nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проблеми

+6
neli4ka
Sunny max
baby_an
diva
apoklistika
BONBOLINKA
10 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  BONBOLINKA Сря Яну 14, 2009 9:48 am

Все искам да ви питам как ви се отразява кризата в Бг? Тая криза е голям проблем тук. Много хора останаха без работа. Гледам доста хотели са затворени за зимата. Магазинчетата и те спуснали капаците и ще отворят на пролет. Не всички де, но доста са преустановили работа. Оня ден ходихме до Магалуф ( едно градче предимно с английски туристи). Ми то няма хора по улиците. Мъртвило. Почти всичко е затворено. Има една къща, която е обърната с покрива надолу. Катманду. Искахме да влезем вътре и да разгледаме с гостите, ама тя затворена. Даже кафенцето не работеше. В Палма е оживено, но малките туристически градчета са направо обезлюдени. Чак такова чудо не е било.
Вече чувам за няколко познати, че са се прибрали в БГ. Други пък се оплакват, че нямат постоянно работа и я им се събира половин работен месец я не. Който е могъл е излязъл на борсата, ама нали имаме и нелегални, та те как се оправят изобщо не ми се мисли. Забелязах, че и за празниците в Палма светлините бяха по- малко от друга година, а и повечето бяха с едни малки икономични лампички. Пак си беше много красиво, но някак си "по- постно" отпреди. Явно затягат за всичко положението.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty проблеми

Писане  diva Сря Яну 14, 2009 10:18 am

Бонбон,брат ми и снаха ми се върнаха ноември от Майорка,но вече са пишман,съжаляват,че са си дошли.Брат ми втора седмица обикаля да си търси работа,заплатата е около 250-300лв 4udise2 ,но и работа няма,снаха ми започна в някакъв хранителен магазин с нощни смени за 500лв. 4udise2 При нас,в кръчмата кризата се усеща,защото като минат да си платят тока,водата и кабелната и пари за кафе-няяяма smileee Банките даваха заеми за щяло и нещяло,хората се зарибиха,награбиха се с по 2-3 заема и сега не могат да ги изплащат и скоро ще им вземат къщите и ще има хора да умират по улиците Crying or Very sad Имам приятелка с 3 заема,единият ще го изплаща 30 год Rolling Eyes тази сутрин й звъняха от банката да й напомнят да плати и тя се скри,казва ми,че не може да спи,че стомах я боли постоянно,започнаха и да се бият с мъжа си Rolling Eyes Според мен едва сега ще види м какво е глад и криза,всеки ден гледам магазини и офиси да се освобождават,че сега с газта и малкото фабрики,които работеха в Горна и те ще фалират и хората ще останат без работа Crying or Very sad Абе ужассс,не искам да мисля Crying or Very sad

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  baby_an Сря Яну 14, 2009 1:21 pm

Да наистина пълен кошмар е.Във Варна все още не е чак толкова трагично като в по-малките градчета,но и тук се усеща.Хубавото е,че имам много моряци и като се върнат наливат много пари в града.Но доста хора са съкратени,намалят заплати.Онзи ден една приятелка снима термометъра на работното си място-показваше нула градуса и като дошъл шефът им на обяд им се скарал,че били включили калорифер и климатик,а температурата едва се била вдигнала до 13 градуса!! iad Вечер по улиците е мъртвило,но в петък и събота е пълно навсякъде.Всичко е навързано-като затвориха Девня цимент,веднага се отрази на строителството-замразиха обекти,освободха работници и т.н.т.Казват,че най-зле щяло да е през пролетта...
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  таня Пет Яну 16, 2009 11:00 am

Кризата и тук се отразява доста зле.. В ресторанта отворихме на 16.12 , това е и най-силното време... последните 4 години сме работили 3 сервитьора, тази година сме само 2 и работа пак няма... Селцето в което живеем, е единственото целогодишно на Майорка, но тази година е мъртвило... Работим по 5-6 4аса...Туристи почти няма, отворени са само 2 хотела, за сравнение миналата година бяха 6.
Казват че и сезона нямало да бъде като преди...Дано да грешат, че тук от туризъм се живее.
Бонболинка, ходихме да извадим документи на племеницата, която ми гледа Ники, защото е на 20 и не се знае , дали някога няма да иска да се върне, та поне документи да има, взехме и сертификат с право на работа, чакахме около 4 часа, струва 19,19 € и го дадоха веднага.
На нас дните са ни преброени ... след 2 седмици си тръгваме.... От една страна сме радостни, от друга мен ме хваща страха... все пак 10 год. не съм се пробвала в БГ ... Но ще ви пиша от там как е.
таня
таня

Брой мнения : 60
Age : 49
Местожителство : София
Registration date : 04.12.2008

http://bgbaby.net/niki

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty проблеми

Писане  diva Пет Яну 16, 2009 11:14 am

Танче,брат ми съжалява,че са се върнали и мислят пак да тръгват напролет за Майорка,те бяха там 3 години и когато си дойдоха бяха много обнадеждени и ентусиазирани,че в Бг. е по-добре,но след един месец ме пита "как живеете тука,това не е държава"Дано при вас нещата да потръгнат,след толкова дълго отсъствие ще ви е нужен период за адаптация поне 6 месеца.Успех!

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  neli4ka Пет Яну 16, 2009 3:35 pm

Танче,напълно те разбирам.Вие пак сте с двама сервитьори,а ниеее.... Crying or Very sad Преди имахме три сервитьорки,а аз и брат ми работехме на бара плюс 4 охрани= 9 човека+DJ-я=10.Сега работя сам-самичка и има един бодигард +DJ. cryy Наистина последната събота работата ми дойде малко в повечко-да сервирам,да отсервирам,да сменям пепелниците,да мия чашите,да чистя пепелниците,да мета счупени чаши и т.н. boom Тази събота ще видя как е и,ако има повече работа ще извикам брат ми на бара,че иначе се скапвам.
Стотици фирми фалираха,ресторанти и кафенета затвориха.Направо е някакъв ад.
За сметка на това аз получих неочаквани доходи(2000 евро) и съм много щастлива. kef4o Другата седмица може пак да се похваля,но сега няма нищо да пиша за да не пре*ба работата. shapka

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  таня Пет Яну 16, 2009 10:06 pm

Истината е, че колкото повече времето наближава, толкова повече ме хваща страха... но при нас проблема тръгва от мен.... аз съм постоянно на работа..от април до средата на ноември работя с по един почивен ден по 10 часа на ден , и то на смени.През сутрешната смяна, поне вечер виждам Ники за 2 часа, той си ляга от бебе , зиме и лете в 20.30 часа... следващата седмица съм нощна смяна и го виждам само сутрин за половин час преди да го заведе племеницата ми( която съм довела от БГ за да ми гледа детето) на градина ... и най-интересно е третата седмица... не виждам никой и съм изгубена за света..Работно време от 11.00-17.00 и после от 19.00-24.00 часа.. да изкарвам много добри пари, но малкият като плаче, бика баща си, като се събуди вечер вика баща си .. защото мама вечно я няма и вечер спи като умряла... Пък искаме и дете... кажи ми кога... Почнах работа 20 дни след раждането ... Шефа каза или се връщаш или си губиш работата...Кой е луд на Майорка да загуби сигурна и целогодишна работа...Ама Ники и иска Тате и кака Стела... Shocked
Съпружеското тяло и той работи в хотел , но от 08.00 до 16.00 .. с 2 почивни дни ... А сега ми кажи как да гледам семейство с това работно време..Работа има, ама и парите са други ... Та ни така , ни така...
Наясно съм ше в БГ ще е трудно, че никога няма да взимам парите който тук получавам...Ама аз не искам ... Искам спокойствие и семейството си ...
Надявам се да успеем... За сега има много плюсове, пък да видим...
Стискайте ми палци!
таня
таня

Брой мнения : 60
Age : 49
Местожителство : София
Registration date : 04.12.2008

http://bgbaby.net/niki

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  таня Пет Яну 16, 2009 10:14 pm

Незнам какво да ти кажа неличка... Миналата година ни убиха от работа, тази година няма кой да ни напсува... И тук доста заведения опустяха...
Ама викай брат ти , хич не им се чуди .. Че като работим за двама, само казват браво, ама не плащат за двама...Пък като няма работа ми казва ходи си ... и съответно никой не плаща часовете ... Много си обичам работата, контакта с хората, ама си е и доста не благодарна....Крака и ръце да имаш, железни нерви .... и да ни е здрава гърбината...Ама сами сме си я избрали... 4udise2
таня
таня

Брой мнения : 60
Age : 49
Местожителство : София
Registration date : 04.12.2008

http://bgbaby.net/niki

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  neli4ka Съб Яну 17, 2009 7:45 am

Права си,Танче.По-принцип не искам да взимам брат ми на работа,но знам,че има мноооого кредити,та за това.Не,че ми е толкова нужен в момента,но приятелката му,която ми е адшка работи всеки ден,а той се чеше по ташаците.Затова искам да му помогна.Дати кажа чесно писна ми от роднини.Много ме е яд,че го извиках тук(брат ми).Тегли кредити и после аз ги плащам. cryy
Аз съм тук от 7 год.,а брат ми от 4 год.,но много по-добре говори френски от мен,защото аз работя с поляци и турци в повечето време,а той ходи на училище.Аз каквото знам на всички други езици+ френски съм ги научила в дискотеката,а не на училище.
Днес ми е такъв къръшки ден,че направо не ми се говори(пише). skuka

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty проблеми

Писане  diva Съб Яну 17, 2009 10:42 am

То и при нас е същото,Нелич,магазини,кафенета хлопват кепенците.Ние преди имахме 2 сервитьорки,една барманка и аз подсилваща на бара/кръчмето е малко,но на възлово място-автогара и пазар/късаха ни баниците от работа,като си направех кафето в 7 часа към 14 може и да съм го изпила,нямаше време цигара да запалиш,пък сега съм сама и за мен няма работа,кат каже Танчето"няма кой да те напсува",ама разходите си вървят и като дойдат сметките се озъбвам smileee Миналата година бяхме решили да изчезваме за Майорка,да дадем кръчмата под наем,ама като знам после в какво състояние ще я намерим се отказахме.Танче,и аз много си обичам работата,повечето си клиенти им знам проблемите и радостите,идват,за да си поговорим,да споделят,да поклюкарстват,е има и изроди за които се изискват яки нерви smileee уж трябва вече да съм им свикнала на такива,ама някой път паля от най-малкото Twisted Evil

diva

Брой мнения : 742
Age : 55
Местожителство : Горна Оряховица
Registration date : 16.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  BONBOLINKA Съб Яну 17, 2009 1:21 pm

.


Последната промяна е направена от BONBOLINKA на Сря Юли 15, 2009 1:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  BONBOLINKA Пон Яну 26, 2009 9:33 am

Момичета, тази тема я отворих за всякакъв род проблеми. Та аз ето какъв проблем имам в момента. Имаме една изцяло външна стена на апартамента ( тия дето са целите в прозорци(врати) и водят към терасата не ги броя). Та тая стена ми мухлясва. бърсах с какво ли не. побърках домашните от миризма на белина като я измих, но мухала си избива. В момента няма как да я боядисваме, че си е постоянна влага и се спасявам с постоянно бърсане, но вече не знам с какво да го махна тоя мухъл. дайте съвет какво да използвам? Като се затопли ще я замажем със специална влагоустойчива замаска и после с някаква запечатваща боя ( моя така каза), но ми трябва някакво временно решение на проблема, че скоро ще мухлясаме и ние покрай тая стена. Положението направо е отчайващо.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  apoklistika Пон Яну 26, 2009 1:12 pm

Бонбон, само това е решението, което мъжа ти е предложил. до тогава ще трябва да си я прибърсваш и това е. И ние в къщата имахме една такава стена, докато не я замазахме наново лятото, не спря да мухлясва. Вземи си от тия уредчета, дето обират влагата и го сложи някъде там наблизо, друга идея не ми идва skuka

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  drumata Пон Яну 26, 2009 9:22 pm

BONBOLINKA, за мухъла има специални препарати, които му спират появата, но и влагата трябва да отстраниш. Ама иначе е по-добре от белината- маха го наистина. А конденза както казва apoklistika с уредче може. Голяма битка те чака с гадното мухъл! duel

drumata

Брой мнения : 108
Age : 52
Местожителство : София
Registration date : 09.01.2009

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  BONBOLINKA Пон Яну 26, 2009 9:51 pm

Момичета, ние отдавна сме решили да си купуваме влагоабсурбатор ( или както се казва, че не знам точно). Имаме силна нужда от такова нещо. Аз още преди време бях споменала някъде из форума, че ми текат от конденза дъждове по едната стена, ама сега направо стана ужасно. Ама много бързо става черно.... 4udise2 Аз го мия, то след 2 дена е същото. А пък и подсушавам . От белината взе да ми жълтее стената, а най- отдолу, където е най- големия ужас, направо порозовя Shocked Благодаря ви за съветите все пак. Борбата продължава докато не се затопли времето. И между другото- тук направо ще ни отнесе вятъра. Ужас е........

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  neli4ka Вто Яну 27, 2009 6:59 pm

И при нас апартамента на първия етаж две от стените все мухлясваха,боята падаше и нямаше оправия.Наемателите в момента са румънци и работят в строителството.Те са оправили стените със някакви замазвания,после с незнам си кво и незнам си кво.А на самия апартамент са направили як ремонт и в момента е супер.В дискотеката по една от стените също се стича вода,когато е по-топло,но боята засега се държи.

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  таня Вто Яну 27, 2009 10:11 pm

И на мен ми писна с този мухъл тук .. и при нас при външните стени и под прозорците е страшно, боря го с белина... и с този уред за събиране на влага... Бонбон , помага страшно много...
таня
таня

Брой мнения : 60
Age : 49
Местожителство : София
Registration date : 04.12.2008

http://bgbaby.net/niki

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  BONBOLINKA Вто Яну 27, 2009 11:45 pm

Танче отдавна се каним да си купим. Ама все с каненето оставаме. Като вземам заплатите тоя път ще отида, че се осмърдяхме на лехия из нас.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  Sunny max Сря Яну 28, 2009 10:03 am

Трябва да се установи дали проблема идва отвън или влагата е от конденз и след това адекватен ремонт, ако влагата влиза отвън. Но при всички случай си вземи влагоуловител.
Някой ми спомена, че мажели стъклата с пяна за бръсненза, са да има по-малко конденз, ама аз не съм пробвала все още.
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  Kapris Пет Яну 30, 2009 10:14 am

Мoмичета, у нас решихме проблема с мухъла с депрон: http://www.depron.hit.bg/proba.html
Налепихме само на външните стени отвътре, отгоре шпаловка и може или латекс или тапет.Стените са топли, не кондензират влага и не мухлясват вече.
Kapris
Kapris

Брой мнения : 21
Age : 66
Registration date : 28.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  BONBOLINKA Пет Яну 30, 2009 10:18 am

Благодаря ти за съветите Каприз. Моя и той каза, че оправия няма да има ако не измаже, шпаклова и т.н. със разни специални материали. машинката за влага обаче все пак ще си я купим. За сега още я карам на постоянно бърсане и миене с белина през почивните дни. Белината я разреждам, че иначе ще се издушим, а и стените започват да жълтеят вече.
Съни, тук влажноста на въздуха е огромна. Имам чувството, че мухала е от всичко- и от влагата във въздуха и от конденза. Вечер като пуснем газовата печка и гледам прозорците веднага стават на капки. Кошмарно е ..........

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  baby_an Пет Яну 30, 2009 11:23 am

Бонбон,ще попитам баща ми и ще пиша-той нали с това се занимава
baby_an
baby_an

Брой мнения : 552
Age : 42
Местожителство : Варна
Registration date : 04.11.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  Kapris Съб Яну 31, 2009 10:50 am

BONBOLINKA написа:Благодаря ти за съветите Каприз. Моя и той каза, че оправия няма да има ако не измаже, шпаклова и т.н. със разни специални материали. машинката за влага обаче все пак ще си я купим. За сега още я карам на постоянно бърсане и миене с белина през почивните дни. Белината я разреждам, че иначе ще се издушим, а и стените започват да жълтеят вече.
Съни, тук влажноста на въздуха е огромна. Имам чувството, че мухала е от всичко- и от влагата във въздуха и от конденза. Вечер като пуснем газовата печка и гледам прозорците веднага стават на капки. Кошмарно е ..........

Има тънък и дебел депрон, нашия е тъничък между 3 и 6 мм, и изобщо не стеснява пространството. Също не знам дали знаеш, но и газта образува също много конденз при изгарянето си.
Kapris
Kapris

Брой мнения : 21
Age : 66
Registration date : 28.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  BONBOLINKA Съб Яну 31, 2009 10:16 pm

Каприз и на мен това ми дойде на акъла, че от газта конденза е по- голям. В кухнята като готвя ( на газ сме) ако не отворя прозореца това всичко за минути ми се изпотява и овлажнява. На моя му казах това как, че се казва за депрон. Предполагам то си се казва така навсякъде. Ще ходи до Лерой Мерлин и ще провери другата седмица. Да си викаме майстор е много скъпо. Моя има познат българин който работи като строител и предполагам че ще ни чарджи по малко отколкото ако се обадим на фирма, че да ни го постави това. По принцип гледаме каквото можем сами да си правим, че ако дойде някоя фирма, направо съдират кожи.
Благодаря ти още един път за инфото!

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  Kapris Нед Фев 01, 2009 8:38 am

Има го под най-различни названия и цветове, но е едно и също нещо. На нашето си пише Депрон, бели листове са и май е немско производство.
Kapris
Kapris

Брой мнения : 21
Age : 66
Registration date : 28.10.2008

Върнете се в началото Go down

Проблеми - Page 2 Empty Re: Проблеми

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите