nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво ще готвите днес?

+10
baby_an
apoklistika
Sunny max
vili vitska
Roksana
krissitooo
diva
BONBOLINKA
Dessita
neli4ka
14 posters

Страница 2 от 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sunny max Сря Окт 29, 2008 9:25 pm

neli4ka извинявай, ама вече я изядохме Embarassed но във фризера има още два пакета като им дойде ред ще ги щракна.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  neli4ka Чет Окт 30, 2008 1:56 am

Ок.Ще чакам снимки другият път. okk

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty kaкво ще готвите днес

Писане  diva Чет Окт 30, 2008 9:26 am

Охооу,Съни,сериозно си се заела значи с готвенето brravo Бабет хапна ли акулка,скрила си й шайбата от вкусотийка,предполагам bravo1

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 30, 2008 4:15 pm

За днес нищо. Мразя да хвърлям храна, а вчера се прибрах по- рано заради бурята и се развихрих в кухнята и днес сме на " мурджов ден" Laughing ( каквото е останало от вчера). Та значи ........има картофена крем супа с крутончета, пилешки дробчета с мнооооооооого лук ( моя така ги обича "друсани"), картофена салата, има 2 сварени сърца ( тях може да ги задуша в масло, ама още незнам), препекох във фурната леко люти чушленца, след което ги затворих в малка тенджерка да се задушават, като прибавих зехтин, оцет, чесънче и морска сол. Има малко и т тях. Има и останали от скарата 2 пържолки и 2 наденички. Само чесново хлепче ще направя. Много ми харесват тия,които се продават в магазините- франзела в средата с чеснова паста и подправки. Замразени са и само ги препичаш за няколко минути. Ама аз си ги правя по моя си рецепта. Та значи...взимам една франзела, нарязвам я на филийки ама не до долу ( така, че да са си закрепени парченцата), смесвам маргарин със няколко скилидки пресован чесън, малко червен пипер, малко сух магданоз и сол. После слагам помежду всяка филийка и завивам франзелката със фолио. Мятам я във фурната за няколко минутки да се разтопи маргаринчето и става така нареченото от мен "маминото чесново хлебче". Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty какво ще готвите днес

Писане  diva Чет Окт 30, 2008 4:37 pm

Това е много интересно хрумване,Бонболинка,ще се пробва при първи удобен случай.Аз мисля ориз със зеленчуци да задуша,че децата нещо напоследък по една тенджера изяждат,да са ми живи и здрави на мама плъхчетата kef

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  neli4ka Чет Окт 30, 2008 6:56 pm

И аз днес нищо не съм готвила,понеже ходихме на Бг ресторант и хапнахме по порция панирани сърчица и по една шопска салата+Загорка. wow Преди малко си доядох рибката от вчера.

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sunny max Чет Окт 30, 2008 8:40 pm

Направих табули, тази вечер това ще се яде, да му мисли месоядното в къщи Laughing
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  neli4ka Чет Окт 30, 2008 9:06 pm

Sunny max написа:Направих табули, тази вечер това ще се яде, да му мисли месоядното в къщи Laughing
Съни,ти май си намислила нещо за тази нощ,а? funn Нали знаеш,че тази салата е наричана още "Мъжка салата"и е афродизиак.Много полезна салатка за мъжете. obi4
Табулито е и много полезно за хора,които имат проблеми с очите.

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 30, 2008 10:22 pm

Давайте веднага рецептата за това Табули, че моя нещо от както сме в новата квартира взе много да се оплаква, че съм била ненаситна Laughing Горкия, май се стопи за няколко дена ама какво да направя като имаме толкова да наваксваме Very Happy Аз днес на чесновото хлепче хакнах повечко магданоз, че нали казват и за него разни работи Very Happy След малко ще проверя да видя дали има резултат или моя напразно сдъвка толкова много трева в хлепчето тази вечер Laughing Ама сега като го гледам на вратата на терасата докато пуши как се почесва тук там май да отивам да се правя на изморена и да лягам, че може да ме "полази баба Меца" Laughing Laughing Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sunny max Пет Окт 31, 2008 9:38 am

Нели, много добре знам и за другото и название. Правя я защото на мен много ми хересва. Самата салата е ливанска. За предпочитане е да се приготвя с арабски булгур, който се изкисва в малко студена вода, докато се нарежат другите продукти. А това е самата рецепта:
Салата “Табули” (Мъжка салата)
1 ч.ч. булгур
3 - 4 домата
1 глава лук
4 връзки магданоз
1 лимон
зехтин, сол и пипер на вкус
Накиснете булгура в 1 ½ ч.ч. вода. Отцедете го и го поставете в голяма купа. Измийте и подсушете магданоза. Отстранете стъблата и накълцайте листата. Нарежете лука на ситно и го прибавете към булгура. Добавете магданоза и размесете добре; прибавете и сока на лимона, заехтин и сол. Прибавете нарязаните на кубчета домати. Размесете. Пресипете в купа за сервиране.

Това е, приятен апетит и дано ви хареса.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty какво ще готвите днес

Писане  diva Пон Ное 03, 2008 10:04 am

Вчера готвих скумрия на фурна с доматен сос,задушени картофи и зелена салата и агнешка чорбичка,за днес мисля една лещичка и кавърмица в гювече да спретна kef

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  apoklistika Пон Ное 03, 2008 10:31 pm

Аз като един мазохист на диета завих на моя една тава бурек, половината с мръвки, половината със сирене Laughing Сега се омайвам от аромата и си ръфам марулята sladurana

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty какво ще готвите днес

Писане  diva Чет Ное 06, 2008 11:43 am

Вчера готвих бобец чорбица,ориз със зеленчуци и задушено свинско,за днес мисля нещо с коприва да е,че имам бая в хладилника,порових из рецептите и реших да е гювече с коприва и ориз и понеже ми остана от вчера малко мръвка ще я сложа и нея Laughing

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  neli4ka Чет Ное 06, 2008 7:19 pm

Това правих днес.
Какво ще готвите днес? - Page 2 2whm1q1

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sunny max Чет Ное 06, 2008 7:40 pm

Пекох чушки, ама за зимнина. В момента мириша, а и май почти изглеждам като печена чушка Laughing
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  BONBOLINKA Чет Ное 06, 2008 9:46 pm

Sunny max, прати малко печени чушки насам Laughing Тукашните или много тънки или пък огромни. Като му се дояде на моя и взема да пълня имам чувството, че събират по половин кило кайма и ориз. А моя много обича и чушки бюрек със сиренце и когато реша да му правя в магазина се ровя из щайгите като идиот за да намеря хем прави, хем месести и с нормален размер чушки (тия пакетираните в тарелки са огромни). За срамовете щях да си сея в едно каче пипер. А днес панирах пилешки пържоли, направих салатка и задуших малко зеленчуци. Добавих на задушените зеленчуци малко сметана с черен пипер. Съвсем мъничко. На това бяха днес. "Оплющяха" всичко. Сега премляскват пуканки пред телевизора. Кеф ми е да ги гледам. Само да не почнат да се замерват, че това им е редовния номер. Кара (кучето) обира като прахосмукачка ама все остава някъде и после прахосмукачката се задръства с пуканки. То тяхното не е бой с пуканки ами направо фоерверки. Аз и сега имам май в косата, че моя преди малко ме замерва. Ненормални.........

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sunny max Чет Ное 06, 2008 10:28 pm

BONBOLINKA нямаш проблеми, направо пращам. На моя майка му има позната на женски пазар и всичко, което се взема се избира най-старателно. Само дето незнам на какво ще приличат чушките докато стигнат до тебе.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  BONBOLINKA Чет Ное 06, 2008 10:40 pm

По тоя повод за пращането да ти се оплача. Свекито като ни идва на гости понеже си я познаваме винаги предупреждаваме да не мъкне нищо обаче познай- посрещайки я на летището се молим да не се е пръснала някоя чанта по лентата, че да берем срамовете. Тя като помъкне- суджуци, разни туршии и какво ли не Shocked Shocked Shocked Моя все и казва " Абе майко, недей се излага. Всичко има тук." Ама тя си знае, че не е като " българските пиперки и домати" та мъкне. Слага ги при дрехите, че нали в ръчния багаж не може. Сега ги чакаме за Коледа и Нова година. Сигурна съм, че ще донесе кори за баница и българско сирене макар, че даже и нея сме я водили да види, че има една камара български магазини и продават и кори за баница и българко сирене, кашкавал, салами, суджуци, луканки, консерви, че даже и българска ракийка. Ама какво да я правим. Такава си е. Пак ще се молим да не се пръснат дисагите и това е Laughing Laughing Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sunny max Пет Ное 07, 2008 3:35 pm

Е да, ама е донесено с любов Wink
Аз продължавам да пека чушки, Максо вече мирише на печена чушка и няма изгледи скоро да се отмирише Laughing
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty какво ще готвите днес

Писане  diva Пет Ное 07, 2008 3:52 pm

Съни,колко тона чушки опече,приятелко Laughing Само веднъж съм се подлъгвала на такова печене и вече бягам,добре,че поне е хладно stud А иначе умирам за червена,тлъста чушка,ям я във всяко състояние wow

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sunny max Пет Ное 07, 2008 3:58 pm

Ами вчера 4 кила, днес 6 кила и да ти кажа са червени, тлъсти, макар че аз обичам зелени, тлъсти. Иначе тия червените много вървят на бобена салата. Аз нали съм по салатките.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  neli4ka Нед Ное 09, 2008 6:16 pm

Днес правих пил.пържоли с гъби в масло с мнооого лют пипер та и отделно си пекнах още 3 чушлета+ краставичка с копър.Обожавам лютото.
Не съм си играла да подреждам,понеже бях адски гладна. namiga
Какво ще готвите днес? - Page 2 Qzg1lz

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  BONBOLINKA Нед Ное 09, 2008 11:45 pm

На обяд бяхме на ресторант, но за вечеря аз се проявих. Направих шопска салата, че я обичам. Моя направи една салата ( за мен си е паста) от авокадо. Направих хапки със сьомга и малко други с каквото имам под ръка (краставичка, пушено, кашкавалче, маслинки и т.), малко карпачо със пармезан, чушки бюрек, пилешки пържолки със сметанка и гъбено сосче, запечени с кашкавал, задуших малко зеленчуци със сметана. Днес обаче имах помагачи Laughing Сега помагачите хъркат вече, че утре са на училище. И аз след малко май ще лягам, че бая откачен ден беше.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty какво ще готвите днес

Писане  diva Пон Ное 10, 2008 9:49 am

Бонбон,това празничното меню ли беше-много богато brravo Аз вчера се измъкнах от леглото към обяд/почивам само в неделя/и като се развихрих-едни супи топчета като забърках,за вечеря-руло"Стефани"по рецептата на Блонди/за първи път ми се получи без да се пукне brravo /и пълнени чушки с бял сос,а и картофена салата с майонеза,оформих я като островче,посредата забих на клечка 3 маслинки,като ствол на палма и за листа натиках магданоз,поиграх си малко повече,но се получи ефектно radost Всичко се изплюска,за днес ми остана малко каймичка,за кюфтенца/аз нали съм голямото кюфте/ с доматено сосче ihu

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  BONBOLINKA Пон Ное 10, 2008 11:48 am

Не ми беше идеята да е точно това менюто за празника, ама ресторанта обърка работата. Бая хапнахме. Една камара салати и предястия бях решила да направя и да сготвя на всеки любимото ястие. Ама и това излезе добре и го хапнахме придружено с доста Абсолютче. Laughing За днес нищо не остана. Сутринта изкарах едни свински пържоли да се размразяват ама още не съм решила как ще ги правя. А супата в нас е задължителна. Мъжо ми като застудее без супа не сяда на масата.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Какво ще готвите днес? - Page 2 Empty Re: Какво ще готвите днес?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите