nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предпразнична треска

+6
Roksana
neli4ka
baby_an
diva
apoklistika
BONBOLINKA
10 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Предпразнична треска Empty Предпразнична треска

Писане  BONBOLINKA Вто Ное 25, 2008 10:53 am

Момичета, Коледа и Нова година са след около месец. Хвана ли ве вече предпразничната треска или я отлагате за седмица- две преди празниците? Мен настроението вече май ме е обхванало. Гледам красивите лампички по улицата, герляндите и ми става много хубаво на душата. От както започнахме да празнуаме отново Коледа ( преди като, че ли не го тачехме за известен период този празник) аз съвсем се обърках кога какво да правя. Баница например правя 2 пъти. И за Коледа и за Нова година. Късмети слагам в новогодишната, ама май трябва да е обратното. На Коледа винаги правя нечетен брой постни гозби и оставям винаги отстрани на масата в едно подносче от всичките по малко, за да има за Божията майка. Така съм чувала, че се прави, но незнам дали наистина е редно така. Понякога ми е трудно да измислям много постни гозби и броя и орехите към блюдата за да ги докарам. И това незнам дали минава или не мива по традиция. За Коледа правя содена питка, защото с мая изобщо не ми бухва в газовата фурна, а и хич не мога да я правя. В питката слагам паричка. Това е пак едно от нещата за които не съм сигурна, че така се прави. Подаръците на децата незнам кога да им ги слагам под елхата, защото ние нали си имахме Дядо Мраз преди за Нова година, после Дядо Коледа- за Коледа. Тия пък тук имат "трес реас", които носят на 6-ти януари подаръците. Съвсем се обърках.
И тия подаръци не мога да ги измисля. Искам да купя нещо, което хем да е хубаво, хем да имат нужда от него. На децата долу горе знам. Разбрали сме се макар и малкия да знае вече истината за Дядо Коледа да пише писмо. От там ще разбера, големия си има няколко "страсти" и знам и на него какво да взема. На моя исках часовник. Много си беше харесал един, а в момента няма никакъв и ползва часовника на мобилния. Една позната обаче ми беше казала преди време, че не било хубаво да се подарява часовник Shocked Не съм суеверна, но знам ли 4udise2 Трябва да купя и за свекитата подаръци. Е там изобщо си нямам и на идея какво да е.
Тук по терасите слагат едни дядо коледовци, които се катерят по стълбичка. Пускат ги от външна страна да висят, все едно се качват по терасата с торбата с подаръците. Никога не сме имали такъв Дядо Коледа. Мисля да си купя обаче тази година и да си го метна през терасата. Понеже много обичам да си украсявам целия апартамент мисля да отида и да си накупя още играчки, свещички и герлянди. Коледния венец винаги си го правя сама. Като малките деца съм Laughing Искам и малки лампички да купя, коледна покривка (а не само салфетки както обикновенно). С няколко думи - искам коледна приказка.
А вие?

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  apoklistika Вто Ное 25, 2008 11:54 am

Бонбон, що да не е хубаво да подаряваш часовник Shocked я стига, ако не го беше чувала това, щеше да си му купиш без да ти мигне окото. Подарявала съм часовник и никакви последици не е имало, тъй че купувай смело smileee
При нас е една голяма каша от религии и празници и аз да си кажа честно ми е писнало да празнувам каквото и да било Laughing За Коледата например имаме противоречия- аз си карам по православна традиция с постните манджи, моя мъж мрънка всяка година за една традиционна сушена миризлива риба (май е треска на бг), от която на мен ми се гади O, ne ама за тая година съм намерила хубава рецепта и ще я включа и нея. Виж за хляба, щото и аз съм с газова фурна, от близо 2 месеца съм в търсене на перфектната рецепта за хляб с мая и мисля, че я намерих zub4o ще ти я пусна, ако искаш да я пробваш, голяма играчка е, но наистина стана чудесен хляб kef4o
Иначе от няколко години не ми се украсява нищо, преди като идваха на моя децата да празнуват с нас украсявахме, ама сега порастнаха и... сигурно ще украсявам пак, когато си направим бебе Laughing

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty предпразнична треска

Писане  diva Вто Ное 25, 2008 11:54 am

Нещо хич не ми е празнично,може би ми е ранко още 4udise2 Бонбонче,радвам се за теб,че са те обзели коледните емоции buket

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  BONBOLINKA Вто Ное 25, 2008 2:23 pm

Що така Дива? Аз си намирам поводи да ми е празнично. Като се замисля над скапаните неща в живота си и все си мисля, че придавам писимизма си на останалите. Затова аз си се самонавивам за да ми е хубаво и на хората покрай мен да им е същото. Така по лесно преживявам и проблемите. Ето сега настроението ми е дошло от лампичките. Утре може да е от някоя красива витрина с коледни играчки. Вдруги ден - нещо друго. Намирам си аз поводчета разни. Отворих тая тема за да има време да си даваме съвети кой какво прави, как посреща тези празници. Какво слага на трапезата. Да се получи една предпразнична "суетня " за това- онова
Апо и за мен това с часовника е някаква дивотия. Обяснението беше, че едва ли не часовника отброявал последните часове от живота ако бъде подарен на някой който не е първа младост. Кото ми го беше казала това, първо щях да я халосам, защото моя си е младок мен ако питаш, и второ тия черногледи мисли не са ми по вкуса. Така, че може и да го уредим с часовник таткото. Давай рецептата с маята, че да оправим и това проблемче. Laughing Аз имам машина за печене на хляб. Много съм доволна. Любимата ми джунджурийка. Laughing тук повечето видове хляб са някак сладки. Купихме си машина и направо се родих. Всичко сама прави Laughing Купувам готови брашна от " Мюлер" ( смесени със суха мая, има с ядки и т.н.).Слагам брашното в машината, наливам хладка вода. Нагласям програмата. Първо изравнява температурата на инкридиентите, после меси. После тестото втасва, после пак си меси, после си пече и даже ти пиука, че е изпекла. Laughing Има и книжка с много рецепти. Пробвала съм с рецепта за питка и става. Само формата дето е като тухла, че те са май всичките такива стандартни само че са за различен грамаж хляб. Машинката има и програма само за месене Laughing Ти ми кажи рецептата да я изпробвам предварително. Единия път ще я меся на ръка и един път с машината.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty предпразнична треска

Писане  diva Вто Ное 25, 2008 2:46 pm

Бонбонче,защото видя сама новините,няма лампички,няма гирлянди,една сивотия и духа един грозен вятър/за вятър на теб точно да не разправям smileee /ама либето ей сега идвало и ще се оправя де,миналата година си купих покривка за маса с дядоколедчета-гоооляма красота,но ще трябва още играчки да купя,за да е по-шареничко.Това за часовника ме разби и аз мислех да подарявам на либето,че януари има юбилей и си мисля,че е стилен подарък за мъж, 4udise2 Ние си празнуваме и Дядо Коледа и Дядо Мраз,да става веселбата,за броя постни манджи знам,че всичко,което е на масата smileee

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  BONBOLINKA Вто Ное 25, 2008 2:56 pm

Мен питаш ли ме моята позната като ми го каза това аз как се опулих Shocked Ама ще му го купя. Толкова години не съм се ръководила от такива неща- сега ли ще почна. Аз преди исках да си избродирам сама покривчица. Да купя червен плат за покривки и да избродирам едно моделче, което много ми хареса в списанийце. Не съм го направила досега, незнам изобщо кога ще дойде ред да бродирам покривки.
Права си за новините. И аз бях спряла да чета из нета такива неща. Моя обича да слуша новините по телевизията, но аз обикновенно съм в кухнята по това време и си ги пропускам покрай ушите. А когато сме седнали на масата е закон Божи да не се пускат никакви новини. Пускаме някой музикален канал. Тук също се случват разни неща, но специално на острова като , че ли е спокойно. Рядко може да ме потресене нещо така , както тия новини, които съм пуснала в другата тема.
Вие писъмце кога ще пишете? Малкия си го е напсал вече и пак ме пита като няма дядо Коледа кой ще му го чете. Казах му да си го остави на прозорчето - то има кой да му го вземе и да го прочете. Не го е сложил още обаче.


Последната промяна е направена от BONBOLINKA на Вто Ное 25, 2008 3:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty предпразнична треска

Писане  diva Вто Ное 25, 2008 3:29 pm

Вчера стана дума за подаръци-кой какво си е намислил,пък малкия-почти на 12 години,каза,че ще пишел писмо funn Ще бродираш покривки,когато станеш стара баба,демек никога sladurana и аз имах мераци едно време,ама като хвана иглата и се изнервям,много ми е едно и също,в къщи либето ме бъзика,че съм спящата красавица,да не съм се убодяла,че да спа 100години funn Твоята малка душичка вече е готов с писъмцето значи slunce Допреди 1-2 години маскирахме все някого като Дядо Мраз,веднъж беше майка ми,ама така добре я бях дегизирала,обух я с едни червени ботушки,метна чувала с подаръците и излезе навън за по-достоверно,пък навън един хууубав сняг валеше,едни преспи натрупани,извиках децата да погледнат през прозореца и за миг и аз повярвах,че това е истински Дядо Мраз sladurana

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  baby_an Вто Ное 25, 2008 3:59 pm

Бонбон и аз го знам това за часовника,ти му подари обаче като го вземе трябва да ти даде някакви пари-1 стотинка може да е,но трябва smileee Аз тази година на Бъдни вечер съм на работа 24 часа,а и хич ама хич нямам настроение Crying or Very sad Аз обожавам празници,но за първи път ще съм сама cryy
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  neli4ka Вто Ное 25, 2008 4:25 pm

На мен ми беше празнично,като бях малка.Сега тези празници са ми,като всеки друг ден.Както винаги ще съм на работа,но пък задължително ще си направя свински пържолки за коледа и баница с късмети за Бъдни вечер. Laughing

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Roksana Сря Ное 26, 2008 1:38 am

Все ми е тая...насила се опитвам да се зарадвам, но нещо не се получава.
Абсолютно безразлично.
Депресия яко. momi4e
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sunny max Сря Ное 26, 2008 10:41 am

Изпитвам панически ужас от тези точно празници. Преди ги обичах, украсявах елха и цялата къща, но последните няколко години все се правя, че ги няма. Незнам тази година как ще е. Хем ми стаа едно хубаво като видя коледно украсени витрини и улици, хем ме хваща ужаса, да не се повторят случките от предните години.
Обаче все е надвам тази година да е различно. Да успеем с моя да се разкараме от тка и да оставим киликанзерката тука сама да си празнува, а не да ми хаби нервите. А ние тримцата да идем някъде където ще ни е готино, ще има сняг и Максо ще тегли шейна.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty предпразнична треска

Писане  diva Сря Ное 26, 2008 11:57 am

Нещо май всички ни е налегнала сивотата,от времето ще да е сигурно momi4e Бонбона е права,че трябва сами да си търсим и създаваме поводи за хубаво настроение ,дайте да се стягаме всички,те проблемите край нямат,а какви красиви празници са се задали p4ela

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  baby_an Сря Ное 26, 2008 2:28 pm

Аз преди празниците ще потренирам с именния и рожденният ми ден smileee Общо взето декември май няма да оставя чашата nazdraveee
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sunny max Сря Ное 26, 2008 3:33 pm

Хайде сега една коледна гатанка Wink
Коя е най-коледната порода куче? - ако никой не познае утре ще постна снимка.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  neli4ka Сря Ное 26, 2008 4:13 pm

Roksana написа:Все ми е тая...
Аз си мислех дали да не дойдете при мен за празниците. 4udise2

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sunny max Сря Ное 26, 2008 7:06 pm

Айде от мен да мине, давам ви жокер, за най-коледната порода куче.
Предпразнична треска Playan10

Neli4ka-Оправих ти снимката,защото не се виждаше. Wink
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sunny max Сря Ное 26, 2008 7:12 pm

Roksana написа:Все ми е тая...насила се опитвам да се зарадвам, но нещо не се получава.
Абсолютно безразлично.
Депресия яко. momi4e

Абе моме, що не ми дойдете на гости да ви запозная с Макси. Много ще ти хареса и ще ти стане едно, ако не коледно, то поне много смешно. Wink
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  neli4ka Сря Ное 26, 2008 7:47 pm

Sunny max написа:Айде от мен да мине, давам ви жокер, за най-коледната порода куче.
Самоед естесвенно. Laughing

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 26, 2008 10:14 pm

Голям сладур. Съни, ще взема да се влюбя в тия пухчовци и моя съвсем ще превърти. Досега ревях все за хъски, сега ще взема да рева и за такъв пухчо.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Roksana Чет Ное 27, 2008 1:46 am

Sunny max написа:
Roksana написа:Все ми е тая...насила се опитвам да се зарадвам, но нещо не се получава.
Абсолютно безразлично.
Депресия яко. momi4e

Абе моме, що не ми дойдете на гости да ви запозная с Макси. Много ще ти хареса и ще ти стане едно, ако не коледно, то поне много смешно. Wink
"Мъжа ми" има същото на вилата си, но е от скоро и не го познавам добре. Smile
А, тук в квартала също си имаме.
Това са уникални учета, ти си щастливка.
Толкова са усмихнати и дружелюбни, мили, нежни...изпълнени с любов. wub wub wub
Всеки път като минавам с детето, кучето ни посреща на оградата и си подава муцунката от долу под нея....ааа мокрия му нос е жесток. smileee smileee smileee smileee smileee smileee
И колко е пухкав. sun
Та мерси за поканата, но трябва живота да си оправя, от там ще дойде и всичко останало. buket
Roksana
Roksana
Admin

Брой мнения : 264
Age : 41
Местожителство : София
Registration date : 08.10.2008

https://www.facebook.com/vesna.videva

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  BONBOLINKA Чет Ное 27, 2008 9:28 am

Като чета май повечето момичета не са в настроение за празниците. Реално погледнато аз в момента нямам настроение за нищо. Самонавивам се. Обичам празниците. Обичам суетнята покрай тях. Обичам, когато хората се съберат заедно и всеки е допринесъл с нещичко за да избягаме от скучното и напрегнато ежедневие. Повечето ми познати свързват празниците само с готвенето, шетането. Аз се опитвам да си разпределя така нещата, че да не ми идва на баир и да не стоя цял ден над тенджерите и тиганите и за самия празник вечерта да съм грохнала. Накисвам си в марината пържоли от предния ден ( за след 12 на Коледа Laughing ), обикновенно правя руска салата- пак от предния ден. Намислям си какво ще сложа на масата доста по- рано, че да не изпадам в паника и затова пазарувам за празниците няколко дена по- рано. Така имам повече време в деня на празника да се забавлявам с " домашните". Единствено на рожденните си дни изпадам в депресия. Винаги става весело, забавляваме се, но в душата ми е тъжно. Не от годините, а от това, че всеки път се замислям какво съм направила в периода от предния си рожден ден до новия. Какво съм постигнала и т.н. Нямам повод нито да се похваля, нито съм постигнала нещо. И така всяка година. Тъжно е. Но пак сама си давам кураж и се "навивам", че ще дойде някой рожден ден, на който ще си кажа " Миличка, браво на теб."

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sunny max Чет Ное 27, 2008 12:12 pm

BONBOLINKA написа:Голям сладур. Съни, ще взема да се влюбя в тия пухчовци и моя съвсем ще превърти. Досега ревях все за хъски, сега ще взема да рева и за такъв пухчо.

Невероятни са /аз съм пристрастна все пак, така че ми забелязвайте/. Ами те са братовчеди на хъскито, така че почти няма промяна в искането ти Laughing Много обичат деца, направо умират за деца и ги защитават, ако детето се уплаши от нещо, застават пред него и започват да се зъбят, ако локализира плашителя и става страшно. Ама за вашия климат за жалост не е добре такова животно. След време като се установите на място с 4 сезона, тогава. Сега си имаш нещо, което долу-горе се справя с жегите и лесно се разхожда.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sunny max Чет Ное 27, 2008 12:15 pm

Roksana написа:"Мъжа ми" има същото на вилата си, но е от скоро и не го познавам добре. Smile
А, тук в квартала също си имаме.
Това са уникални учета, ти си щастливка.
Толкова са усмихнати и дружелюбни, мили, нежни...изпълнени с любов. wub wub wub
Всеки път като минавам с детето, кучето ни посреща на оградата и си подава муцунката от долу под нея....ааа мокрия му нос е жесток. smileee smileee smileee smileee smileee smileee
И колко е пухкав. sun
Та мерси за поканата, но трябва живота да си оправя, от там ще дойде и всичко останало. buket

Наистина са уникални, ама ми става жал за това животинче на вилата, ходете по-честичко с детето. Те са свикнали да са с хора, то непрекъснато търси контакт с хората. Моя все гледа да е до мен, ако няма деца покрай нас де.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sunny max Чет Ное 27, 2008 12:17 pm

neli4ka написа:Самоед естесвенно. Laughing

Правилноbuket, защото е очите и в душата си целогодишно носи коледния дух. buket
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty предпразнична треска

Писане  diva Чет Ное 27, 2008 12:22 pm

Бонбонке,как нищо не си постигнала,миличка miloto Имаш прекрасно семейство,две прекрасни деца,това е тоооолкова много brravo То и аз винаги на рожденните си дни си поплаквам,не знам защо,ама ми е тъжно и отдавна спрях да си правя равносметка какво съм постигнала през изминалата година,живея за мига,за момента-като циганите radost Пък за празниците-почнах да се замислям вече за програмата и менюто и аз не обичам да си изкарвам душата накрая и да се шашкам кое по-напред да свърша,затова предварително се приготвям.Абе,да взема да ви пратя кисело зелце и зелева чорба,че с какво ще си пълните коледните пуйки/правя я по страааашна рецепта/пък и за сърмичките ще ви трябва ihu

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Предпразнична треска Empty Re: Предпразнична треска

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите