nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

+4
baby_an
BONBOLINKA
diva
neli4ka
8 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  neli4ka Сря Ное 19, 2008 7:08 am

Скъпи бъдещи майки от Бургас !
Няма да ви казвам кой лекар трябва
да изберете за наблюдаващ бременността ви,
но ще ви кажа кой НЕ ТРЯБВА да избирате!!!
Въпросният "лекар" нарича себе си "доктор"
и носи фамилията Дорийска.
Ето какво имам в предвид:
"д-р" Дорийска беше наблюдаващ "лекар" на
съпругата ми. При всяко посещение при нея,
тя първо гледаше съпругата ми в ръцете и
ако бъдеше доволна от сумата която ще бъде
оставена в кабинета и т.е. от "услугите", които
съпругата ми желае, същата тази "лекарка"
(която от тук нататък смятам да наричам "бизнесдама",
за което се извинявам на всички икономистки)
казваше по нещичко за състоянието на плода и това на съпругата ми.
В крайна сметка , когато съпругата ми влезе
в деветият месец,бизнесдамата каза че всичко е наред
с бебето и определи нормално раждане.
Дойде така жадуваният и изпълнен с очаквания за щастие ден...
След няколко часа престой в родилна зала, съпругата ми
най-после се обади за да каже радостната новина,
че имаме момиченце- голяма красавица, която се е родила 2750гр.
и е с дължина 52см.Същинска манекенка!
Но се е наложило да бъде сложена в кувиоз,
тъй като "не проплакала както трябва".
След разговор с акушерката и дежурната лекарка, бях поуспокоен
че детето е извадило истински късмет, тъй като пъпната връв
откъм страната на майката не е била прикрепена към плацентата,
а към някаква нейна ципа и завършека е можело да бъде фатален
и за съпругата ми и за бебето.Но вече нямало опасност.
След около час съпругата ми силно разстроена ми се обади
да отида при нея, защото нещо не било наред с детенцето ни...
Когато отидох, първият въпрос с който ме посрещна
дежурната лекарка на отделението беше:
"Това дете гледано ли е някога на видеозон
по време на бременността на съпругата Ви?"
В първият момент въпросът ми се стори малко глупав.
Но впоследствие този въпрос ми бе задаван няколко пъти
от не един и не случаен лекар...
По-нататък ще бъда по-кратък в подробностите.
След рентгенова снимка на момиченцето ни е поставена диагноза
"Диафрагмална херния" и че единственият възможен шанс
за спасяване живота и е да бъде направена операция
в Детско Хирургическо Отделение в Пловдив.
Тя бе транспортирана там и операцията бе извършена, въпреки че
там специалистите не даваха големи шансове за успех,
тъй като случаят е от най-тежките.
Въпреки всичко хората направиха всичко възможно, всичко
което беше по силите им, без дори да намекнат дори за миг за това което
най-много вълнува "Д-р" Дорийска-"ПАРИ".
Момиченцето ни живя още около 17 часа след операцията...
Погребението е на 17.11
Днес вместо да купувам дрешки
и памперси, купувах ковчег и място за гроб...
Радостната новина,ако може да им радост в такъв момент,
в случая е че ковчезите не са два...за което благодаря
на Господ и на професионализмът на акушерката ображдала
съпругата ми - г-жа Гяурова.
Слава на Господ, че не станах вдовец, а първото ни и засега единствено
детенце което е на 4,5г. и което толкова много искаше да стане "кака"-сирак !
Искам също така да благодаря и на лекарският екип начело
с д-р Стоков от Детско Хирургическо Отделение на Университетска Болница
"св.Георги"-гр.Пловдив, които се бориха до последно
за живота на нашето малко ангелче...
Животът е пред нас-Слава на Господ!
Казвам ви това защото следващата майка, която посещава
кабинета на "Бизнесдамата" може да няма дори и този късмет...
cryy cryy cryy cryy cryy cryy cryy


Последната промяна е направена от neli4ka на Вто Дек 16, 2008 3:52 am; мнението е било променяно общо 2 пъти

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty скъпи бъдещи майки

Писане  diva Сря Ное 19, 2008 9:53 am

Кой допуска тази търговка да си развява байрака?-държавата,разбира се,тази шибана държава,която не заслужава децата ни cryy Преди няколко години с моя приятелка се случи почти същото-"наблюдаващия лекар не разбрал,че плода не се развива нормално и че майката е с 250 кръвно,което отсамосебе си говори за аномалия,детето беше мъртво в утробата й,а светилото в акушер-гинекологията д-р СОТИРОВ поискал пари за да направи секцио и да извади МЪРТВИЯ ПЛОД,добре,че акушерката му припомнила колко й е кръвното,защото при поставяне на упойката и майката щеше да умре miloto Та светилото преценило,че няма да вземе пари/не че е некомпетентно/и слава Богу я препратиха в Търново,където цяла нощ се бориха за живота й boii Аз раждах второто си дете през гладната Жан Виденова зима/какъв кураж съм имала,а sladurana /Когато ме вкараха в операционната,температурата там беше 13 градуса,а скалата на упойките започвала от 16,не ме хвана упойка,нищо,биха ми втора,ама след това няма събуждане-бях си тръгнала за нагоре,сигурно Господ ме обича,че ме остави жива да отгледам дечицата си.Да не говоря пък,че нямаше елементарни болкоуспокояващи и трябваше моя позната сестра да ги краде от спешното и после да ги възстановяваме и за всичко това си ПЛАЩАХ.Плащах си и когато след 20 дни се установи,че момченцето ми е със стеснение на пилора и нямаше някакъв реактив,за да му направят снимка и да назначат операция,а го оставиха 5 дни да ми се топи в ръцете и да се обезводнява,ПЛАТИХМЕ и за операцията на 40 дневно бебе,Господ здраве да й дава на д-р КОСТОВА,която спаси детето ми.Е добре,кажете ми как да не ме гнъс,как да не съм отвратена,понякога ми идва да викнаааа,че да не спра boom

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 19, 2008 1:17 pm

То да е само тая? Колкото искаш като нея. Обърнаха го на алъш вериж. Ама евала на таткото. Системата няма да заработи и тая може изобщо да не я накажат. Ще измислят начин и тя пак ще си е доктор. Поне сега много жени ще и научат на тая името и ще бягат от нея като дявол от тамян. Тоя татко трябва да е доста здрав психически, щом намира сила да благодари на докторите, които все пак са се опитали да спасят детенцето и на акушерката, която е помогнала на жена му. Въпреки болката си и разочарованието от тая печалбарка все пак е запазил вярата си, че има и добри хора сред лекарската гилдия.
Почивай в мир бебчо........... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  baby_an Сря Ное 19, 2008 7:18 pm

Преди 2 години една такава "специалистка" щеше да ме убие!Бях ходила на един поход и натоварването от тежките преходи и носенето на тежката раница са си казали думата.Като се върнах прокървих и си мислех,че е нормалния ми месечен цикъл.Да но след 5 дни такъв кръвоизлив получих и веднага на лекар.Понеже беше събота личния ме прати при първата дежурна гинеколожка,като я помоли да ме приеме,а той щял да и напише направление в понеделник.Тая обаче явно се изнерви,че няма да си получи таксата от 20 лв и ме претупа на две на три,каза че съм направила спонтанен аборт,но нямало страшно защото съм била във втората седмица и сега щяла да ми бие една инжекциййка.Да не съм се притеснявала ако няколко дена имам по-обилно кървене.и аз спокойна си тръгнах,да ноооо след 5 дни бях на работа и вечерта към 1 часа такъв кръвоизлив получиих.От там в спешния,от там ме препратиха в АГ,където трябваше да събудя персонала!!!!Лекарката така ми се накара,а аз седях като гръмната,разплакана и изплашена Shocked И знаете ли какво се оказа?Тя лекарката ме пита дали съм правила някакви съмнителни опити да махам детето.Аз я гледах като гръмната.Представете си ме качена в 2:30 ч на магарето,боли ме ужасно,цялата в кръв и жената се чуди какво да ме прави.Каза ми,че съм била в края на 2-я месец!!!!!И като разбра,че онзи изрод ми е била инжекция щеше да получи удар.нормално е било да прокървя заради натоварването,но едни хапченца са щели да оправят нещата,а тая лудата е предизвикала аборт!!! iad Жената ми каза,че ако не съм била дошла сега до сутринта съм щяла да бъда труп!Съдихме я и знаете ли?Изгуби си правата за 6 месеца iad Сега си работи пак необезпокоявано iad
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 19, 2008 8:57 pm

Ей, момиче. Направо ме накефи, че не си стояла със скръстени ръце, а си съдила докторката. Такива хора ги уважавам. Може и да си постигнала само 6 месечно наказание, но си надала глас. Браво момиче. Точно така. Не трябва да се оставяме да ни мачкат и когато има несправедливост към нас трябва да си търсим правата. ей на тия неща се научих. И аз бях една мижитурка. И аз стоях и ме мачкаха. Лъгали са ме едно време за заплати и за какво ли не. Сега обаче ела ме виж. Знам си правата. Никой няма право да ми ги нарушава. Удряш ли ме и аз удрям. Цивилизовано. Използвам законните си права. Ти си направила точно това- подиграл се е някой със здравето ти- няма право и си го съдила. Така ще се оправим. Щом като има такива гадняри, ще действаме чрез закона и правата си. Жалкото е обаче, че то законите в Бг са някакви измислени и надали ще са ни много от полза, но като мълчим е още по- лошо. На тая само 6 месеца и е било лишаването от права. Толкова според закона. Иска ми се да се променят тия скапани закони. Затова на мен тук ми е спокойно. Има закони има и ред.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  neli4ka Сря Ное 19, 2008 9:09 pm

Съжалявам много за случилото ти се. Crying or Very sad
Оф,и аз трябва да съдя доктора,който ме съсипа,че вече си мина цяла година. Twisted Evil

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty скъпи бъдещи майки

Писане  diva Пет Ное 21, 2008 4:15 pm

Ето днес отново-лекарска грешка довела до смъртта на бебе,този,който наблюдавал майката нямал договор със здравната каса,друг доктор,който имал договор уж извършвал прегледите/жената даже не го познава/и в цялата тая какафония объркали термина iad преносила без докторите да разберат,ужассс,къде живеем,бе хора,нали сме 21век,какви договори,какви каси,бебета умират от нечия немърливост boom Май ще стане по-безопасно да си раждаме в къщи,да ги видя как ще мрат от глад докторите-търгаши boom

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  apoklistika Пет Ное 21, 2008 5:05 pm

На моя много близка приятелка й се случи същото преди две години. И то при старозагорски доктор с име. Бяха му и платили за по- сигурно. И въпреки това най- накрая я оставиха да преноси, да ражда без упойка и без почти никакво разкритие. Не можаха да спасят бебето, добре, че поне нея спасиха.
Колкото до това, че е по- безопасно да си раждаме вкъщи, мога много да напиша, точно тази тема ме занимава от известно време. Има доста вярно в тези думи и в момента една групичка български майки се опитват да си извоюват законното право да могат да раждат вкъщи. Дано да успеят. На първо четене звучи страшно това да раждаш вкъщи, но на второ се оказва, че си има доста плюсове. Най- много ме изненада факта, че в страните, където раждането в домашни условия е практика, смъртността и усложненията вкъщи са доста по- малки, отколкото при ражданията в болници.

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  Roksana Пет Ное 21, 2008 5:17 pm

Нямам думи, такава ярост ме изпълва...че бих ги сложила един до друг и РАЗСТРЕЛ!
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty скъпи бъдещи майки

Писане  diva Пет Ное 21, 2008 5:18 pm

Познавам едно семейство,което живее някъде под Арбанаси,водят абсолютно природносъобразен живот-мелят си просо,царевица и си месят питки,вегетарианци са, отглеждат си зеленчуци и плодове без торове.Мъжът е работил 6 год.в Канада като уебдизайнер,жената е астроном по професия.Та тя роди у тях,въпреки,че докторите казваха,че е седалищно,подготвиха се и двамата и той й акушира.Сега детенцето е на близо 3 год.и тя още го кърми,вчера имаше статия за тях в местния вестник и казват,че търсят съмишленици.

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  apoklistika Пет Ное 21, 2008 5:37 pm

Дива, насочи ги към бг- мамата, в чужбинския подфорум се започна една тема за раждане вкъщи и някъде из нея имаше линк и към другата тема- петиция за узаконяването на домашното раждане, мацките са се заели сериозно, дано да успеят. Аз вече знам за поне 3-4 случая в България, писали са подробно на много места в нета и от всички разкази лъха такова спокойствие и радост- на едно прекрасно изживяване... като ги чете човек, наистина да му се прииска да роди smileee

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  BONBOLINKA Пет Ное 21, 2008 5:48 pm

Аз бях гледала по телевизията цяла поредица за ражданията, за предпочитанията на жените- дали в частна, държавна болница, дали вкъщи, дали във вана и т.н. Даваха различни случаи и различни варианти (частна, държавна, сексцио, нормално, вана и т.н.). Първото нещо което ми направи впечатление беше отношението към родилките. Толкова много грижи и внимание. Имах чувството, че на всички им капеше мед от усатата . Е то предполагам няма да дадат някои скандалджии, но все пак си лечеше доброто отношение. Даваха жени с усложения. Какви екипи, какви специалисти само......Имаше едно толкова малко бебче, че не можах да повярвам, че е толкова добре оформено, а има такива направо миниатюрни размери. Почти нямаше шансове, но дадоха след време бебчето вече качило килограми и ги изписваха заедно със щастливата мама. Както и да е. Та на мен ми направи впечатление раждането в домашни условия във вана. Гледах много внимателно. Едната родилка се обади и дойде само една жена при нея за да помогне и да я изроди. Нагласи и водата във ваната, родилката се съблече, влезе и седна ( полулегнала ако съм точна). Правеха дихателни упражнения и ако щете ми вярвайте аз не разбрах кога и как излезе това бебе. Уж се бях вторачила, защото никога преди това не съм виждала да раждат във вода и то вкъщи, макар, че бях само чувала. Родилката после казваше, че е имала минимални болки. Че така бебето се стресирало по- малко, защото е живяло 9 месеца във водна среда и "излиза" попадайки отново в такава. А на жените мускулите се разхлабвали по лесно и болките били по- малки. Апо разкажи малко повечко за това, а и който знае нещо за домашното раждане.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  apoklistika Пет Ное 21, 2008 6:04 pm

Бонбон, аз съм решила да е във вода, като стигна дотам. И ако всичко е нормално де. Ще си копирам направо постовете от друг форум за раждането вкъщи.

От няколко дни чета една тема в бг мама,темата е ето тази- Раждане вкъщи: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=315420.0
Аз лично от момента, в който за първи път си помислих за бебе до сега съм минала през няколко желания- от вариант "искам да ме упоят напълно и да ме събудят с повито чисто бебе на ръцете" до (под влияние на горната тема последните дни) "искам вкъщи без никакви намеси и упойки".
Но като оставим екстремните идеи, предполагам, че като му дойде времето, ако бременността го позволява (и ако не се е променил закона до тогава), ще искам да родя във вода. Говорила съм с няколко жени, раждали във вода и за всички изживяването е било неповторимо. Някои от тях са имали възможността да сравнят и с нормално раждане и за тях водното определено е било по- лесно- не толкова заради това, че водата намалява болките (пак ги има и то доста силни), а заради това, че в басейна могат да застанат в удобна за тях поза, не да лежат в позата, която е удобна за акушерките.
Тук масово раждането протича като в Бг- зор, викане, лежиш вързан, скачат ти по корема, епизиотомия, да им е по- лесно и за да е по- бързо, после кърпене, крещят ти да напъваш, колко можеш, съответно от това насилствено напъване още разкъсвания... като чета из форуми, отщява ми се, касапница. До миналата година избор почти нямаше, който искаше да ражда по друг начин, ходеше в Словения или Австрия. Тази година вече отвориха първото частно родилно (и това не беше до тогава законово разрешено) и за щастие сега поне има къде да родиш цивилизовано (на грозна цена, но като че ли бих била склонна да направя парична жертва- важно ми е да имам хубави спомени от този момент).
А доста от тези мацки, които са раждали във вода казват, че съжаляват, че не са го направили и вкъщи. Не знаех, но човек може да си поръча от нета всички необходими принадлежности, включително и надуваем басейн, ако иска да е водно, в много страни можеш да си извикаш и акушерка, в някои закона позволява да сте само ти и мъжът си без никакво медицинско лице. Разказите на жени, раждали вкъщи са невероятни. Има и няколко мацки, които са раждали в България у дома- хубавите спомени от раждането са им развалени от процедурата след това- като са занесли бебетата в болницата на преглед и обиди са търпяли, и грубо отношение, и какво ли не. Тези мацки обаче работят над това да се промени закона и раждането у дома в Бг, поне с присъствието на акушерка да бъде разрешено. Искренно им пожелавам да успеят. Тук май няма и заченки на такава промяна.
Ако стане обаче, и за такъв вариант бих се замислила (пак казвам, при положение, че имам съвсем нормална бременност). Познатата обстановка, по думите на родилите така, им е значела много, отпуснала ги е допълнително, никой не ги е притискал да бързат, никой не им е крещял... на практика присъстващата акушерка само е присъствала и почти не се е намесвала.

Разкази на жени, раждали вкъщи
http://www.natalyoga.net/power_of_the_mother.html#preparation

Аз нищо не бях чувала за такова раждане в България, докато не попаднах случайно на една тема в бг мама. Иначе има страни, в които си е нормална практика даже. Но е уредено и законово. В България е незаконно (макар че се чудя, ако тръгне да излиза само вкъщи без да си го планирал, кво- с показаната глава на бебето ли ще хукнеш към болницата Rolling Eyes ). Независимо кой го подкрепя й кой не мисля, че трябва да се даде право на избор. Никой никого не може да насили да ражда по домашному, не е хубаво малкото жени, които са го избрали, да могат да го направят на спокойствие, без да се притесняват, че след това като отидат до болницата (а трябва да отидат, за да се запише бебето), ще бъдат третирани като ненормални- точно това беше описал един баща- отношението към тях е било като че ли са сектанти, побъркани, първобитни и не знам какво. Същите тези жени в момента се опитват да задвижат въпроса и да узаконят домашното разждане в България, искренно се надявам да имат успех, макар че не знам доколко ще стане- свързано е с допълнителни разходи- акушерки, които да ходят по домовете, записване, без да се ходи до болницата и т.н.

Раждане вкъщи http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=315420.0
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=208777.0
Разказът на Людмил http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?PHPSESSID=a82b5386df5fd86081b390047c881830&topic=94127.0
Темата за узаконяването http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=338041.0

тия мацки са писали само за самото раждане. Никоя от тях не е писала колко време при това са се подготвяли, всъщност писали са, но в темите в бг мама само. Клер Лопринци описва много техники, които помагат бебето да се намести както трябва до раждането, пъпната връв дори да се отвие, ако е завита.Не помня коя от всичките мацки, дали тия, които вече са родили, или една, която тия дни ще ражда, но една от тях е била с неправилно наместено бебе с увита пъпна връв и с помощта на различни техники и положително мислене всичко си е дошло на мястото. Освен това изрично казват, че такова раждане се препоръчва само за наистина нискорискови бременности, които не са имали никакви проблеми.
Струва ми се, че като цяло ние на балканите сме като едни индианци и знаем много малко за раждането и как да го направим приятен и безболезнен процес, който да протече без компликации и без излишни медицински намеси. Знаете ли, че в една Африка (например в една средностатистическа болница), знаят много повече за това как да помогнат на родилката да намали болките сама, да диша , какво да прави, за да няма разкъсвания и т.н. Пак в бг мама имаше разказ за раждане на една българка в Африканска болница и честно казано четях със зяпнала уста... ми че те африканците са на светлинни години от нас

аз много не обичам да правя сравнения с едно време, щото нищо не е същото- ни храната, ни физическото движение по време на бременност, ни средните кила на едно новородено. И въпреки по- тежките условия, клоня към мнението, че едно време се е знаело много повече за бременността и за активното раждане, за това как да се облекчат болките. Питайте бабите си. Няма такава сигурно, която да не знае, че се слагат топли кърпи отдолу, за да се отпуснат по- лесно мускулите и да няма разкъсвания. На колко от вас, които са раждали, са им слагали топли кърпи на перинеума? Не знам защо така "съвременната" медицина отхвърля изпитани и действащи методи и се опитва да открива някаква топла вода (знам всъщност де ама фармацефтичната индустрия и необятните й печалби са една друга тема)

И накрая един полезен сайт на Клер Лопринци http://www.clareloprinzi.com/

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  baby_an Съб Ное 22, 2008 12:42 am

Далеч съм аз от раждане,но каквато съм страхливка-100 % ще искам някаква местна упойка.просто не мога да търпя на болка Shocked
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  BONBOLINKA Нед Ное 23, 2008 10:38 pm

Апо, доста информация. Благодаря. Не съм успяла да прегледам всичко обаче и да прочета всичко написано. Ако само погледнеш от тая страна, че човек трябва да има избор във всичко, то аз не мога да разбера, защо една жена не може да избира къде да ражда и защо все още се отхвърля домашното раждане? Имат опасения от усложнения предполагам, но пък след като ходиш на консултации и всичко върви както трябва, защо да бъдем ограничавани в избора си за мястото. Сигурна съм, че може да се случат и фатални последици и при домашното раждане, както и при това в болница. Всеки сам си преценява рисковете и може да си реши. Не може да ни се предлага боб и боб и да ни карат да избираме кое от двете блюда искаме след като е все боб.
Това, че сме много неграмотни по- отношение на раждането си много права. Аз сега прочетох че имало техника, която се прилага в случаи, че е бебока е "оплетен" в пъпната връв. Не ми се споменава колко дена съм раждала и колко пъти съм била на системи окситоцин ( май така беше) за предизвикване на раждане. Накрая ме "резнаха" и се оказа, че бебока здравата се е опетлял в пъпната връв- през вратлето и през раменцата. Още малко им е трябвало да ми "предизвикват" раждането, че да ми го оморят детенцето. Никой или не е знаел за тая техника или не им се е занимавало? А съм сигурна, че никой не подозираше, че се е оплело бебето, защото няколко доктора, че и акушерки, туку влизаха в стаята и ме питаха " Абе ти няма ли вече да раждаш? Май не му се излиза на футболиста?" Това им беше причината- имало време и не му се излизало на футболиста. Айде да не се отплесвам........
Дано се реши нещо и жените, които искат да раждат у дома си да могат да го правят. Да няма хър- мър защо не са отишли в болницата и т.н. Все говорим за демокрация, за правото ни на избор. Ами ето- да слагат в минестерството на кантар плюсовете и минусите по техните критерии и да дадат право на избор на родилките. Аз съм за такова раждане.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  apoklistika Нед Ное 23, 2008 11:13 pm

Всъщност в почти всички страни с прилично здравеопазване се приема като нещо съвсем нормално, уважават се желанията на бременната, къде и как да ражда. У нас предполагам се отхвърля, защото е свързано с много разходи най- напред- акушерка, която да ти дойде на крака у вас и която да е готова да стои и 2-3 дни с теб, щото това не е като в болницата- като им писне и айде хоп, на система за предизвикване. Не, у вас се съобразява с теб и с твоите желания. Освен това във всеки един момент от най- близката болница са предупредени, че раждаш вкъщи и са в бойна готовност да реагират с екип и за майката и за бебето, ако нещо се обърка. От къде пари при нас за такива екстри skuka

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  baby_an Пон Ное 24, 2008 11:48 am

Е какъв е проблема ако си плащаш?Аз не бих се подложила на такова нещо,нали ви казах,че ужасно ме е страх ammm
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  Sunny max Пон Ное 24, 2008 12:03 pm

То в тази скапана наша държава няма уважение към бременните жени като цяло, какво остава от лекарите. Възмутена съм. Не има се прави място в градския транспорт, макар че видимо им личи, че са бременни, блъскат ги, абе ужас. Онзи ден щях да наритам стадо бабички-вампирки зтрелнали се към заветното свободно място. Аз нали бях по-бърза и седнах, защото малко след мен се качваше бременна жена и докато вампирките ме пустосваха, пуснах жената да седне, че беше направо огромна, а ония не млъкнаха. Мен толкова ми падна пердето и като ги насметох, слезнаха на следващата спирка. Срамота е, аз все още нямам деца, но смятам че бременността и майчинството трябва да се уважават. Толкова ли сложно да се направи път или да се отстъпи място.
По въпроса с "лекарката" от Бургас. Евала на този човек, намерил сили в себе си след такава трагедия да предупреди други бъдещи майки. А на въпросната госпожа трябва да и се отнемат лекарските права, за постоянно. Аман от псевдолекари и търговци, които гледат да ти вземат парите, а за лечение не става и дума. Последните няколко месеца се нагледах на такива неща, включително и върху животни. Накъде отива този свят, вече много рядко успявам да срещна тази обикновенната човещина, която те кара правиш обикновенни добри дела.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  Sunny max Пон Ное 24, 2008 12:05 pm

Току що разбрах, че една приятелка е бременна. Много се радвам за нея, тя преживя достатъчно гадости вследствие некомпетентен лекар преди 4 години и мисля, че сега и се полага една спокойна и безпроблемна бременност, каквато искренно и желая . Smile
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty скъпи бъдещи майки

Писане  diva Пон Ное 24, 2008 4:19 pm

Апо,с голям интерес прочетох всичко и ми звучи найстина много по-спокойно за това най-важно събитие в живота на всяка жена,тя да си е сред любимите хора и обстановка,без да е пришпорвана и притеснявана,да се изчака удобния за бебето момент,когато само те двамата-бебе и мама ще изберат baby Дано да успеят в начинанието си тези жени,всеки има право на избор.Сега нещо тайничко namiga никога не бих разрешила на мъжа ми да ме види в този момент-толкова слаба се чувствах,бях като изплашено животно,хич и не бях за гледане namigaa

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 26, 2008 1:16 pm

Апо, май са одобрили раждането в домашни условия в БГ. Днес сутринта трябва да са давали предаване по някоя от българските телевизии.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty скъпи бъдещи майки

Писане  diva Чет Дек 11, 2008 2:54 pm

Айде пак ужассс-пак умряла 23годишна родилка,този път във Варна cryy Мир на душата на момичето,горкото детенце никога няма да види майка си cryy И според шефа на болничното заведение,това че този е първия случай за годината е похвално ли,не знам no Това е геноцид над нацията,направо съм бяснааа.

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  baby_an Чет Дек 11, 2008 3:29 pm

Това не съм го чула Shocked Ама наистина е ужасно,то вече да те естрах да забременееш Shocked
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty скъпи бъдещи майки

Писане  diva Чет Дек 11, 2008 3:40 pm

За съжаление найстина е така-в Бг да забременееш и родиш се оказва твърде рисковано и нездравословно,думи нямам,избива ме вече на рев.

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  neli4ka Чет Дек 11, 2008 7:27 pm

Ужас. Shocked Направо нямам думи. Crying or Very sad

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!! Empty Re: Скъпи бъдещи майки от всички краища на България!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите