nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Съвети за здрави нокти

+2
apoklistika
Roksana
6 posters

Go down

Съвети за здрави нокти Empty Съвети за здрави нокти

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 8:42 pm

Здрави нокти на красиви ръце


Съвети за здрави нокти E069f2a6aa2ee594


За да имате красив маникюр трябва да се погрижите за кожата на ръцете и след това за ноктите.
Едва ли ви е убягнало, колко е неприятна гледката на жена с похабен маникюр и начупени нокти.
В момента на пазара се предлагат препарати за отстраняване на кожичките.
Препоръчително е да ползвате такива, защото иначе рискувате да си направите рани.
Ако не посещавате козметични салони за маникюр, то ви препоръчваме този вариант:
- Ако вашите нокти са чупливи отделете време за тях: първо прегледайте с какво се храните, защото обикновено ноктите са много чувствителни към липсата на витамини и минерали; препоръчваме и да потърсите на пазара подхранващи продукти за нокти - обикновено те се съдържат в шишенца подобно на лаковете.
Цените им варират от 1-2 лева до към 10-15 в зависимост от марката.
Специалистите препоръчват скъсяването на ноктите да се извършва само с картонени пили.
Все повече изчезва от употреба ваничката за ръце преди маникюра - специалистите твърдят, че това уврежда нокътя, ноктите трябва да се пилят само на сухо.
Когато започвате маникюр винаги използвайте базов лак на пазара се предлага този продукт, ако нямата употребете безцветен лак той също върши работа.
Нанасянето на основния цвят е в два слоя, като се завършва с топ лак (или отново с безцветен).

Да направим ноктите по-здрави


Искате ли ноктите ви да не се чупят лесно и да са здрави? Това е възможно, ако ежедневно изпивате по 2 чаши чай от полски хвощ. Поставете 2 ч.л. полски хвощ в 1 кипяща чаша вода. В полският хвощ се съдържат много кремъчни киселини, които укрепват ноктите и ги правят еластични.

Внимавайте за лакочиститела


Когато си купувате лакочистител следете в неговото съдържание да има витамин А и Е. Тези продукти са по-скъпи от обикновените лакочистители, но не увреждат нокътната плочка толкова, колкото само ацетоновите продукти. Ако желаете да подхраните ноктите си с естествени продукти, след като сте премахнали лака измийте ръцете и нанесете бадемово масло, както по кожата, така и по ноктите,ако повтаряте процедурата поне 2 седмици вашите нокти ще се заздравят много. Неудобството е, че върху мазната текстура на кремовете или маслата за подхранване е трудно да се нанесе лак трябва да изчакате известно време и да отмиете остатъка.
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 9:37 pm

А ся де, тоя полски хвощ ако разбера и как му викат тук...
Я дайте и някакви други идеи за вътрешно подхранване Smile

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 10:50 pm

apoklistika написа:А ся де, тоя полски хвощ ако разбера и как му викат тук...
Я дайте и някакви други идеи за вътрешно подхранване Smile
http://www.pantogar.com/bg/index.php

Но не съм го пробвала.
Revalid също - http://www.revalid.com/domains/bg/?my%5Ftip1=%5Flevel0%2Emy%5Ftip1, но и него не съм пробвала.
Седят ми таблетките в шкафа...все се каня да ги почвам.
Витамините на Мерц също помагат.

Съвети за здрави нокти Vitaminy-14

Ето принтираш снимката и казваш, че искаш същото Smile ха ха голям смях.

Съвети за здрави нокти PolskiHvost
Ето как се казва Smile - >
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%89


Последната промяна е направена от Roksana на Нед Окт 12, 2008 10:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 10:55 pm

От тези само първите не съм пробвала, ще ги потърся. А от Мерца не само, че не ми се заздравиха ноктите, ами и мустаците ми порастнаха fun

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 10:58 pm

apoklistika написа:От тези само първите не съм пробвала, ще ги потърся. А от Мерца не само, че не ми се заздравиха ноктите, ами и мустаците ми порастнаха fun
Стига бе, ти ме разби. Smile
Сега се сетих, защо не почвам Ревалида...
Бях чела оплакване, от момиче на което започнали да й растат по-бързо косми на интимните части. Laughing Laughing Laughing
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 11:00 pm

Ами те май повечето хапове уж за нокти, стимулират и космите, ужас Laughing

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  Roksana Нед Окт 12, 2008 11:06 pm

apoklistika написа:Ами те май повечето хапове уж за нокти, стимулират и космите, ужас Laughing
И акъл ако стимулираха, нямаше да е зле Smile хи хи хи.
Да знам поне за какво ще ги пия Smile :cheers:
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  krissitooo Пон Окт 13, 2008 1:18 am

Рецепта за нокти
Ноктите ви се чупят и цепят, растат бавно, пожълтяват...Дали не са гладни?
Връзката хранене:красота е неразривна и дълбока. На едро и на дребно, т.е. от това каква храна консумираме зависят, както цялостната визия, така и състоянието на всяка част от тялото ни. Така че балансирайки храненето, заздравяваме и ноктите.
Съвети за здрави нокти 6903_1
Предлагам ви списък с хранителните вещества, които не само, че ускоряват естествения растеж на ноктите, но помагат за здравословния им вид:
итамин А укрепва слабите нокти и ускорява растежа им. Яжте риба, черен дроб, яйчен жълтък, мляко, спанак, броколи и червени зеленчуци.

Витамин В7 (биотин) и витамин Н: доказано е, че те правят ноктите по-силни, като развиват на нокътните клетки. Осигуряват ги бирената мая, броколите, кашкавалът, ядките, соята, слънчогледовото семе, сладките картофи и зърнените храни.


Витамин В2 (рибофлавин) е необходим за здравината на кожата, косата и ноктите. Съдържа се в морковите, аспержите, спанака, сладките картофи, ябълките, чесъна, джинджифила и папаята.

Витамин В12 (кобалтамин) помага на тялото да абсорбира протеини, което спомага за образуването на нокътни клетки. Източници на този витамин са млякото, сиренето, яйцата и морските водорасли – кафяви и сушени.


[center]Съвети за здрави нокти 6903_2
Витамин С (аскорбинова киселина) предпазва от появата на кожичка под нокътя и изпъкване на нокътната тъкан. Хранете се с пресни плодове (особено цитрусови), домати, аспержи, червен пипер, броколи, картофи, ядки, тиква, пшеничен зародиш и ечемик.

Витамин D (калциферол) подобрява поглъщането на калция, което предотвратява изсушаването и чупливостта на ноктите. Получаваме витамин D от слънчевата светлина, рибата, рибеното масло, черния дроб и млякото.

Витамин Е (токоферол) предпазва от пожълтяване на ноктите и ускорява кръвообращението. Съдържа се в зеленолистните зеленчуци, ядките, семената, растителното масло и млечните продукти.

Калцият заздравява зъбите, костите и ноктите. Изключително богати на този минерал храни са: тофуто и ядките, броколите и млечните продукти.

Мастни киселини: чупливите, сухи нокти често реагират положително на масло от свещица или лилия, тъй като и двата вида съдържат ненаситени мастни киселини, необходими за образуването на клетъчната мембрана и задържането на влага.
Съвети за здрави нокти 6903_3
Желязото е необходим за организма елемент, дефицитът от който може да направи ноктите ви тънки и безжизнени. Увеличете приемането му, като ядете нетлъсто червено месо, зелени зеленчуци, ядки и сушени плодове.

Магнезият е много важен за растежа на ноктите. Освен това стимулира работата на нервите и мускулите. Източниците на магнезий са пълнозърнестият хляб и варивата, зеленолистните зеленчуци, ядките, млякото и рибата.

Белтъчините са необходими за образуването на кератин. Намаляването на употребата им може да отслаби ноктите ви, затова трябва да сте сигурни, че си набавяте необходимата доза от тези полимери.

Яжте два пъти на ден от следните продукти: месо, риба, яйца, сирене или мляко. Всички храни съдържат белтъчини, дори зеленчуците, плодовете и зърнените храни, така че повечето хора, които се хранят здравословно, задоволяват нуждите на организма си от тях. (Вегетарианците и веганите, загрижени за състоянието на ноктите си, трябва да увеличат консумацията на тъмнозелени листни зеленчуци и ленено олио).

Силицият помага за ефективното усвояване на калций, което е необходимо за формирането на ноктите. Той се съдържа в кафявия ориз, пипера, соята, зеленолистните зеленчуци и в несмляните зърнени храни.

Сяра – нейното съдържание в здравото тяло е 10 процента, затова тя е съществена за ноктите, мускулите, косата и кожните клетки. Нейни естествени източници са брюкселското зеле, зелето, млечните продукти, яйцата, чесънът, нетлъстото месо, морските продукти, ядките, бобовите растения, лукът, ряпата, пшеничният зародиш и зърнените храни.
Съвети за здрави нокти 6903_4
Цинкът допринася за растежа и функционирането на клетките и е необходима добавка за здрава кожа и нокти. Този минерал е в състава на бирената мая, яйчния жълтък, варивата, тиквата, слънчогледовото семе, пшеничните трици и зърнените храни.


Copy/Paste rozali.com
krissitooo
krissitooo

Брой мнения : 38
Registration date : 12.10.2008

http://bg.fotoalbum.eu/krissitooo

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  stelenceto Вто Окт 14, 2008 4:59 pm

аз използвам в момента активния заздравител на perfect и съм наистина доволна Cool
иначе има много интересни рецепти, може да пробвам някоя nokti bravo1
stelenceto
stelenceto

Брой мнения : 35
Age : 34
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  Milki6 Пет Юли 23, 2010 8:24 am

Аз знам, че ако се пилят ноктите поне по два пъти на седмица и то правилно ( в едната посока) ноктите стават здрави и не се чупят. Аз преди ги пилях наляво, надясно като трион, но това е много грешно, не можех да си ги пускам много дълги, но след като започнах да ги пиля в едната посока станаха двойно по-дълги от преди Smile

Milki6

Брой мнения : 9
Registration date : 23.07.2010

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  sladur4ence Пон Юли 26, 2010 6:59 pm

Искам да ви попитам какво да правя за да стимулирам растежа на ноктите си. Моите нокти растат бавно а искам да растат по-бързо.Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете.

sladur4ence

Брой мнения : 1
Registration date : 26.07.2010

Върнете се в началото Go down

Съвети за здрави нокти Empty Re: Съвети за здрави нокти

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите