nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фотография

+4
neli4ka
BONBOLINKA
apoklistika
*_pretty_love_*
8 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Пон Ное 17, 2008 7:07 pm

Понеже Апо не е пускала нейни снимки тук реших да постна някои от любимите ми.
Надявам се да не се разсърди. Rolling Eyes
Наслаждавайте се. okk
Фотография - Page 2 3031242905_6393161f44
Фотография - Page 2 3025431842_6464a48b15
Заради тази снимка тичах за броколи до магазина. Laughing
Фотография - Page 2 3027701808_f25e8cdbd5
На тази много ме кефят цветовете как се връзват.
Фотография - Page 2 3017592112_a3ff5e0cbd
Фотография - Page 2 3022321794_8ff165e8c8
Фотография - Page 2 3010057483_d7741ae79d
Тези двете са много свежарски.
Фотография - Page 2 2991847176_6c50023429
Фотография - Page 2 2991853356_7ff85795d3
Hypnotic Bokeh
Фотография - Page 2 3008434870_9bc4b425fa
Фотография - Page 2 2983132467_cc0e8fc974
Ето тази ми е любимата.
Fragrant Dry Leaves
Фотография - Page 2 2930540503_18f232fc47
Тази дори не съм я видяла преди. Shocked
Фотография - Page 2 2911137603_f2d9b16da9


Последната промяна е направена от neli4ka на Пон Ное 17, 2008 7:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пон Ное 17, 2008 7:21 pm

Аз разгледах много нейни снимки в сайта който беше посочила преди. Страхотни са. И аз си имам любими. Апо се загуби нещо между другото 4udise2 Апо, къде си? Помагай cryy На линка който посочих по- горе в поста е моята камера. Пробвах всякак това със "замазания фон", ама май няма да мога да го получа и ме е ядддддддддддддддддддддддд iad

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Вто Ное 18, 2008 1:36 am

Тук съм, тук съм, само съм блейка, чета и все си викам след малко ще пиша и се появява нещо друго за правене и забравям да пиша, за бой съм pliasss
Бонбон, апарата ти никак не е лош, можеш още много да го "изцедиш". Гледах дори, че снима и в роу формат, което е голямо предимство- роу формата е един вид аналог на диапозитива и апарата запечатва точно това, което вижда, без да конвертира сам в друг формат и без да променя цветовете. Единственото неудобство е, че снимките в роу няма да можеш да ги гледаш с по- простите програми за снимки, но пък фотошопа ти ги отваря автоматично в един плъгин- Камера Роу и там можеш вече самa да обработваш всичко преди да ги обърнеш в jpeg. Сега се разтърсих за макро снимки с твоя апарат и не е съвсем невъзможно, ето някои.
Фотография - Page 2 378491966_34dfc8bcf5
А ето и настройките, на които е снимана тази снимка
Kamera: Sony DSC-V3
Belichtung: 0,017 sec (1/60)
Blende: f/3,5
Brennweite: 12,9 mm
ISO-Empfindlichkeit: 250
Belichtungskorrektur: 0/10 EV
Blitz: Flash did not fire, auto mode
От това ми се струва, че е снимано на готовите настройки на камерата, които са за макро (лаленцето), без никакъв зум. А фона отзад май трябва да е доста отдалечен, за да стане размазан.
Фотография - Page 2 409402329_b418e57590
Ето още една, пак на почти същите стойности, съвсем малко зумирано, този даже е писал, че е на готовите макро настройки.
Kamera: Sony DSC-V3
Belichtung: 0,004 sec (1/250)
Blende: f/4
Brennweite: 15,3 mm
ISO-Empfindlichkeit: 100
Belichtungskorrektur: 0/10 EV
Blitz: Flash did not fire
Значи като отидеш на тия готови настройки, освен това дай й максимален зум, тогава би трябвало фона да се размаже повече дори и да е по- близо.
Тези са снимани без светкавица, пробвай и да я изключиш, ама трябва да имаш достатъчно светлина.
П.п. Нели, не пускам снимки, щото ме е страх да не стана банална, имам чувството, че напоследък съм в един застой и всичките ми снимки са едни такива никакви Rolling Eyes

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Вто Ное 18, 2008 8:48 am

Апо, много ти благодаря! Като се прибера веднага ще пробвам да го настроя. Камерата и сега е при мен ама няма да имам време. еее, друго си е като ти кажат. Аз чета книжките и по тях. Прелиствам страниците, сменям настроики, а сега- черно на бяло като ми написа мисля ч ще се справя. Аз съм наредила едни камъчета и на тях се пробвам. Вече ме бъзикат. половинката пита малкия къде съм , пък то " Пак снима камъни" Laughing Laughing Laughing Довечера ако стане някоснимка с тия вече прословути камъчета ще пусна тук да видиш дали съм успяла.
Хубаво е човек да е критичен и да иска повече и повече от себе си, ама ти правиш великолепни снимки. Може да не съм фотограф, но имам очи и сърце. Те виждат много добре и чувстват. А в твоите снимки има живот. За мен има снимки и снимки. Такива, които ти говорят и такива, които само поглеждаш и казваш " Да, хубава е." Твоите определено са от първия вид.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Вто Ное 18, 2008 8:34 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad не станаха така както ги исках. Ама съм инат и ще се науча.
Фотография - Page 2 008964293
Фотография - Page 2 008964296
Фотография - Page 2 008964300
Фотография - Page 2 008964378

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Вто Ное 18, 2008 9:12 pm

Бонбон, ако не става така, ще те уча да минаваш на ръчни настройки Laughing Слагай на shooting mode Manual, на онова кръгче отгоре трябва с М да е означено и след това намери от къде можеш да променяш блендата и сложи на най- малкото възможно число- ф/2.8. След това дай зум, колкото можеш да дадеш. Я виж на тия снимки само за ориентация колко е блендата (като отвориш във фотошор- файл- файл инфо- камера дата 1)
Айде и от мен от вчера и онзи ден
An Evening For Two
Фотография - Page 2 3040979520_484ce6b85a

Girls' Stuff Bokeh
Фотография - Page 2 3040989020_965b526747

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 19, 2008 12:42 pm

Страхотни снимки както винаги Апо. Снощи мислех да поснимам пак, че съм се закрастила. Ама взех , че се опънах късничко на дивана и се зачетох в книжката на камерата. И срам и яд ме хвана. Толкова пъти съм я прилиствала и толкова неща се оказа, че изобщо не съм знаела, че ги има. Аз ти бях споменала как съм я купила. Просто избрах най скъпата за момента от този клас. Имаше даже представител на Сони, понеже правеха презентации на Сони в магазина и бая си поговорихме с него. Много неща ми обясняваше за камерата, но понеже нищичко не разбирах ( то и сега с грамче повечко) само го слушах и цъках. НАкрая пак критерия си беше най- високата цена (знам, че не винаги качество и цена съвпадат ама..........)Ти нали каза, че за тоя клас е добра и аз взех да си се кефя още повече с камерката macka macka shapka Моя много и се кефеше. И той снима. Не спираше да ми повтаря много да я пазя, защото аз като я купих и кацнах в Майорка се пъхах къде ли не за да снимам и като взема да се изльоскам все я държах нагоре да не я потроша. То и сега така. Пазя си я. Толкова много снимки са направени с нея, къде ли не съм ( а и моя) се катерила и мушкала с нея ама изглежда като новичка. Няма и драскотинка по нея. Ще поснимам още и ако нещо ми хареса ще ти пратя за оценка. А ти пускай свои снимчици. Много им се радвам.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Сря Ное 19, 2008 1:27 pm

Бонбон, специално за апарати, правилото, че не винаги цената и качеството съвпадат е абсолютно невярно. Колкото по- скъпа, толкова по- хубава. Гледала съм и съм сравнявала специално и определено скъпотата е гарнция за качество. На твоя апарат мисля, че може да се сложи допълнително една макро леща отпред и тогава ще омазва прекрасно, но ще поразтърся по- късно.

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Ное 19, 2008 8:39 pm

Апо, аз също се разрових и намерих много снимки снимани като с моята камера. Днес съм се спряла да чета за това пусто ISO. Гледах снимки и виждах разликите между 100, ....400....800. Четох доста подробно, но не ми стана много ясно. Би ли могла с простички думи да ми кажеш кога се налага промяната от едно на друго ISO, че хич не ми стана ясно. Чета го на английски и някой термини посочени в обясненията се налага да ги сверявам с речника и явно нещо или не мога да си преведа добре или бъркам нещо друго. Факт е че май нищо не ми стана ясно. Сигурно са ти странни тези въпроси, но за бос човек като мен всичко все още е виш пилотаж. Дано само не те тормозя с впроси. Ако се измориш или отегчиш ми кажи. Ще те разбера. Знам, че понякога, когато нещо ми стане страшно интерестно ставам чак досадна.. И между другото все още не съм направила снимка, която да си заслужава. Затова и не съм пуснала днес.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Чет Ное 20, 2008 1:00 am

На по- разбираем език, колкото повече светлина има, толкова по- ниско исо можеш да си позволиш. Това е чувствителността към светлината. Като е светло, слагаш на 100. Ако е по- тъмно, особено ако искаш да снимаш без светкавица, на камерата й трябва повече време и скоростта на снимане пада, съответно става размазана снимка. Ако вдигнеш исото, се учеличава чувствителността към светлото и на апарата му трябва по- малко време, за да запечата снимката. Обаче ако прекалиш с вдигането и отидеш на исо 1600 например, снимката става шумна и качеството се разваля- ето един произволен пример, където ясно се вижда шума http://farm1.static.flickr.com/180/396398995_dfbf4947df.jpg
Исото е важно, ако снимаш без светкавица, иначе със светкавица няма толкова осезателна разлика, защото тя ти дава светлина. Уфф, не знам колко разбираемо го обясних, май не много, ама питай, ще обяснявам пак kissyou

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Ное 20, 2008 8:10 am

Благодаря! Разбрах го Laughing Laughing Питахте за исо то, защото нали сега пробвам все от тия снимки с размазания фон да правя и съм спряла светкавицата. Като четях из книжката разбрах, че нещо за светлината става дума и "открих Америка" Laughing как да го сменям исото. Гледах примерчета в един сайт, смянях го това исо, явно и заради осветеноста в стаята снимките ми нямаха кой знае каква разлика и затова реших, че нещо греша. Снимах и пейзажни снимки сменяйки исото. Просто искам да ми се набие в главата какво става при различно исо. Да преценявам по- лесно. Мисля, че май скоро ще му хвана цаката на "замазания " фон. В книжката към камерата има описание как да е настроена камерата, но аз и преди съм пробвала и не се е получавало. Затова реших теб да питам. На хартия е едно, да ти го кажат е съвсем друго. След около полвин час ще вляза пак, че стана 7 и 10 и ще закъснеем за работа. Излитааааааааам Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Ное 20, 2008 2:09 pm

Лелееееее, много съм загубена Апо. Какво съм правила аз снощи. Нагласяла съм си настроиките на P, M, A и после нали все правя нещо и като съм хващала пак камерата съм си обръщала по навик и съм снимала на автоматични. Камерата е с мен и нащраках химикалите на бюрото и като гледам каква разлика има при смяната на исото, чак ме хваща срам какви простотии съм написала в горния пост. Ще внимавам повече. Embarassed

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Ное 20, 2008 3:04 pm

Апо, за да не ти досаждам с тъпи въпроси, ще си снимам и ще се опитвам да направя снимките така, както ги искам. Ако нещо ми хареса ще го пусна тук за оценка.
Ти как започна да снимаш? От колко време се занимаваш с това? Разкажи как обикна фотографията.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Чет Ное 20, 2008 4:57 pm

Бонбон, питай за всичко, за което ти се пита Very Happy Защото наистина е едно да ти го прочетеш, а друго да ти го обясни някой, който също е почнал от нулата и си го е обяснявал със собствени думи. Не че и от книките няма да го разбереш, ама е по- трудно. И аз освен четено питах на поразия, обясняваха ми едно нещо по 100 пъти Laughing В бг мамата в подфорум хоби има тема за фотографията и честно казано момичетата там ми бяха от най- голяма помощ. Всички там са почнали от нищото, начина им на изразяване и на обясняване коренно се различава от фото форума например, никой не те гледа с пренебрежение, много е приятно там smileee
Аз кога почнах... преди около година и половина, когато си смених апарата. Запали ме всъщност моя мъж, който в момента се изприщва като чуе думичката апарат и купуване на нещо за апарата Laughing Когато се запознахме, той беше снимач мераклия. Имаше един хубав апарат сони, вече даже не знам какъв модел, но беше голям и тежък и ми изглеждаше много професионален Laughing Но в един хубав слънчев ден си забрави торбата с апарата на седалката в метрото и тъй хубавото сони си смени собственика. Моя мъж тогава реши, че вече не иска голям апарат, а нещо малко, тънко и гъзарско. Тогава точно излезе първия апарат на касио от серията ексилим- наистина беше голяма гъзария, колкото едина кредитна карта, тънък, красив Laughing Този апарат беше изгубен благодарение на мен smileee май беше 2002 това. И от тогава почнах да мрънкам пак за голям апарат. Той обаче беше категоричен, че не иска повече тухла и тъй пак си взехме едно малко касио. Между другото на мен са ми фаворити за малки апарати, прекрасни снимки правят.
Аз обаче не се отказах да мрънкам и чак 2007 си навих на ината- след много гледане и чудене реших, че искам пентакс к10д. Имаше хора, които ме убеждаваха, че било по- добре да си взема висок клас компактен апарат, щото било трудно да се снима с огледално рефлексен, но и за минута не съжалявам, че не ги послушах. Напротив- снимането с огледално рефлексен е много по- лесно.
Тук трябва да вметна, че си послужих с една грандиозна лъжа- че този апарат прави и видео клипчета Laughing За щастие като пристигна апарата, аз бях в Бг и моя мъж откри сам лъжата Laughing И до момента не ми я е простил, ама знам, че иначе нямаше да кандиса, та беше наложително да си послужа с измама. Иначе той продължава да е убеден, че малкото касио прави много по- хубави снимки (и клипчета!!!), мрази ми хобито, защото тоя апарат, както казва, е един безкраен гълтач на пари, все има какво да му се купува Laughing Но колкото и да ме гледа накриво, и на него му става драго като ме похвали някой Smile
Драгостта му се изпарява като кажа, че пак трябва да се купи нещо Laughing в момента водим битка за нов лаптоп, от няколко месеца всяка седмица го мъкна до магазина на Аpple да му обяснявам колко по- хубаво ще си обработвам снимките на един прекрасен макбук, той гледа като дебил и мърмори, че за тия пари бивало поне и десен бутон на мишката да сложат Laughing но се надявам да ме изненада за нова година доброволно, да не се налага да прибягвам пак до непочтенни методи Laughing
Та тъй, отначало ме беше страх да пипам толкова многото копчета по апарата, сега вече ми е кеф, че знам кога как да снимам. Единственият минус, на който много си се дразня е, че започнах да гледам с друго око на снимките- и моите, и чуждите. Скоро една приятелка ми прати снимки на бебето си. Аз вместо да се зарадвам като хората, най- напред си помислих щот тъй е снимала срещу светлината, що не си е настроила апарата като хората да не са толкова жълти снимките, що това, що онова... и се хванах да ги оправям във фотошопа Shocked Това явно не е само мое изкривяване. И другите мераклийки фотографки, с които си пиша, се оплакват от същата болест Laughing
Във всеки случай пускай снимки- като гледа още някой, освен теб, може да види и неща, които ти не си видяла- две глави мислят повече от една Very Happy
А за исото ето нагледно един тест, не е на твоя апарат, ама само да видиш как се променя снимката с увеличаване на исото. http://www.pbase.com/batard/pentax_k10d_noise_test
На кропнатите снимки се вижда най- добре, особено в сянката на тая ваза, или каквото е там.
Питай за всичко, изобщо не ми досаждаш. Знам от собствен опит колко е по- лесно някой да ти го обясни, вместо да се ровиш и да го търсиш написано
Smile

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Пон Ное 24, 2008 6:34 pm

Една от новите снимки на Апо,която адски ме кефи.
Chocolate And Caramel
brravo brravo brravo
Фотография - Page 2 3056065194_b187120582

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пон Ное 24, 2008 7:25 pm

На мен ми е кофти да си пускам снимките. Но нали всички сте информирани, че съм аматьор- любител и, че правя първите си опити да настройвам камерата и да снимам разни неща. Хайде оправдах се,а сега да си пусна снимката funn funn haha
Фотография - Page 2 009068977

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Пон Ное 24, 2008 7:57 pm

Ми пускай си ги,де.Да не мислиш,че Апо се е родила научена. snimka
I love u dance

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Пон Ное 24, 2008 8:46 pm

Бонболинке, стига са прай на луда, ако ми видиш снимките от началото ще си кажеш "охоооо, определено съм по- добре" Laughing
На тая много ме кефи идеята и много добре си я докарала, можеш обаче още да я подобриш. Снимай малко по- отдолу, в смисъл от по- ходизонтално, тогава ще ти се размаже още повече назад. И пробвай да го настаниш до някой прозорец на тераса, ако имаш, тогава ще можеш да го щракнеш и без светкавица. Намери ли си на ръчните настройки блендата от къде се променя? Сложи го на ф/2.8 и само променяй скоростта- даже и да е много тъмна снимката, после ще й оправиш експозицията във фотошопа, но със сигурност ще имаш по- размазано smileee

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пон Ное 24, 2008 10:08 pm

ОООООО, намерих го това как става. Намествам го вече (блендата де, не друго Laughing ). Аз направих 5 снимки с тия буквички от Скрабъла. Има една с доста замазан фон. Ама на нея U от " I love U" излезе мътно. Що така стана незнам с тая буква. Явно нещо фокуса ли, не прецених от колко далеко да снимам ли? тия неща сега се уча да ги усещам. До сега всичко снимах по усет. Виждам го красиво в прозорчето и щракам. А и все пейзажи съм снимала. Рядко нещо друго. Ще направя снимка както ти ми казваш, но за да имам светлина ще трябва да чакам събота и неделя. Прибираме се по тъмно и затова в повечето случаи се налага да пускам светкавицата. Но пък нали на някой настроики, след като си поиграя да нагласям блендата светкавицата не мога да я пусна? Нали не бъркам, че става така? През почивните дни бях правила няколко снимки близо до прозореца и не ползвах светкавица. По нататък ще те питам как да ми стават по хубави нощните снимки. Почти всички украси по улиците са поставени за коледа и искам да ги снимам. Пробвах до нас, но понеже е някаква какафония от улични лампи, реклами на заведения и Коледни светещи герлянди- снимките станаха ужасни. И на "неон" ги нагласях, и на нощни снимки. Малко преди това и на "облаци", че беше на здрачаване. Само дни светещи точки излязоха. Или пък се виждат много добре коледните лампички, но нищо друго не се вижда. Исото, ту на 100, ту на 200. ф/3,5 пробвах и ф/4. Аз от снимки в нета се ръководя понякога като гледам на какви настройки са правени. Ама като не съм снимала толкова много по този начин, когато съм вечер на улицата и забравям кое как беше. Ще се науча 4ete

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Пон Ное 24, 2008 11:41 pm

У-то ти е станало размазано заради това, че е на различна равнина от другите букви, които са на фокус, не е в теб проблема, просто колкото по- отворена е блендата, толкова по- малка част от снимаката е на фокус Very Happy Можеш да си пуснеш светкавицата след като нагласиш настройките, сложи я на ауто и тя ще си прецени колко да светне според тези настройки. Всъщност няма нищо лошо в ползването на светкавица, стига да се използва умело, ама аз като немога и категорично я отхвърлям Laughing Дразни ме, че сенките и чертите стават едни остри. Из нета има много саморъчни варианти за омекотяване на ефекта от светкавицата, каня се от известно време да пробвам с бял балон (надут бял балон се поставя пред светкавицата), но все не ми остава време.
За нощните снимки ще се учим заедно- аз на теория знам, ама практиката на нощни снимки никога не ме е влечала, обаче тая година и аз съм им хвърлила око на лампичките. По принцип нощното снимане е трудна работа и обикновено ако искаш да се виждат всички детайли варианта е ХДР- High Dynamic Range- това е една снимка, която е направена от няколко еднакви кадъра.Използва се при снимки, където има много различно осветени части и няма как да получим добър резултат от една единствена снимка. За да се получи приличен резултат, трябват поне 3 еднакви снимки на различни настройки (хубаво е да можеш да си подпреш апарат някъде или да имаш статив, аз моя си го счупих)- една снимка на нормална експозиция (осветеност), една, при която се гледа да са експонирани нормално най- светлите части (коледните лампички в нашия случай) и една, която се прави на много бавна скорост, за да се получи добра осветеност в най- тъмните части. След това трите снимки се вкарват във фотошопа, задава му се да направи хдр от тях и той си избира от всеки един кадър най- правилно осветената част.
Ето няколк опримера за краен резултат
Фотография - Page 2 182191565_0537107963

Фотография - Page 2 2336297830_473a0e9496
Eто и коледни
Фотография - Page 2 322856567_7f92b3e5ce

Фотография - Page 2 2154315801_2e8265b763

Фотография - Page 2 2074393894_f36e9d8812

Фотография - Page 2 2293908380_98de9a24ae

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Вто Ное 25, 2008 4:44 am

Оууу,Апо тея снимки са жестоки.На мен поне много ми харесват. radost

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Вто Ное 25, 2008 2:46 pm

Страхотни снимки. Моите "нощни" станаха толкова абстрактни, че от абстракция аз не мога да разбера какво има на тях Laughing
Апо, на тия снимки малко повечко съм докара фона
Фотография - Page 2 009006549
"Моливчета"
Фотография - Page 2 009079162
"Аз и той..."2
Фотография - Page 2 009079174
"Аз и той..."3
Фотография - Page 2 009079163
" Краля е мъртъв- да живее краля!" Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Вто Ное 25, 2008 8:42 pm

Ура, успяхме ihu
В тия шахните снимки има много хляб, определено ме кефи идеята, стъклото отдолу прави интересен ефект, фона се маже хубаво sun Само ми се струва, че фокуса не е съвсем остър, може и заради стъклото да се е излъгала камерата и да не е фокусирала точно. Обаче във всеки случай си му хванала цаката radost
Аз имам изблици на фотошопско мазане, ето го резултата Laughing
Фотография - Page 2 3058469401_76abcbd4a6

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Вто Ное 25, 2008 9:32 pm

Оеееееееееее ihu ihu ihu Инат ли съм а? Laughing Laughing Laughing И фокуса и остротата с повечко снимки ще ги докарм. Ако знаеш само докато снимах тия шахматните колко идеи ми дойдоха в главата. Време и аз да пипна това онова с фотошопа. Обаче аз пипам здраво там. Почти нищо не остава истинско. Затова и не съм обработвала собствените си снимки. Една приятелка искаше да я "пооправя", че пуска снимки в сайт за запознанства. Така я бях "оправила" на снимките, че се побърка от обожатели и предложения. Ама там си беше направо зверски фотошоп. Изгладих и всички бръчки. Оправих и "перушината", че прическата беше като на Бетовен перчема. Вталих я чуствително. Пуснах разни светлосенки около очертанията на бюста за да изглежда визуално по напомпан. врата и много се виждаше и него "изгладих". Зора беше да оеднаквя тена по голите места на тялото. След изчистването на бръчките не ми се искаше да личи намесата ми. Затова си поиграх и с ръцете. Работих със силно увеличение и "клетка" по "клетка". Наложи се при косата да замествам цели пасажи от косата и. За да не стане замазано със задния фон. Накрая беше като след фризьор и професионален гримьор Laughing . Беше тогава на 42, а я подмладих поне с 10 годинки. Laughing Laughing Laughing . Фотошопа ми е мания. Кое как правя не знам и го карам по инерция, защото хиляди часове съм прекарала в изучаване и опити. Знам всяка четка, всяко инстриментче, всеки ефект. Питай ме обаче кой как се казва- не знам. Знам какво става когато ги използвам. Не ме бива за учител. Не мога да обяснявам. На теб ти се отдава, защото те разбирам като ми кажеш какво да правя. Виж аз обаче не го умея това. Или го правя наизуст или не мога нищо да правя. Затова искам и със снимките да е така. Да го правя по инерция, а не да стоя като идиот на улицата и да мисля " Ами сега, неон ли да слагам или облаци?" Или " Ох как беше сега ф/2,8 или ф/4?" .
Експеримента ти с фотошопа е излязъл много добре. Бях правила на времето нещо подобно със снимка свалена от нета. Само, че бях изпозвала един от ефектите който прави снимката на малки блокчета и допълнително бях вкарала "пясъчен" ефект. Лицето го бях направила все едно се разпада. С кой фотошоп работиш? Аз до скоро си карах със седмицата, че ми беше легална заедно с книгата. Качвах само допълнително разни плъгинчета и инструменти. Сега съм си свалила десятката Shocked ( много ми е чудно що е това, мислех че са до девятка, ама като не ползвам отдавна и може пък да съм изтървала нещо). Нея ще я инсталирам на лаптопа и ще видя дали е по добра. Ако не е -няма и да е ползвам. Не винаги по новите версии са по добри. Понякога са натъпкани с ефекти, които или не ти вършат работа или са с минимална разлика от предходните версии. Понякога работя с коръл. Конвертирам файловете и ги прехвърлям във фотошопа за някой допълнителни корекции. Коръла ми е по- статичен. Там само брошури съм правила. Но ако вмъквам пък снимки в брошурите, то ги обработвам първо във фотошоп. Абе менкам ту тук ту там. Каша голяма. Laughing Laughing Laughing Отдавна обаче не съм ги използвала. Предполагам, че пак няма да си пипна снимките, но пък мога да си поиграя с разни чужди. Стига да имам време.
Хайде да минем сега на друг урок Laughing Ще упражнявам макрото, а сега да минем на нощните. Първо основното което трябва да спазвам е........?

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Вто Ное 25, 2008 11:46 pm

За фотошопа да ти кажа, че ако имаш лицензиран, стой си с него. Нищо, че е стара версия. Аз като една горда българка, за която думичката "лицензиран" е срамна Laughing миналата година прецаках всички налични компютри вкъщи в опитите си да кача CS3. Ама наистина ги прецаках, непоправимо. Изчезнаха цели папки и файлове, половината програми се сбъгясаха, естествено, наложи се преинсталация на уиндоуса. Аз съм тъпа и упорита и повтарях няколко пъти процедурата с различни версии, свалени от нета, кракнати, мракнати, не знам какви... бе омазах всичко. Накрая ми писна и се заклех, че никога повече няма да позлвам незаконен софтуер. Отидох и си купих фотошоп цс3, на няколко вноски, щото много сериозно ме удари цената в порфейла. И съм щастлива, пак бих ги похарчила тия пари. Сега гледам е излезнал цс4, на мен обаче ми се свиди да си платя ъпгрейд, свалих само демо да го видя и засега няма да го купувам, защото смятам и без това скоро да сменя изцяло системата и да мина а apple. А тогава може би ще предпочета да инвестирам в техния софтуер за снимки, определено бие всички програми, имах възможност да го изпробвам миналата седмица.
Та общо взето не знам какво да ти кажа за фотошопа- най- добре си стой със сегашната версия- разлики има доста, но не са чак толкова важни, че да не могат да се преживеят Very Happy
За нощните снимки реших набързо да се пробвам да сглобя едно хдр, нищо особено, снимах паркинга пред нас от прозореца, гледах само да мога да се подпра така, че да не мърдам, ей сега ще го направя и ще го кача с обяснения

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 2 Empty Re: Фотография

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите