж, ама както и да е де, това за градината няма значение, тоя чертеж нескопосан приблизително показва съотношенията sladurana

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  BONBOLINKA Пон Окт 13, 2008 12:04 pm

Ами ето снимки "пред нас". Точно пред нас нямам кой знае колко ама колкото намерих ги пускам.
Градината- идеи и предложения 008280761 Градината- идеи и предложения 008280767 Градината- идеи и предложения 008280774 Градината- идеи и предложения 008280780 Градината- идеи и предложения 008281713 Градината- идеи и предложения 008281726 Градината- идеи и предложения 008281980 Градината- идеи и предложения 008282154 Градината- идеи и предложения 008282159
Тия индианци всяка година свирят пред дома. Харесват ми. Снимките след индианците са в малко в ляво и малко в дясно от нас Laughing Laughing Laughing
Изнамерих и клипчета с градчето в което живеем , а плажа на първото и второто клипче е плажчето пред нас. Н третото някакъв кара по пасеото право към нас, но спира в хотела, който е точно зад нас.
https://www.youtube.com/watch?v=9LSrw9ANAwU&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=cJz90SL-LPk&NR=1
https://www.youtube.com/watch?v=1iGqJrGe1BM&feature=related
А това са клипчета от майорка. Обожавам го тоя остров!!!
https://www.youtube.com/watch?v=tw3gDav09oY&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=_9gLDv1HZ80&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=gJWLFAzIsZM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=eW0uXZo1pfE&feature=related

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  neli4ka Пон Окт 13, 2008 2:07 pm

Напълно те разбирам,защо обожаваш островчето.Невероятна красота.
П.П.Приемаш ли гости? kef4o

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  Roksana Пон Окт 13, 2008 8:45 pm

neli4ka написа:Напълно те разбирам,защо обожаваш островчето.Невероятна красота.
П.П.Приемаш ли гости? kef4o
Бутни и мене в куфара radost radost radost
Страшно красиво... sunny

Апо - Градинката е чудна...сигурна съм, че ще я направиш още по-красиваSmile
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  BONBOLINKA Пон Окт 13, 2008 9:49 pm

Момичета, в момента имаме две квартири по стечение на обстоятелствата така, че има място за всички Laughing Laughing Laughing Заповядайте! welcome В хладилника имам много лед за водката и уйскито от барчето. Имам разни екзотични ядки да замезваме. Моя ще го телепортирам на терасата да прави барбекю докато ние си поркаме. После се грабваме с чашките ( моя да мъкне останалото Laughing ) и се пренасяме на плажа. Laughing
Дай да се върна сега на темата, че се отплеснах.
Апо кога почваш реконструкциите? Ето още малко идейки след като видяхме градинката ти.Градината- идеи и предложения In2 Градината- идеи и предложения Newpond300x225 Градината- идеи и предложения Project Градината- идеи и предложения 1 Градината- идеи и предложения 3 Градината- идеи и предложения 176 Градината- идеи и предложения 177 Градината- идеи и предложения Image004 Градината- идеи и предложения Idea11 Градината- идеи и предложения Idea3 Градината- идеи и предложения 28 Градината- идеи и предложения Id2_118

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  apoklistika Пон Окт 13, 2008 10:33 pm

Мерси за идеите, много ми помагаш с тия картинки lubov3
Чак на пролет ще се почва градината, така че имам време, ама трябва от сега да си намислям, че да може моя полека да търси материали по- евтино. Засега сме започнали отвътре само- ел и водоинсталациите, подовите настилки и такива работи, дето могат и през зимата да се правят, до пролетта трябва всички боклуци отвътре да са изкарани и градината само да е останала за довършване. Оффф, сега като видях това с рекичката и ми се прииска цяла река да си имам zub4o

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty градината

Писане  diva Сря Яну 14, 2009 10:29 am

Ей,девойки,имам питанка-сяла ли я някоя от вас ананас?Либето си зася миналата седмица и сега чакаме да видим да ли ще го бъде,дали ще се хване 4udise2 Помагайте със съвети,ако сте запознати,моляяя buket

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  Sunny max Сря Яну 14, 2009 6:58 pm

Дай малко повече инфо. Майка в Гърция са сложили, като са отрязали листата заедно с около сантиметър от плода и са го поставили в пръст и е пуснало корени. Ако нещо друго те интересува ще попитам майка, поне има някаъв опит Wink
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty градината

Писане  diva Чет Яну 15, 2009 9:43 am

Съни,и ние така го засяхме и чакаме да пусне корени smileee Какво стана с твойто личе,ли беше 4udise2 порастна ли,тя и Бонбонка май беше засяла.Ако ананасът се хване ще пробвам и от вашето дърво да бучна Laughing

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  BONBOLINKA Чет Яну 15, 2009 1:10 pm

Едното личи си расте много добре, ама другото взело нещо да съхне. Май им е тясно в саксийките, ама сега нали не е време за пресяване. Дано не се "споминат". Ананаси съм виждала много засяти, но не съм пробвала, макар, че исках и даже мислех да си купя от тия бейби ананасчетата и да пробвам. Мислех да го резна само отдолу и да го забода в саксия.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty градината

Писане  diva Пет Яну 16, 2009 10:35 am

Да ви се оплача, май нищо няма да стане,защото го гледам,че листата започнали да мухлясват.Пише,че като се засади се полива с малко топла вода и се захлупва под шише-да се получи парников ефект,но от това пък мухляса 4udise2 че даже и пръстта в саксията е мухлясала 4udise2 ще изчакаме да видим резултата и пак ще сеем p4ela Отказване няма victory

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty градината

Писане  diva Сря Яну 21, 2009 12:17 pm

Уууу,съмсем ми мухляса ананаса Shocked хич ме няма по отглеждане на китки,много обичам,но винаааги ги умарям,малък пример-успях да изсуша кактусите 4udise2 после либето се зае с тях и сега са приказна картинка,явно не ми иде отръки smileee

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Градината- идеи и предложения Empty Re: Градината- идеи и предложения

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите