nail-art
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Фотография

+4
neli4ka
BONBOLINKA
apoklistika
*_pretty_love_*
8 posters

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Яну 22, 2009 10:10 am

Апо радвам се, че намери време да пишеш. Аз съм се заредила с въпроси и когато имаш време започвам пак да ти надувам главата с проблемната ми фотография Laughing Аз все още се мъча и над нощните снимки. Няколко от стотиците долу горе се получиха. Винаги съм обичала да снимам небето- нещо което май всеки снима. Тук то е толкова различно почти всеки ден, че човек ако реши да снима само него то може да направи хиляди снимки за няколко дена. Тази която съм я постнала съм я кръстила " Самотния рибар". Напоследък взех да си кръщавам снимките. Сигурно забелязваш, че снимката има шум, но това вече няма как да оправя ако не я пипна с фотошопа. Много често ми се получава тоя шум. Сменям все исо- то да видя как има най малък шум, но още не се получава добре, а и тая снимка е леко зумната........
Фотография - Page 4 010142940
Ако имаш време, аз само едно въпросче искам да задам.......Долу горе какви трябва да са ми настройките ако трябва да снимам задължително без светкавица, в сумрачно помещение и обекта на снимката да е осветен със синя почти неоново светлина? Става дума за това, че бяхме в аквариума на Палма, направих много снимки, но точно при акулите светлината е много приглушена и каквото и да правех и както и да въртях всички настройки, снимките там са като в синя мъгла. Пробвах да премахна мъглата с фотошопа и се поизчистиха, но мислим да ходим тия дни пак там с малкия и ми се иска да направя по- хубави снимки. Благодаря ти предварително!

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Пет Яну 23, 2009 9:41 pm

Бонбон, в интерес на истината не виждам много шум на тази, ама може би в по- голям размер се вижда. Снимай на възможно най- малко исо- 100 ако може. КОлкото по- малко е исото, толкова по- малко е шума. Ама като намалиш исото, обикновено пада и скоростта, ако е без светкавица и без статив е трудно. В тази снимка конкретно има хляб, ама имам няколко забележки- най- напред хоризонта да изправиш. Ся тоя пуст човек ако се беше обърнал на другата страна, щеше да е идеално Laughing Разбирам защо си избрала такава композиция- за да наблегнеш и на небето, ама така, както е обърнат наляво, логиката предполага да има повече пространство пред него. Их, жалко значи, много му се подразних, че не се е обърнал на другата страна Laughing
За снимките на синя светлина колкото и да си настройваш камерата, няма да ги докараш, поради простата причина, че светлината не ти е с нормален цвят. Но пък сега се сещам, че имам един екшън за фотошоп, който наскоро правих за едно момче за подводни снимки, които също винаги са сини, та си мисля, че може и при теб да поизчисти, дай някакъв мейл да ти го пратя да пробваш.

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пет Яну 23, 2009 11:05 pm

Апо радвам се че се включи отново Laughing Снимката тук наистина няма кой знае колко шум , но при увеличена в реалния размер, както преположи и ти, шума си се вижда. Аз съм си качила някакъв плъгин за изчистване на шума и ще я поизчистя. Не бях го направила, защто бързах да пусна снимката, че ми хареса. Ама тя не е единствената с тоя рибар.Снимала съм го в поне 30 позиции Laughing Като кляка като се навежда, като дърпа въдицата и каквото още там си прави. Идеше ми да нагазя по навътре във водата, че да го "хвана". Снимах и с различни настройки и снимките са излезни различно Има на някой светлината много по силна, на други пък малко по синьо. Ама то и аз не мирясах и се въртях нагазила до колене във водата ту напред, ту назад Laughing Все заставах някак така, че ми изглеждаше кейчето "криво" та се навеждах, сменях позицията. ....Ще прегледам и другите снимки със рибаря и ако има нещо подходящо ще ти пусна. Аз сега съм се заела с HDR. Само да стане нещо сполучливо и веднага го пускам да го видиш и да кажеш какво мислиш. Ти работиш ли над нещо сега?

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Съб Яну 24, 2009 7:38 pm

В момента нищо конкретно,моите си боке снимки и всяка седмица по един автопортрет. Февруари ще имам интересни снимки, предстои ми една бебешка фотосесия, една на поотраснало бебе, още няколко на няколко мацки и снимане на фотографки в действие Laughing

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Нед Яну 25, 2009 1:42 am

Апо, много ти благодаря за екшъна. Сега проблема е, че из под гадното синьо лъснаха едни калпави снимки. Акулите нали плуваха доста бързичко , че ги хранеха и някой снимки са малко поразмазани(някой доста де Wink )Екшъна ти е много сполучлив и го използвах, а и да ти кажа го ползвах за някой снимки като шаблон пък си правех други настройки, защото нали знаеш, че не всичко става на всяка снимка да се прилага. Като цяло самите ми снимки се оказа доста калпави и затова ще се постарая другата събота като ходим до аквариума ( сега пропуснахме, че таткото беше на работа). ето все пак снимки (но не с акулите, че са отвратителни): първата без всякаква обработка, втората с прилагане на твоя екшън и третата с малко мъки от мен в налучкване на цветове, сенки и т.н.
1-оригинал
Фотография - Page 4 010193487
2-"Апо екшън"
Фотография - Page 4 010193488
3-финал 4udise2
Фотография - Page 4 010193484
Понеже си играх с тая снимка доста и толкова ми се набиха цветовете в очите, че я зарязах и като я позабравя след няколко дена ще си я дообравя.
В един от уроците из нета за разни ефекти във фотошопа, автора на урока беше написал най- отдолу " За една хубава снимка първо трябва добър фотограф и добра камера." и май си е много прав човека. Ако бяха по качествени снимките сега нямаше да се зоря толкова, че да занимавам и теб. Тази произволно я избрах да я корегирам, но преди малко докато качвах тия снимки тук преглеждах папката с другите снимки. На някой им трябва мъничко за да заприличат на снимки Laughing По нататък може да пусна още. Мислех да ти пусна и една две нощни снимки. Нали преди бяхме си писали за нощните как да стават. Някой се получиха.
Какво стана с колажа който беше постнала тук? Май беше писала, че ще го довършваш. За мен и така си беше много хубав, но ако си го довършила, би ли го показала да го видим като краен резултат?

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Пон Яну 26, 2009 1:09 pm

Бонбон, не съм го довършила още Crying or Very sad за нищо нямам време, вече ми иде да се гръмна, аман Twisted Evil
Тук моя екшън се е изложил определено, ама и както ти каза, не може да сработва за всяка снимка еднакво добре. На твоята версия ми се струва, че има една идея повече жълто, отколкото е небходимо...
Най- добре е световете да се нагласят още на самата камера, ама и най- трудно, аз рядко имам нерви за това.
http://www.xrite.com/custom_page.aspx?PageID=73 ей това е най- ефикасният метод, който съм правила, ама наистина е адски изнервящо, докато минеш всички светове... във всеки случай резултатите след това за страшни.
Другият малко по- лесен вариант е с баланса на бялото само- ако имаш опция за ръчно нагласяне на баланса на бялото, позлвай нея. Значи когато вече си в обкръжението, в което ще снимаш, най- напред снимаш един бял лист хартия. След това отиваш от настройките на ръчни настройки за баланца на бялото и започваш да местиш, докато снимания лист започне да изглежда такъв цвят като този в ръцете ти. Пак може да не изглежда истински бял, но ще изглежда възможно най- реално на съответната светлина Very Happy

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пон Яну 26, 2009 5:00 pm

Апо, снощи последните корекции които направих на тая снимка бяха точно за жълтото. Май малко съм го поомахнала.Ето:
Фотография - Page 4 010228808
Ето и още нщколко снимки. Аз вече толкова им се "нагледах", че едва ли няколко дена ще ми дойде на акъла кой цвят е в повече и кой трябва да засиля. Ако можеш и тук малко да ми помогнеш, че се поизмъчих вече. Очите ми стават вечер на понички Shocked
Фотография - Page 4 010193494
Фотография - Page 4 010228868
Фотография - Page 4 010228882
Оригиналите и на трите снимки са на същия хал като оригинала на предната снимка в горния пост.
Аз екшъни и допълнителни плъгини рядко използвам. Имам една камара, но не всичките стават за нещо. Имам един Color Mechanic ама то и с него голяма играчка.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  neli4ka Сря Яну 28, 2009 9:21 pm

Три от днешните снимки на Апо,които много харесах.
Blueberry Mini Cakes
117/365
Фотография - Page 4 3222664961_afde9b724d
Sigara Böreği
118/365
Фотография - Page 4 3223543578_a4687642a1
okk okk okk
Аз по-принцип тези банички не ги харесвам,но на снимката изглеждат страхотно. poklon
Cooking Bokeh
122/365
Фотография - Page 4 3233633219_64a19a42d3
Аз нали съм си по яденето. funn

neli4ka

Брой мнения : 816
Age : 45
Местожителство : Брюксел
Registration date : 09.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Сря Яну 28, 2009 11:02 pm

Ахаха, Нели, аз заради тях се омазах от плюскане пак, а уж и аз не ги харесвам Laughing Не знам кво ме удари в главата да седна банички да завивам 4udise2
Бонбон, в момента съм на смотан монитор и не мога да ти кажа за цветовете, утре ще видя на другия комп, ама по принцип имай предвид, че няма как да ги направиш съвсем идеални, като са водни, винаги има личи. И все пак ми изглеждат чудесно Very Happy

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пет Яну 30, 2009 12:16 pm

Апо, мерси ама съм сигурна, че виждаш реалното качество на снимките Wink Ето една нощна снимка от мен.
Фотография - Page 4 010294377

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Фев 04, 2009 9:04 am

Аз си реорганизирах албума и гледам някой снимки изчезнали. Като имам време ще ги кача наново. Направих си профил във Flickr, но не ми остана време да си организирам и там както трябва нещата. Качих 15 снимки като за начало. Там съм със същото име като тук. Вие момичета не снимате ли? Макар и любителски. То тук май само Апо е професионалист. Защо не вземете да постнете и вие някоя снимка. От някое готино местенце или нещо което ви е харесало и сте го снимали.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  mal4o_vasil4o Пон Фев 09, 2009 10:23 am

Любителски са,но много ми харесват.Това за информация е старата част на град Добрич,в близост до Варна.Там бяхме на разходка дни след Коледа.Много е красиво,заслужава да се види
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=210163&pid=10470455
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=210163&pid=10470456
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=210163&pid=10470457
mal4o_vasil4o
mal4o_vasil4o

Брой мнения : 164
Age : 37
Местожителство : Варна
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Фев 11, 2009 9:45 am

Малчо, много се радвам че и други се включват по темата и постват снимки. Тук само Апо е професионалист. Аз също правя любителски снимки, така, че ако имаш и други - поствай за да видим и ние. На тая уличка в стария Добрич има едно павилионче за гевреци. Там ли си е още? Спомням си , че много готино ухаеше като минеш от там. И гевречетата бяха много вкусни.
И едно въпросче към Апо ако може Embarassed Апо, като снимаш какви са ти настройките за размера на снимките? От няколко дена снимам на 5М и става едно мазало и шумно, а после ако ги ресайзвам на по малки се пооправят. До сега снимах на 1М и 3М. На 1М като ги обработвам и зумна , за някой дребни неща които искам да подчертая на снимката не мога да ги оправя, защото става всичко на пикселчета и нищо не мога да видя като хората. Имам ЗУМ програмка, която да не променя уж при увеличението на изображението, но пак се чувства че не е както трябва. А ресайза от малка снимка на голяма не ме удовлетворява. Имам 4 програми за ресайз и нито една не ми харесва. Та затова реших да снимам на 5М. На 3М снимките като ги сваля на компа идват на около 2100рх/1500рх, а на 5М- още повече. DPI- то ми е на 72, ама сменям и на 300. Нормално снимките до скоро ми бяха само на 1М, което ще рече 1280рх/960рх (72,25см/54,19 см). Малките снимчици показват по малко дефекти, ама големите..........при мен пълна боза. Та затова реших да те питам. Знам, че това са елементарни неща, ама за срамотиите хич не съм им обръщала внимание, а и не знам фотографите какъв размер на снимките предпочитат най- много. И още нещо. Понеже искам да си купя екстри за камерата, какво според теб ще ми е най необходимо. В смисъл, че екстрите са скъпички и искам да си купя като за начало нещо което е така да се каже от първа необходимост. Знаеш ми камерата каква е и ако може да ми дадеш съвет. Другия проблем е че като чета за разни джаджи дето се слагат на камерите допълнително, нищо не ми говори за какво са. Чета ги като някакви имена на нещо си и толкова. Влизах и във форуми, където има създадени групи, снимащи с камера като моята за да понауча това онова, ама те хората си пишат на професионален език и нищичко не отбирам. Та молбата ми е да ми дадеш съвет какво според теб да си купя допълнително и ако може да обясниш това дето ще си го купувам с какво точно ще ми облекчи маниашкия фотографски живот. Laughing Между другото- миналата седмица се изльосках на камъните до нас, от мерак да снимам някакво глупаво водорасло изхвърлено на скалите. Както казва моя " Фотографията може да е опасен "спорт". Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  mal4o_vasil4o Сря Фев 11, 2009 2:40 pm

Бонбон,още го има павилиончето-работи си с пълна пара.А и гевречетата са страхотни,както винаги.Но знаеш ли,учудвам се че някой го знае това място.Не всеки е имал възможност да се запознае с Добрич,камо ли някой от София или Пловдив примерно.Много се радвам,че знаеш за тази закусвалня,ей,момиче,стопли ми душичката,много ме зарадва kisss
mal4o_vasil4o
mal4o_vasil4o

Брой мнения : 164
Age : 37
Местожителство : Варна
Registration date : 13.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Сря Фев 11, 2009 5:47 pm

Малчо, аз май за повечето градове където има съфорумки мога да напиша по някое местенце. При Дива в Горна има едно барче "Елит", знам и още няколко места. Има една пицария близо до центъра където правят пиците на пещ ( ако все още я има), а и може вече никой и да не ходи на тези места, но аз съм зарегистрирала няколко присъствия Laughing В Пловдив ми беше харесало едно кафенце в стария град. Едно такова мъничко и даже трябва да се наведеш като влизаш, че да не си удариш главата в касата. Ама не си спомням как се казва. Във Варна харесвам едно ресторантче в морската градина. С традиционна кухня. Като бях там от менюто почти нищо не разбрах, защото всички ястия са със страите си име и нищо не ми говорят. Много вкусничко беше всичко, а и обстановката беше добра..........Та така. Имам и снимки от различните краища на България. Ако ги изнамеря може да постна.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  Sunny max Сря Фев 11, 2009 11:15 pm

Бонбон, да те успокоя и кафе Елит и пицарията в Горна все още си стоят. Wink
Sunny max
Sunny max

Брой мнения : 465
Age : 48
Местожителство : София
Registration date : 26.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Сря Мар 04, 2009 1:04 am

А добра ви вечер и да се извиня за дългото си загубване smileee ама не съм ви забравила kissyou
Бонбон, по принцип колкото по- голяма снимка, толкова по- хубаво. Ама пак зависи за какво ще я ползваш. Ако ще е за гледане само на компа, 5мп е предостатъчно. Апарата по принцип с какво дпи ти ги изкарва? 72дпи е за уеб и гледане на комп. Ако ще я принтваш, хубаво е да е над 200дпи. Рисайзването го правя с фотошоп. За качване в нета- save for web- от там намаляш колкото искаш и готово. За принтване най- напред отварям едно ново празно, където си определям разделителната способност и големината (толкова, колкото ще го вадиш) и там пльоскам снимката и я виждам колко ще се вмести. Това едва ли е най- правилния вариант, ама ме мързи да чета и търся по- добър Laughing След това edit-convert to profile-argb (това са цветовете за принтване, за нета по същия начин преди да я рисайзнеш, само че сргб), след това save as и я запаметявам като тифф. Това е в най- общи линии, ако се сетиш още нещо, питай.
А за твоя апарат ще почета какви джаджи да си купиш и ще пиша Very Happy

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пет Мар 06, 2009 9:18 pm

ООООООО Апо. Добре си се завърнала Laughing Аз постнах няколко снимки в един фотографски сайт с надеждата да ми покажат недостатъците, да ми дадат съвети и т.н. Силно съм разочарована. Не заради снимките си- едната и аз си знаех, че не е много добра, но я пуснах да преценя за себе си дали съм права в недостатъците които сама откривам. Оказва се че фотографите са едно- много докачливи, второ- с огромно его, трето- ако не си фотограф ами любител, то значи че си второ качество човек, четвърто- нищо смислено не казват, пето- ако имаш нужда от съвет то по- добре не ги питай , че им е под достойството да ти отговорят, шесто- не снимай със сапунерка, защото само великите фотографи със скъпите джаджи могат да правят снимки, седмо- не казвай каква камера имаш ако не е никон, канон или пентакс, осмо- прави се на бедно циганче от гъза на географията, защото ако си някъде другаде може да ти лепнат етикета " ти пък кво кът си там- да не си голема работа", девето- любувай се в писмен вид на корифейте на фотографията в сайта, за да се отнесат с теб като с човек и десето- никога, ама никога не казвай, че си любител.........
Не става дума за flikr- там съм сложила снимки ама нито съм ги категоризирала, нито съм се включила в група и т.н. Качих ги една вечер а сега даже не мога да си намеря паролата, че да вляза там.
Що така Апо се получава? Човек иска да се научи на нещо, което му е хоби, а профитата скачат все едно им взимаш хляба. А като тръгнеш да им обясняваш, че си един най- обикновен любител, който харесва хобито си и просто иска да се научи да снима добре- то стават още по- начетени и се хвърлят в главозамайващи обяснения кой колко време е учил или кооооооооооооолко години бил трупал опит. Не съм очаквала такова нещо. Единственото нещо което исках е да ми бъдат дадени някой съвети, исках мнението на хора, които се занимават с това. А то какво стана..........Не съм си поглеждала камерата от 3 дена от яд.
Разчитам на твоята помощ. Благодаря ти, че ми обръщаш внимание и помагаш със съвети. След тоя сайт, започнах все повече да те ценя............

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Пет Мар 06, 2009 9:50 pm

Оооо, сигурно говориш или за фото култа или за фото форума Laughing Моя е грешката, че забравих да ти кажа- не пускай снимки там Laughing Освен злобни подмятания, друго няма да получиш, не си го слагай на сърцето kissyou Такива са, а и ако случайно си жена, значи по дефолт не можеш да снимаш Laughing Случвало ми се е вече няколко пъти да ходя да си вадя снимки във фото и вместо да ми ги извади, господин великия професионалист почва да ми обяснява, че то видиш ли, фотографията не било само ей тъй да си купиш хубава апарат и хоп- можеш да снимаш. Той колко години бил учил, ехееее...един така ме впрегна, че му казах "като възприемаш бавно, аз кво съм ти крива, че е трябвало толкова години да учиш" surditka ай, сиктир, аман от прости хора. Хич не им се връзвай. Фликр е много по- хубаво място- освен пълни лаици, има и много професионални фотографи, които дават страшно интереси съвети, досега никога никой не ми е оставил и един коментар от рода на тези, които пишат специалистите по нашите велики български фото форуми. Там проблема е само, че отнема повече време- за да те забележат, трябва да си включваш снимките в разни групи, да коментираш и ти... тогава се връщат и коментират и твоите снимки. Аз там те добавих в контактите си, влез и разгледай моите контакти, аз съм си ги подбирала все такива, които обичат да коментират, харесай си от тях и си добави. Един от любимите ми е ей този http://flickr.com/photos/racingsquirrel/ пича винаги прави много градивна критика, ама има и много други полезни. А и аз съм тук, макар и лаик, както ме наричат профитата, ще помагам с каквото мога, само не оставяй апарата заради такива работи buket

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Пет Мар 06, 2009 10:33 pm

Апо аз и друго не мога да разбера. Защо не си пишат открито мнението ами пращат лични съобщения. Аз като съм си сложила снимките не съм търсила ласкателства. То ако е за ласкателства ще събера домашните на масата, ще им показвам снимки и те ще ахкат колко са хубави. Странни хора. И поне да не пишат, че може да се регистрират всички любители на фотографията и да качват снимки. Да си напишат " Сайта е за професионалисти" и такива като мен няма да качват снимки. Май пушачите и кучкарите ще се окажат наистина най- разбраните хора Laughing Няма как да си зарежа хобито. Днес също си бях качила снимките в един сайт. Верно, че са оценени слабо ( за едната са ми писали чиста двойка хората, а за другата по петобалната система имам 4 Laughing ) ама поне нямах жлъчни писъмца, че " Всеки се прави на фотограф и ако всеки може да снима, то цялата планета ще е пълна само с фотографи" 4udise2 Карай.............разочарованието ми идва от това, че нищо не научих. Между другото си свалих от руския демиарт книги по цифрова фотография, фотошоп и т.н. Сега нямам време да ги чета. Само ги прегледах, но има доста примери дадени и на пръв поглед ми изглеждат доста полезни. Напълно съм съгласна с това, че някой неща трябва да се знаят дори и от любителите за да правят хубави снимки. Влизах и в разни сток сайтове. Не че някой ден ще продавам снимки, но там нали има оразмеряване ( бях те питала и благодаря за отговора ти) та реших да видя профитата какъв размер снимки постват, че да взема да снимам и аз с тия размери. Не вдянах нищо естествено Laughing А и с тия пиксели огромни, моите снимки трябва да ги правя на 7м минимум и всичко излиза грозно. Така, че ще си карам аз като непрофесионалисче и ще си снимам на 1 или 3 м, а тънкостите ще ги уча от хора като теб и от книгите.
Ето малко цветенца да ми се оправи настроението. На човек му трябва малко помощ за някой неща и малко по- малко започва да прави крачки напред. Ти не се притеснявай, че в момента съм афектирана към фотографските гилдии Laughing - критикувай си ме. Иначе няма как да се науча да снимам добре ако не си знам кусурите.
Фотография - Page 4 010922446
Фотография - Page 4 010922451
Фотография - Page 4 010922452
Фотография - Page 4 010922456
Фотография - Page 4 010922462
Фотография - Page 4 010922457
Аз цяла градина постнах Laughing

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Съб Мар 07, 2009 3:33 pm

Въй, Бонболинке, първата е трепач!!!
И виждам от всичките, че наистина имаш напредък- върни се на първите страници да си видиш макротата и ги сравни с тези- има огромна разлика!
И пак ти казвам, хич не им се връзвай- тези нашите фотофоруми са места, където определени хора хвалят други определени хора и взаимно си лижат задниците. И появи ли се някой нов, колкото и да е добър, едни трети определени хора започват да му пишат такива злобни бележчици и да се правят на велики. Тегли им майната и не си го слагай на сърцето kissyou

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Вто Мар 10, 2009 11:13 pm

Благодаря ти Апо. Аз си намерих едно българско сайтче за фотография. Не са много хората там, но са мили. Няма злоба, няма агресия. Нямах време да кача много снимки там, но преди да постна изчетох всичко в сайтчето. Възпитани културни хора. И профита и любители. Дават си съвети с по няколко думички, без да освиркват. Админа на сайта ми се струва добряк и не би позволил своеволия.
И аз колкото нескромно да звучи харесвам сегашните си макрота повече. Вече и сама мога да виждам някой недостатъци, но липсата на опит още си казва думата. Опитвам се да задобрея. Имам проблеми с композицията и повечето ми пейзажни снимки или тези които аз за себе си наричам артистични доста куцат. Карам обаче стъпка по стъпка. Когато успея в нещо тогава ще правя стъпка напред и в нови експерименти.
Би ли ми казала какво представляват макро обективите ( дано правилно съм се изразила)? Мога ли на моята камера да си сложа такова нещо? И още нещо. Снимала ли си капки? Падаща капка, която се "разпльоква". Аз видях урок как може да се смима падаща капчица за любители които нямат никакви приспосовления , специална техника и т.н.. С подръчни средства демек да стане номера. То подръчните средства го разбрах, но на мен нищо не ми се получава. пробвах с посочените нстройки ама цък.........капката вече се "разпльокала" съвсем а аз съм хванала въздуха на кадър Laughing не мога да я хвана в движение или точно в момента в който се призимява. Пробвах да снимам и капчици на цветенцата и ходех с пулверизатор, но като са статични става. Ама виж падаща................голям зор.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Сря Мар 11, 2009 7:45 pm

Търси из нета macro lens за твоя модел, със сигурност има и можеш да сли сложиш.
Падаша капка не съм снимала, защото няма нерви, имах идея да пробвам, ама ми трябва много светлина, а я нямам вкъщи. Теоретично би трябвало да е така- най- напред, по- хубави капки ще стават от по- гъсти течности- например олио. Хубаво е да има някой, който да капе, за да можеш ти само да снимаш. Ако има с какво, осветяваш хубаво там, където ще капе, нагласяш си апарата на максимално висока скорост, колкото позволява и има една опция, дето като натиснеш веднъж, щрака по няколко пъти. Предварително нагласяш фокуса там, където тябва да е и го местиш след това на ръчен, за да не може да мърда и тъй, капане и щракане. От един път е почти невъзможно да стане, ама не съм се пробвала от колко е възможно Laughing сигурно е бая зор Laughing малко е на късмет работата, затова тъй- от 100 проби, поне едва хубава ще има smileee

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  BONBOLINKA Чет Мар 12, 2009 8:20 am

Ами ще пробвам пък дано стане някой път. Вече няколко пъти се опитвам ама не става. Нищо. Все ще стане. Какво е " при корекция на бялото спотово мерене , а не матрично"? Питам, че критика нещо не ми пояснява за какво иде реч, пък аз не разбирам. Ако има предвид, че съм снимала с авто настройки малко се е пообъркал, защото аз от както искам съвети от теб, авто настройки май не съм ползвала. Специално на тоя пич му ценя мнението, но не си пада по поясняването и след критиките му трябва да се ровя като луда из разни учебници за да разбера какво иска да ми каже.

BONBOLINKA

Брой мнения : 588
Registration date : 11.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  apoklistika Чет Мар 12, 2009 1:57 pm

Да ти кажа честно, тъй като говорят с преведени на български термини и мен ме объркват яко Laughing
Копирам един пост на някой от фотофорума, където е обяснено добре за видовете мерене
Значи да започнем от начало...
Трите начина, които описваш се наричат "интегрално","интегрално с приоритет на центъра" и "точково/спот" мерене.
В първия случай, многото точки /от 12, до над 40/ разположени по целия кадър, мерят светлината и усреднената стойност от ВСИЧКИ, дава експозицията. Във втория е същото, но една голяма група точки, разположени около центъра, имат по-голяма "тежест" при изчислението. И третия, в който, малка група или само една точка, ТОЧНО в центъра определя цялата стойност, без да взема предвид останалите.
При композирането на кадъра, фотографът определя в коя част на кадъра държи, експозицията да бъде абсолютно точна и съобразно това решение, избира начина на мерене.
С други думи, ако в кадъра светлината е разпределена относително равномерно, тогава е достатъчно интегралното мерене.То мери осветеността в целия кадър. Ако осветлението е по-контрастно, но сюжетно важните неща са предимно в центъра, тогава избираме втория начин, при който определяме експозицията главно по централната част, но имаме едно наум за периферията.
Точковото/спот/ мерене може да ни помогне да нагласим експозицията по най контрастните обекти в кадъра. Насочваме точката към най-светлата или най-тъмната зона и определяме експозицията по нея. Естествено тогава ще има или недоекспонирани детайли или преекспонирани. ЗАУ определя, кои какви да бъдат.
Накрая в заключение, бай Тошо каза: За да се научиш да правиш разлика, започни с интегралното/общо мерене.То е най универсално. Като те подведе няколко пъти и не можеш да познаеш кой силует, на кого е, тогава ще минеш на приоритет на центъра. Веднага ще видиш разликата. Този начин може да се използва в 90 процента от случаите. Когато те засърби крастата и почнеш да снимаш гаджето на свещи или лунни лъчи отразени в надгробни паметници или сенките около подпухналите очи на някой пияница, тогава ще си благодарен, че е измислено спотовото мерене, То ще се окаже онази повратна точка в твоето творчество, след която ще чуеш най-противоречивите коментари за снимките си.
Ако това ти се стори сложно, не забравяй, че добри хора са измислили и онова положение на диска означено като AUTO. Обикновено е оцветено в зелено. Не е срамно да се снима и така![smile]
Успех!
П.п. В кой сайт е това, я дай да му хвърля един поглед Very Happy

apoklistika

Брой мнения : 173
Registration date : 10.10.2008

Върнете се в началото Go down

Фотография - Page 4 Empty Re: Фотография

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите