nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

+2
stelenceto
neli4ka
6 posters

Go down

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му Empty Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

Писане  neli4ka Пон Окт 13, 2008 5:21 pm

Деветгодишно момче и майка му са наръфани снощи от куче във Велико Търново.

Малкият Петър Йорданов се разхождал по екопътеката в квартал "Картала", когато бил нападнат от пуснат без намордник ротвайлер.

Кучето съборило детето и го нахапало в областта на двете предмишници.

При опита да защити сина си е нахапана и майката Даниела.

По предварителна информация собственик на кучето е бивш банкер от града, който успял да го откъсне от жената и детето.
Днес.бг

Раните на детето са обработени във великотърновската болница, но според лекарите ще се наложат пластични операции за присаждане на тъкани и кожа.

Лечението на деветгодишното момче ще продължи най-малко месец и половина.

Полицията е съставила акт на собственика на ротвайлера за нарушаване на


Чудя се на стопанина,защо е пуснал песа си без наморник. boii На всичкото от горе и без каишка.Дразня се на такива нехранимайковци.Вината е изцяло на собственика. Няма как да обвиняваме кучето. no
Мъчно ми е за детето и майка му. cryy

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 46
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му Empty Re: Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

Писане  stelenceto Вто Окт 14, 2008 5:39 pm

Еб*си! Как не се научиха най- после да извеждат кучетата си с каишки и наморници! К'ъв е тоя манталитет българския?!! За няма нищо да провалят живота на детенцето и семейството му, само дето някой си там пич го домързяло да си върши както трябва задълженията към домашния си любимец. И аз мисля, че вината е изцяло на стопанина. Ако бях на майката, щях да му направя живота черен.. boii
stelenceto
stelenceto

Брой мнения : 35
Age : 34
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му Empty Re: Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

Писане  Roksana Вто Окт 21, 2008 1:51 am

Само като си го представих, че се случва на детето ми...
Виждам собственика как гори в буквалният смисъл.
За детето си съм готова на всичко. Особено в страха си да го опазя живо...убивам.
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 42
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му Empty Re: Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

Писане  mal4o_vasil4o Пет Окт 24, 2008 11:14 pm

Нормално,Рокси,като всяка майка.На нейно място бих го убила без да гори.Наложили му глоба-голям праз,няма и да я плати no
mal4o_vasil4o
mal4o_vasil4o

Брой мнения : 164
Age : 37
Местожителство : Варна
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му Empty Re: Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

Писане  apoklistika Съб Окт 25, 2008 12:14 am

На кучето кво да му правя- то затова си има стопанин, защото само за себе си не може да отговаря. А този стопанин е длъжен да го възпита подобаващо, поне в нормалните страни така се прави. Така наречените опасни породи минават специални курсове на социализация- длъжен си да го направиш, в противен случай те чака дебела глоба, дори и никой да не е ухапало кучето, а и паспорт не можеш да му направиш без такъв курс. А няма ли паспорт и не е ли регистрирано, пак те чака дебела глоба... въобще с мисъл са правени нещата, навързали са си хората всичко. При нас трябва като че ли да се започне със задължителен курс на социализация на стопанина най- напред... Rolling Eyes
Жално е, че често такива случаи завършват с приспиване на кучето и... проблема решен. Много против това съм. Убедена съм, че всяко куче може да се промени с любов и грижа, дори и такива, които са били нарочно възпитавани да бъдат агресивни. Ама това изисква време, пари...
Аз съм като цяло котешки фен, въпреки, че и куче съм имала, ако може да се нарече куче Laughing - йоркшир териер Laughing Та въпросният йоркшир ми е обеца на ухото, че всяко куче, независимо от породата и размера, задължително трябва да бъде възпитавано. Нашият пес за съжаление е едно лигаво същество, което никога не е било на какъвто и да е възпитателен курс и два пъти ни е изправяло на нокти- първият път в Германия- бяхме в двора на нашата сграда, аз пиех кафе в един ъгъл, мъжа ми играеше тенис на маса с приятел, а кучето се мотаеше без каишка. От сградата излезе един спечен дядка (за който имам съмнение, че го е удрял, по друг начин не мога да си обясня реакцията) и кучето без каквато и да е причина буквално му увисна на задника- съдра му панталоните, никога не съм го виждала така подивяло. Слава Богу, по чудо ни се размина да ни съди. Вторият път беше тук, на домашна сбирка. Предупредих всички, които са пили да не го закачат, защото по някаква причина го хваща паника от хора, които са пили и миришат на алкохол. Е да, ама въпреки предупрежденията, една моя приятелка реши да го гушка и целува- перфорира й носа с една захапка Rolling Eyes Добре, че са му малки зъбите, не ми се мисли какво щеше да стане, ако беше по- голямо куче.
Малко след това стана така, че не можехме да го гледаме у нас и го занесох в България, сега го гледа съседката ми, която е сама жена на 60 години, от онези наконтените стари моми и буквално живее за кучето. Вярно, обградено е с безкрайна любов, ама от опити за възпитание и помен няма- разлигавила го е още повече.... Заклела съм се обаче, че имаме ли някога пак куче, каквото и да е, ще мине всички курсове, които трябва да мине, независимо от цената. Не искам после някой да ми тежи на съвестта surditka

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му Empty Re: Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

Писане  Sunny max Вто Окт 28, 2008 4:58 pm

Всяка една порода е уникална сама по себе си, затова се иска много добро познаване на породата преди да вземеш куче, за да може след това адекватно да го възпиташ. Чувала съм изрази : "То е тъпо куче, те нямат мозък, единствения начин да възпиташ куче е с бой". Вервайте ми това не води до нищо добро.
При моя дори само повишения тон не води до нищо хубаво, то търси партньор, а не господар и ако не успееш да се нагодиш, се ядосваш Laughing Но иначе са много любвеобилни, обожават малки деца и най вече носят много щастие.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 49
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му Empty Re: Ротвайлер наръфа деветгодишно и майка му

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите