nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фотография

+4
neli4ka
BONBOLINKA
apoklistika
*_pretty_love_*
8 posters

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Фотография Empty Фотография

Писане  *_pretty_love_* Нед Окт 12, 2008 12:05 am

Такаа да си говорим зааа...Фотографияяя
Първо искам да попитам апоклистика,първият ми фотоапарат е Самсунг DigimaxS800,а сега имам и FujifilmS5700,какво е мнението ти за него-знам че изобщо не е идеалният и не е от най-скъпите,но все пак?Ама нещо не мога да се справя с него-рядко стават добри снимки.Проблема разбира се е в мен,защото не съм му свикнала и незнам много за настройките и нищо за функциите му.Мама и тати ми го купиха и нямам упътването.Искам да те питам-нещо знаеш ли за него,а ао не ти с какви настройки снимаш примерноо природа-изгрев,жлез,паланини и т.н..С какви-си правила тези на запалки,химикал така от близо и да е фокусирано само в една част а другата размазана?И още такива неща?
*_pretty_love_*
*_pretty_love_*

Брой мнения : 16
Местожителство : Plovdiv,Bulgaria/Westport,Ireland
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Нед Окт 12, 2008 12:41 am

Като за начало си намери от нета упътване за апарата, свали го и го прочети от корица до корица. Книжките на апаратите са също един вид съкратен курс по фотография, от който ще научиш най- важните термини. Нямам впечатления от Фуджи, но със сигурност не е лош апарат, спада по- скоро към високия клас компактни апарати, 10х оптичен зум, което не е малко и може би ще ти позволи да правиш "размазани" снимки (между другото размазаното, или онази част, която не е във фокус, се казва боке)
Това аз как снимам едва ли ще ти помогне много, защото аз снимам с друг клас апарат- огледално рефлексен, всичко снимам на ръчни настройки, в зависимост от светлинните условия, от това какъв ефект искам да постигна и т.н.
Та, някакъв по- практически съвет да ти дам- ако искаш да снимаш нещо така, че да стане размазано зад него, пробвай като зумираш максимално, предмета, който ще е на фокус да е колкото може по- близо до апарата- от там, откъдето започва да лови фокуса, а фона, колкото може по- назад от предмета. Или от готовите режими на апарата в макро режим. Пробвай и двата варианта, не знам с кой ще е по- сполучливо.
А при изгреви, залези и всякакви пейзажи, хубаво е всичко да е на фокус- и режим ландскейп със сигурност имаш на апарата- той обикновено е с по- затворена бленда, така че нищо да не се размазва, снимай на него. Иначе това Фуджи предполагам има и мануал мод, където да минеш на ръчни настройки (и да си подобриш снимането- никоя машина не може да го нагласи така, както човешкото око), но за там наистина трябва да седнеш да прочетеш книжката на апарата.

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пон Окт 13, 2008 10:16 pm

Апо, аз още чета книжката за която ми прати сайт. Много неща не са ми ясни ама ще те питам по нататък. Ти обработваш ли допълнително снимките си с фотошоп?

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Пон Окт 13, 2008 11:02 pm

Честно казано не обичам много намазани снимки. Имам и такива де, едни залези, и въпреки, че добре изглеждат и им понася тежката обработка, не ме влече тоя фотошопски стил. Иначе обработвам всичко, но умерено. Снимам само в роу формат- ако апарата ти има, препоръчвам горещо- разликата в качеството е осезателна. И роу файловете ги обработвам в Камера Роу на фотошопа- пипам предимно експозицията, контраст, curves, levels, brightness, черното. Започнах и сама да си правя пресети и екшъни за фотошопа, особена гордост ми е един Emergency Set, който е за спасяване на "неспасяеми" снимки Laughing - ей тук има примери на оригинала и обработките: http://farm4.static.flickr.com/3246/2855336831_c658bc725e_o.jpg
Ето още някои, колкото да добиеш представа от обработките ми
Фотография 2838876369_76b4699ed0

Фотография 2815342347_bf0780367d

Фотография 2814498121_84754fbd2b

Фотография 2815347284_04ce89ae71

Фотография 2815346690_52815aa335

На усет го карам- има снимки, дето си плачат за обработка, а има и такива, които е най- добре да си останат както са Very Happy
И сега като стана въпрос, ти нали каза, че работата ти е свързана с фотошопа, да задам и аз един въпрос, че там съм чисто самоука и все още не всичко ми е ясно- като тръгна да си записвам някое действие и да правя екшън, имаш ли идея как да вмъкна селекция, например с ласото, но така, че да спира действието на всяка снимка и селекцията да се прави ръчно, според снимката. Следвах разни обяснения от нета, но не успях да го напрая skuka

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Вто Окт 14, 2008 4:57 am

На мен ми харесва всичките ти снимки.
П.П.и на "Злобил" си постнала снимки. snimka brravo

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Вто Окт 14, 2008 8:43 am

Работата ми не е свързана с фотошоп. Фотошопа ми е хоби от преди и аз също съм самоука. Същото е с Коръла. Сама си ги уча. Бях подкарала и 3D студио макс да уча, но ме хвана инерцията и го зарязах на половина. По образование съм счетоводител Laughing Суха професие, но на мен ми харесваше да работя като счетоводител. Обичам всичко в което се влага творчество и личен поглед, което няма нищо общо със точноста в счетоводството ( и там има творчество, особено ако те карат да сътворяваш нещо, което нито е истина, нито е възможно Very Happy ). Обичам да рисувам, да правя декоративни пана от всевъзможни материали- от макарони, спагети, от конци и ленени въженца, от миди и раковини и изобщо от всичко което ми е под ръка. Даже от черупки на яйца.
Когато не мога да направя нещо на фотошопа ( а и не само с него) обикновенно влизам в един български сайт в който достъпно с примери е обяснено доста. Мисля, че той ще ти е повече в помощ, защото аз екшъни почти не съм правила.
http://uroci.net/uroci/5/Adobe-Photoshop.html

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Вто Окт 14, 2008 10:23 am

Оф, нещо съм се объркала с четенето, ама карай, от питане глава не боли Smile
Иначе от нета съм изровила всичко де що има по темата, на теория знам прекрасно как трябва да стане, но просто не става, не знам що тъй Rolling Eyes
П.п. Известно време работих в счетоводна къща, макар че не ми е това специалността, вкарвах им базата данни в компютрите, поддържах им програмата, че бяха все едни баби, за които компютъра беше една голяма бяла кутия Laughing Към края на първата година започнаха да ме карат да правя и разни елементарни сметки и да ме обучават, щото имаха много работа, а нямаха хора. Е, честно, като ставах сутрин за работа ми се ревеше, изпадах в дива истерия просто, имах чувството, че на заточение ме пращат. Изтраях, защото бяха така добри да ми надуят заплатата, колкото е необходимо (на документи само де Laughing ), докато вземем кредит. След това тактично изкарах още малко, докато навлезнат бабите в програмата и се махнах.
Та те разбирам напълно, за човек, който го влече творчеството, тая работа смазва wow

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Чет Окт 16, 2008 6:12 pm

Eдна от новите снимки на Апо.
Chestnut Cookies Bokeh
24/365
Фотография 2946849370_21406e84ba

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Чет Окт 16, 2008 7:28 pm

Хаха, тамън чета какво си писала, че у вас няма хляб и ми стана гузно за свалените с мъка кила, от един месец правя само сладки боклуци и хлябове wow Мислех до нова година да съм свалила и последните 2 кила, а то както тръгнах, май ще си върна свалените десет fun

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 16, 2008 9:28 pm

Апо, пиши в темата за отслабване как го направи това с десетте кила. аз бях заприличала на рентгенова снимка. Преди няколко месеца си бях добре 170см- 53кг, но исках да сваля 3 килограма , ама от ядове и нерви взех че свалих и с парцали и обувки тежах 47. И сега за раз бройки ги качих пак килата. А на мен винаги са ми били зор 2-3 кг за свалян. Неискам да е пак от ядове отслабването, а пък все се заричам да спазвам диета ама пусто..........с водката много салата отива Laughing Laughing Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Пет Окт 17, 2008 2:13 am

Доколкото си спомням Апо правеше диетата на Дюкан.

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Съб Окт 18, 2008 7:55 pm

Писах в диетите Very Happy Започнах с Дюкан и го комбинирам с НВД- ВМ.
А за горната снимка да кажа, тя е част от един проект, 365 Bokeh (една снимка всеки ден, в продължение на една година)- всичките снимки от проекта са тук: http://www.flickr.com/photos/apoklistika/sets/72157607450316463/
Боке идва от японското bokeh и означава дълбочина на рязкост, размазване, дефокусиране, с други думи, всичко, що не е на фокус, е боке. Едно време се е смятало, че бокето разваля снимките и фотографите са търсили еднороден и едноцветен фон, за да не се вижда размазно отзад. А напоследък е много модно да имаш размазан фон Laughing
Днешното ми произведение
It's Raining Bokeh
26/365
Фотография 2951471457_3dddee42f3

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Чет Окт 30, 2008 4:01 pm

Много ми харесва тази снимка.
Фотография CormorantLandingOnTheBosporus

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 30, 2008 6:42 pm

Ето така се смени времето за 2 дена- от слънчев плаж в буря Фотография 008627750 Фотография 008627947 ]Фотография 008628000 Фотография 008627957 Фотография 008627968 Фотография 008627969 Фотография 008628102
Да ви се похваля какво алпинеумче имаме точно пред страничния вход на блока. Вече водя преговори още малко да го "пипнем" или поне да поговоря с градинара за някой дребни нещица. Много ми се занимава с това. Фотография 008627775 Фотография 008627761

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Чет Окт 30, 2008 7:03 pm

Гледам,че на 3-тата и 4-тата снимка пак си има хора във водата.За колко време премина бурята?Въпреки всичко много ми харесва в Майорка. victory

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 30, 2008 7:11 pm

Тия лудите в морето са сърфисти. И по време на бурята си бяха вътре в морето. ЛУда работа. Бурята започна сутринта като излизахме за работа. Щракнах няколко снимки. Някой са от терасата. Опитах се да увелича максимално и да ги хвана как се кефят. Някъде около 5-6 часа продължи, но при нас нямаше големи поражения. Снимах на плажа падналото дърво и това което се е счупило пред нас, но вече бяха поразчистили. В града обаче в който работим пораженията са много сериозни. Цял ден шефовете правеха снимки на щетите по къщите на клиентите. Имаше паднали огромни дървета заедно с жици и половината пътища бяха затворени в града. Десетина яхти бяха буквално изкарани на сушата или изхвърлени към скалите.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Чет Окт 30, 2008 7:42 pm

Бая страшничко си звучи. stud

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Окт 30, 2008 11:12 pm

ето няколко снимчици, направени тези дни, които си ги харесвам Фотография 008632311 Фотография 008629005 Фотография 008627942 Опитах се да спазя съветите на Апо, но незнам до колко съм успяла. Просто снимах хиляди пъти едни и същи неща, които ми харесаха и накрая останаха тези трите снимчици.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Пет Окт 31, 2008 11:09 am

Бонболинка, технически погледнати си ги спазила правилата. За снимането хиляди пъти не се притеснявай, така е, постепенно ще започнат да намаляват бройките. Аз отначало ако ти покажа как снимах... буквално на 200 снимки една ставаше Laughing имам един такъв албум от едно цветно изложение, дето сега като го погледна и една даже не става Laughing язък за хубавите китки Laughing Проблема идваше и от там, че току що бях купила апарата, беше ме страх да мръдна което и да е копче и снимах всичко на автоматични настройки, само щраках и щраках и си мислех, че колкото повече нащракам, толкова по- голяма вероятност има да направя хубави снимки Laughing Реално погледнато е така, ама ако знаеш тия основни правила, а аз и това не знаех ammm Тoва са ми първите опити, от края на май 2007, от въпросното цветно изложение http://dumaroc.multiply.com/photos/album/11/Bundek
За сравнение, това са ми снимките от тази година http://flickr.com/photos/apoklistika/
За година и половина за мен лично разликата е потресаваща. Имам още много да уча естествено, но основните неща ги поовладях, сега съм решила да науча нещо най- накрая и за използването на изкуствена светлина, ама все не се наканвам да започна, че там вече си иска учене Laughing
Общо взето вече е много трудно човек да успее да снима нещо невидяно и ново- всичко е снимано от някой преди теб, въпроса е ти да намериш нов, интересен ъгъл, за да ти се отличава снимката от масата. Не е лесно, ама с времето се научаваш да гледаш всичко правоъгълно и да търсиш неволно кадри във всичко около теб, голямо е забавление kef Никога не излизам без апарата и по този повод ще копирам един мой трагикомичен разказ от друг форум Laughing
... да ви разкажа за преживяванията на един пишман фото "репортер" демек аз. Уговарям се днес следобед за кафе с една дружка и сядам да я чакам в едно заведение навън, гледайки към улицата. От другата страна на улицата има блок в типичния соц стил- панелка на 8 етажа с поне 5 входа, обитателите са общо взето все пенсионери. Приземието е заето от няколко магазина, банка, ей такива работи, а от блока до улицата има доста широк тротоар, но, хм, не знам дали ще успея да го обясня, но и от двете страни нивото на блока е по- ниско от нивото на улиците и няма как да дойдеш с кола точно до самата сграда.
И така както си пия аз кафето и си чакам, виждам една пожарна кола- дойде, постоя около минута на улицата, слезнаха пожарникарите, поогледаха се... нищо, качиха се и завиха зад сградата. След още минута пристигат и полицейска кола и линейка, и те зад сградата. Следваща минута- пожарната кола се връща от моята страна на улицата и започва сложна маневра - през стръмната градинка, деляща улицата и сградата, ще се опитва да се навре съвсем до сградата. Посъбра се народ, предимно пенсионерите от блока, а аз като една видна клюкарка, загледах се къде все пак гори нещо в тази сграда... пожара- ни да го помиришеш, ни да го видиш- никакъв го няма... обаче в този миг моят фотографски дух и развинтена фантазия започнаха да работят, викам си, брех, сега ще стана свидетел на едно грандиозно спасяване през някоя висока тераса- огньове, стълби, смели пожарникари.... Laughing и толкова ми трябваше- беж към колата за апарата kef
Аз беж към колата, сервитьорът беж след мен за сметката Laughing Докато му обясня, че само отивам до колата, бая спринт направи момчето Laughing
В колата се започва на седалката едно трескаво сменяне на обективи- за първи път си благодарих мислено, че си мъкна всичките такъми и въоръжена с дългата сигма, гордо и самоуверено се връщам да снимам драматичното спасение Laughing Е да снимам, ама то нищо не става- пожарникарите се паркираха до самата сграда, полицаите и линейката на улицата... и нищо не се случва. След малко от една тераса на втория етаж се показа един пожарникар, даде им знак, че всичко е ок и се започна маневриране да се измъкнат, а моят фоторепортаж от драматичното място на събитието завърши, преди да е започнал Laughing
А то каква била работата- една баба готвела, прилошало й на жената и припаднала. Не се знае колко е била в безсъзнание, но манджата й толкова е загоряла, че някоя добросъвестна комшийка е надушила, звъняла на вратата и след като никой не й е отворил, вдигнала пожарната по тревога, за щастие де Smile
Та така, бабата я откараха в болница, пожар нямаше, а аз останах без фоторепортаж Laughing

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 12, 2008 9:49 am

Апо, така съм си разбутала апарата от да настроивам, че сега няма оправия. Чета книжката с инструкциите на камерата и пак нищо не мога да оправя. Къде съм бутнала незнам. Нали знаеш, че съм скарана със специфичната терминология. Ще се опитам да обясня с мои думи. От няколко дена се опитвам да снимам различни неща в близък план. Не да ги приближавам със зума, а да излиза като на някой от твоите снимки. Главната ми фигура или предмет да е на малко по замъглен фон отзад. Дано го обяснявам като хората. Излиза ми точно обратното. Отзад един Господ знае какво, а предмета като в мъгла. На камерата има няколко вида светкавици. Сменях ги и снимах ту с едната ту с другата. Пак не става нищо. После смених настроиките (там където е с иконки за слънчево време, за нощно, демек където са палмичките, облачетата, слънчицето и т.н.) Нищо. Не знам какво съм пипнала. Какви трябва да са ми настройките, че да се получи ефект като например при снимката ти на пилешкото фрикасе? Знам, че системата на твоя фотоапарат е различна, но ти имаш око и познания за тия неща затова теб питам. И още нещо. Преди известно време разглеждах диск с наши снимки и намерих една, която е правена от мъжа ми. Снимал ме е до някакво дърво ( та сме станали две дървета в кадър Laughing ). Снимката е размазана. буквално размазана, но много ефектна. На мен лично страшно ми хареса. Незнам дали е мръднал, дали не е настроил камерата за нощни снимки, но се е получило. Има ли някакъв трик да се правят точно такива снимки. Станала е според мен доста артистична и необичайна снимка.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Сря Ное 12, 2008 10:43 am

Точно там, където са тия знаци, трябва да има едно лаленце- то е знака за макро. Има два варианта- или знака не си улучила, или си влезнала на по- малко от минималното фокусно разстояние-апарата си има един минимум- например на по малко от 20 см не може да фокусира, зависи какъв е, ама изпробвай като оправиш настройките. Светкавицата най- добре я остави на ауто, сама да си избира, - тия вградените светкавици съм забелязала, че най- добри резултати дават, когато сами се командват. А ако можеш да я изгасиш още по- добре, аз мойта въобще не я ползвам и много се дразня като се наложи Laughing Ама ако застанеш до някой прозорец или в стая с по- голями прозорци, дневната светлина ще ти е достатъчна сигурно.
А размазаната снимка я отвори във фотошопа, отиди на File-File Info- Camera Data 1 и там пише точно как и на какви настройки е снимана. Напиши ги тук и ще го измислим как да я повторим тая снимка.
Не помня ти писа ли някъде с какъв апарат снимаш? Дай ми точно модела да се поровя да видя хората на какви настройки снимат намакро с въпросния апарата Smile

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 12, 2008 12:30 pm

Аз бях писала май , че не е професионален. Старичък е вече. Ето в нета намерих за него. Като му гледам цената сега каква я, а преди каква беше................Знам, че трябва друг вече, но по твоя преценка този добър ли е?
http://b2b.sony.com/Solutions/product-detail.do?prodId=SEL-M-56171&catId=SEL-yf-dnser-43295

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Сря Ное 12, 2008 12:56 pm

Няма значение дали е професионален, има аматьорски апаратчета от този клас, които снимат страхотно Smile
Има един канон г9, който вече е стар модел, но знам, че много профита си го купуват за снимки "за спомен" тъй да се каже, защото хем е малък и лек, хем има много възможности за настройки и могат да му се слагат допълнителни приставки на обектива- за макро, за по- голям зум, ей такива работи. И аз много се замислям за него, щото много ми е тежко всеки ден да мъкна голямата чанта с всичките такъме ей така за всеки случай.
П.п. Това на линка твоя ли е или този искаш да купуваш?

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Сря Ное 12, 2008 1:20 pm

Брех, честно, стъписана съм от качеството на този канон г9. Сега се разгледах за снимки с него, прави зашеметяващи фотоси Shocked
Фотография 2863261574_e189c41e07
Фотография 3000206930_38ec9c5afb
Фотография 2981297061_06cfc71ec5
Фотография 2914145743_d4c926152f - това е с допълнителна приставка за макро
Фотография 2505724366_87720debfc - това без, само с апарата
Фотография 2898913507_932798b93a
Фотография 2887471448_b72800e1a4
Фотография 2946870088_120904202d
Фотография 2284790685_c59383c70e
Фотография 2384609623_73321c7ecb
Определено това ми е новия фаворит сред малките апарати, силно съм впечатлена. Ако ще купуваш, препоръчвам го горещо victory

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 12, 2008 1:26 pm

На линка е моя. Нали попита с какво снимам. Моя как ти се вижда? Ще погледна този канон за който казваш. Няма дае сега покупката, че имам други по належащи покупки.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография Empty Re: Фотография

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите